Mladičká zdravotní sestra Marie Sahulová (A. Mihulová), „poslední panna na intru“, se rozhodne, že se stůj co stůj stane opravdovou ženou. Jenže má smůlu, vrátný ji přistihne s pacientem a ona musí za trest do zapadlé pohraniční vesničky. Její kolegyní se stane moudrá a zkušená žena, zvaná Babi (J. Jirásková), a ta dívku svérázným způsobem zasvěcuje do života a vede ji po stezkách jeho strastí i krás. Mariin příběh se vine množstvím pestrých epizod, je zalidněn rázovitými postavičkami, jejichž život je otevřený „sestřičkám“ vždy důvěrněji než jiným lidem… (Česká televize)

gizi

Dnes mi tento film dobře sednul. Hned začátek je výborný -titulkami a dechovkou střihnutá akce. Je to hodně reálné, lidské a živé. Výborné herecké výkony i režie. 75%. 6.1.11. ()

solver

Tento film mi nesedí, Jiráskovou počínaje a běhajícím Růžičkou konče. Pamatuji si z něj jen to všudypřítomné bláto, divně depresivní šero. Nemohu se stále donutit se na to znovu podívat a nalézt to dobré. Nějaké poselství v tom asi bude. 1,5* ()

iveta234

Film sestřičky ja fantasticky ztvárněn. Herecké obsazení je naprosto úžasné. Děj přesně popisuje dobu ze které je. Protože jsem také zdravotník mohu velice dobře posoudit, jak je příběh pravdivý. Takhle to opradvu chodilo, ač to někomu může připadat neuvěřitelné! Doporučuji. ()

Bleught

Nachápu tady ta "nízká" hodnocení. Sestřičky jsou jeden z nejkvalitnějších filmů, co u nás vznikly. Spojení mladé "blbky" s protřelou, leč noblesní sestřičkou "seniorkou", je prostě kouzelné a opakovaně shlédnutelné. ()

Ospalek

Zatraceně... Jak mohl Karel Kachyňa zosnovat takovou "komédii". Jinak velmi dobrý režisér ze sebe udělal... Ani nevím koho. Pro mě prostě tento film nic neznamená a nemá smysl. Docela lituju, že jsem se na něj koukal. 2x! ()

pan Spock

Nemám tenhle film rád. Nemůžu za to. A asi se to nikdy nezmění. Vážím si Jiřiny Jiráskové jako jedné z nejlepších našich hereček, ale ani to bohužel můj názor nezmění. Uznávám, že se Karlu Kachyňovi zřejmě podařilo vystihnout tehdejší dobu poměrně realisticky a proto s hodnocením zůstanu u průměru. Špatný film to určitě není, akorát si ve mě nenašel toho správného diváka. ()

JARDAHONDA

Rozporuplný snímek od Karla Kachyńi nemá vůbec špatný námět, herecké výkony jsou famózní, děj ovšem fádní. Snímek mě osobně neoslovil. Ovšem herecký "koncert" Jiřiny Jiráskové, zůstane navždy nezapomenutelným zážitkem a vzpomínkou, na tak skvělou osobnost. ()

typa

To je film, kterému s každým opakováním přicházím čím dál více na chuť. Alena Mihulová je rozkošná a Jiřina Jirásková životaznalá. Těším se na další shlédnutí. ()

trotlicek

Nebýt tohoto filmu, byl by Kachyňa s nějakou starou zapšklou ženskou. Jenže - kdo by nedostal chuť při pohledu na tehdejší sexy Mihulku. Kachyňa jako starý proutník vytasil svůj rezavý kord a Mihulka v 18letech schovala svůj panenský štít a dala tak vzniknout nejkrásnějšímu páru tehdejšího showbusinessu - Jack Praguondon: Stařík a pramínek. Sestřičky nijak nevybočují z tehdejší komanč éry filmu. Skoro bych až řekl, že dialogy se blíží k sérii Slunce seno .. Hodnocení: Zlatý střed ()

vecnevysmata

Reklama na socialistické zdravotnictví a tehdy jediný oficiálně možný výklad kolektivizace českého venkova v 50. letech. Vesničané jsou nevzdělaní a omezení burani, kterým soudruzi z města přivážejí výdobytky civilizace v podobě léků či sanitky a učí je, jak se starat o novorozence či co to je bezpečnost na pracovišti. Bylo by snadné snímek odsoudit jako dobovou agitku, ale zároveň zřejmě celkem vystihuje ducha doby. Vývoj vztahu mezi hlavními protagonistkami v podání Mihulové a Jiráskové je celkem sympatický, a dokonce vidíme jakýsi posun vnímání zdravotní sestry od milého děvčete, které je dobré poplácat po zadku, po kvalifikovanou osobu se zkušenostmi, kterou ostatní pro její znalosti respektují. Za mě více, než jsem od toho čekala. ()

milos.bradik

Tento film mne, bohužel, příliš nezaujal. Výborný výkon Jiřiny Jiráskové a nic víc. Pan režisér Kachyňa, asi z obavy z komunistů, zůstal na půl cesty a proto je tam hospodář, kterému komanči sebrali statek, líčený jako vulgární primitiv a film se zaměřuje spíše na sexuální avantýry začínající sestřičky než na život v té době a problémy, kterými lidé tehdy procházeli ukazuje pouze okrajově. ()

Bořivoj Navrátil: 1933 - 2011

Bořivoj Navrátil: 1933 - 2011