Příběh lásky, která se zrodila v dobách nenávisti... Podzim 1944. Na Labi u Drážďan kotví česká nákladní loď, naložená tabákem. Pracují na ní dva čeští lodníci, Kája Svorník (L. Vaculík) a Bohouš Kotera (A. Procházka). Oba s vědomím inspektora tajně kradou vzácný tabák, který Bohouš prodává na černém trhu v Praze. Hlavně se ale věnují milostným románkům s německými dívkami, jejichž jména si zapisují do lodního deníku. Kájovi se jednoho dne podaří dostat do postele mladičkou Ulriku (M. Hrubešová). Zpočátku si od krásné zrzky udržuje odstup, stejně jako od ostatních Němek, ale brzy zjistí, že se do bezelstné dívky zamiloval, stejně jako ona do něj. Je však doba války a vyhlídky českého kluka nejsou v jeho novém vztahu zrovna růžové: Ulrika je totiž dcerou velitele zajateckého tábora a také snoubenkou nacistického velitele od letectva… (Česká televize)

ian.draco

16letá Markéta si hraje s Lukášovo Vaculíkem na piráty zatímco za okny se prohánějí spojenecké bombardéry. Místy možná ukápne i slzička. Ale steče nakonec všechna voda z Labe dolu a dostane se Ulrika Kubovi, pardon Kájovi, za ženu? Film místy i pobaví, například na samém konci uvedenou koláží strašidelný les v Drážďanech, kterou silně pozvedne kouzelná babička. ()

evangelik

...ano, krásné tělo Markéty Hrubešové... Strašně mě mátlo, že všechny dialogy byly v češtině. V jaké řeči by se v té době asi Čech s Němkou dorozumívali? ()

JAzzeURo

Krásná Hrubešová ve smutně-krásném snímku. Jo, dojímající příběhy, to pan Kachyňa uměl opravdu s precizností jemu vlastní. ()

bratr_jezek

Závěrečná nálož a vyústění filmu je skvělou obžalobou doby, ve které se odehrával. Pokud máte rádi gradaci vztahu mezi mladými lidmi, pak je tento film takovou realistickou odpovědí na přeromantizovanou knihu Petr a Lucie ()

Udet

..on- mladý český lodník, ona- dcera plukovníka, velitele zajateckého tábora...Německo, podzim 1944.. ..dva naprosté protiklady mezi kterými postupně vzniká hluboká láska, pevné citové pouto.. K.K. prostě dokázal do svých filmů z doby války vnést nenapodobitelné kouzlo a poetiku.. ..tento film je však naprosto výjimečný i tím že věrně zobrazuje i to že bylo spousta slušných a bezůhonných Němců.. . ..něco podobného v českém filmu- a obzvláště z dob minulého režimu je jevem naprosto ojedinělým . ..též hlavní hrdina, navzdory tomu že je v Říši díky svému původu vlastně ,,podčlověk'' vede velmi příjemný život, šmelina, zábava a nevázané sexuální dobrodružství. ..popravdě, velmi se divím tomu že díky tomuto bolševická cenzura dovolila film takto natočit a uvést do kin.. ..velmi příjemné překvapení.. ()

juanpera

Prvni cesta za timhle filmem byla samozrejme kvuli totalne nahe Markete Hrubesove, ale nastesti to neni to co je v tom filmu to nejdulezitejsi. Pred nahotou je pribeh, ktery je velmi dobre napsany a ta nahota (moc krasna) je jen bonus. Velmi dobre vybrane a zahrane postavy, presvedcivy Lukas Vaculik a prekvapive i Tony Prochazka. Po letech jsem se k nemu dostal znova a opet jsem jej musel zhlednout dvakrat. Nevim nakolik je tenhle film odrazem doby a reality nacismu roku 44, ale pribeh je to hluboky, krasny a dobre udelany. Pro mne drive i ted LIBI 95!!! ()

Pimburger

I kdyby to byl nejhorší film na světě, i kdyby tam Lukáš Vaculík s Markétou Hrubešovou dvě hodiny seděli a zírali na sebe, tak já jí prostě miluju. Když k tomu přidám i relativně revoluční příběh, kdy si někdo dovolil, aby se Čech zamiloval do Němky a fakt, že jsou ve filmu vidět reálie mého milovaného Děčína, tak nejde nedat plný počet. A Hrubeška byla a pořád je prostě kus. ()

RozaF

Hezounek Vaculík a obří koziska Hrubešové. Tak jsem to viděla při prvním shlédnutí. Dnes? Hezounek Vaculík a koziska Hrubešové. Dnes už mám svoje. ()

Lennonkaa

Tento film jsem shlédla na doporučení od známého a musim říct,že jsem od tak silného příběhu čekala mnohem víc.Vaculíka mám jako herce ráda ale tuhle roli jsem mu prostě nevěřila.To samé u Hrubešové.A nešlo jim to ani dohromady.Oceňuji tedy lehkou erotiku,která mi k příběhu dobře pasovala,nicméně po jazykové stránce je to jedno velké peklo.Dialogy vůbec nevyznívají když i Němci mluví česky,prostě to nefunguje.Konec je velmi tklivý,další případ mladé lásky kterou rozdělila válka.Scéna s babičkou byla skvělé zakončení filmu,na který se zřejmě už podruhé nepodívám. ()

mischa

Silné téma a obě hlavní postavy své role zvládly na výtečnou. Trochu socialistické erotiky a film skoro dokonalý... ()

Richard768

A nemalo to byť v nemčine? Viem, asi je to nepodstatný detail, ale možno niekoho menej znalého (ako napr. mňa) to môže trochu zmiasť. ()