gogos

Vynikající atmosférický film s hereckou elitou v čele natočený v typickém kachyňovském stylu poetické přírody, jemného humoru a depresivní pozadí doby dal vzniknout klenotu tuzemské kinematografie. ()

TominoLa

Ota Pavel + Karel Kachyňa to je vždy nezapomenutelný zážitek. Tak jako sledovat velké herce jakými byli Rudolf Hrušínský a Vladimír Menšík. ()

Aleee89

Na Zlaté úhoře jsem se těšila, přece jenom to patří málem ke zlatému fondu české kinematografie a ohlasy jsou více než příznivé. Svezu se na vlně kladů a film budu chválit. Už jméno režiséra a autora předlohy napoví, co vás bude čekat, proto jsem nezůstala zklamaná, ale naopak uspokojená, dostalo se mi toho, co jsem předpokládala. Přehlídka předních herců, má oblíbená Balzerová, poetická atmosféra (kterou u filmů sice nevyhledávám a leckdy je pro mě překážkou) tady sedla. Atmosféra lásky a rodinné pohody, bezstarostného dětství se snoubí s krutostí války a Kachyňa to dokázal hezky vystihnout. ()

kajas

Rakovnicko považuji za svůj rodný kraj, a tak mě logicky tvorba Oty Pavla nemohla minout. Jeho knížky mi ale byly v dětství tak vnucovány, že jsem zvolila metodu odmítání, žádnou jsem si nikdy nepřečetla a k slavným Kachyňovým filmům jsem se dostala až nyní, v dospělosti. Bohužel mě ale míjí tematika rybaření a poetické filmy s minimem děje také nejsou můj šálek kávy. Nechce se mi kritizovat, opravdu ne, ale kromě výkonu malého Martina Mikuláše nemám co jiného vyzdvihnout. ()

lekr

Nádherné a působivé poetické drama....opravdu vrchol a perla české kinematografie..film se řídí přesně podle knížky a dokonce přebral i její dojemnou atmosféru...Karel Kachyňa prostě umí!! ()

rakovnik

První Kachyňovo zpracování námětu Oty Pavla. Poetika Pavlových povídek je citlivě a se srdcem zpracována ve filmu. Určitě za to může taktéž skvělé herecké obsazení. Zde si neodpostím jedno ale...druhý Kachyňův film podle Oty Pavla - Smrt krásných srnců - je podle mého názoru lepší a to díky Karlu Heřmánkovi. Ačkoliv si myslím, že Menšík je lepší herec než Heřmánek, tak druhý jmenovaný dal do natáčení více sebe, více srdce. Také mi neseděl v manželském páru k Slávce Špánkové. Ovšem Rudof Hrušínský jako převozník Prošek, to je prostě geniální spojení, i když v tomto filmu mi připadal nevrlý více, než bych ho rád viděl. Poznámka na konec: Berounka je stále krásná a stále má to kouzlo, které je zde už navždy zachyceno obrazem, jeďte se přesvědčit, stojí za to :-) ()

Martin741

Na jednej strane krasny film, ktory ma kopu prijemnych chvil /chytanie ryb, krasnu prirodu, rybniky, rieky/ a kopu kvalitnych hercov ako Mensik /Spalovac Mrtvol/ a Rudolf Hrusinsky /Dobry Vojak Svejk, Spalovac Mrtvol/, a le popravde ludia ako Brzochudobny idu mimo mna. Doslova som tohto herca neznasal uz z normalizacie, a nemam ho rad doteraz. Prijemne chvilky sa striedaju s krutou drsnou vojenskou tematikou. Zaver bol dost optimisticky, takze vysokych 94 % ()

cariada

Podobný snímek jako pozdější Smrt krásných srnců. Postava Pana Proška a jeho psa je totožná jen tady je on sám ,kdežto v dalším snímků má 5 dětí. Co mě na tomhle snímku zarazilo ,jak je možný ,že "Prdelka" nenosí židovskou hvězdu? Kdežto jeho bratři ji měli! Nejsilnější scéna je ,když chlapec povídá matce "já vím kde jsou bráškové a tátínek v koncentráku a mají hlad,Maminko ,že je tam nebijou?" přitomhle je asi na měko každý znás. Karel Kachyňa natočil krásný snímek z nádherně nasnímanou přírodou a skvělým obsazením. V.Menšík a R.Hrušínský těžko říct ,který z nich podal lepší výkon. ()

Rodriguez

Skvost české kinematografie dává tomuto filmu dojemnou a zároveň smutnou atmosféru v samých začátcích druhé světové války. ()

ad

Z obou Pavlovských adaptací mám raději úhoře než srnce...Už, že jsem Úhoře jsem viděl dříve :) ()

nithiel

Nádherný lyrický film, dokazující Kachyňovo i Pavlovo mistrovství zachytit krásu všednosti. Atmosféru snímku skvěle dotváří příjemná hudba, podkreslující vyznamné momenty. Film obsahuje spoustu vynikajících a všeobecně známých scén, přitom ale stálezůstává jednolitým celkem, jenž pohladí po duši. ()

C0r0ner

Kachyňovi se neuvěřitelně podařilo skloubit dvě věci - hezký pocit z filmu a k tomu brutální dopad války na obyčejné lidi. České (a vůbec vlastně skoro všechny) profláklé autory vyloženě nemusím, ale pokud je předloha stejně dobrá jako film, tak by i stála za přečtení. 95% ()

dr.fish

S lehkostí sobě vlastní Kachyňa rozvinul jakoby veselý rozmarný příběh plný rybaření.....a pak nám to odvyprávěl až do konce...až na dřeň.... 90% ()

majo25

Nikdy mi rybárčenie neprirástlo k srdcu, považoval som to viacmenej za nudu, aj keď v peknom prostredí. A podobne takýto pocit som mal aj z tohoto rodinne ladeného snímku. Až na pár drobných momentov (napr. vrazenie nožíku do hlavy živej ryby) a príjemného riečneho prostredia ma nezaujal. Príbeh je viacmenej o rybárčení a či sú to pstruhy, kapre alebo úhory, je to úplne jedno. Áno, odohráva sa to počas vojny, ale tesáky tejto vojny sú tupé a cvakajú iba sporadicky. Napriek účasti Hrušínského iba priemer. ()

Mylouch

První velký plod šťastného spojení Pavla a poeticky dramatického, lidského pojetí Kachyni. Ryby, jejich Berounka a její lidé. ()