Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

Slarque

Neoficiální bondovka není zrovna dvakrát povedená (zvlášť při srovnání s Chobotničkou z téhož roku). Pokud se kvalita hrdiny měří schopnostmi nepřátel, tak ti toho tu moc nevymysleli. Totéž se dá říci i o režisérovi. Když přidáte nevýraznou hudbu, zjistíte, že film zachraňuje hlavně půvab Kim Basinger. Pro ni, jako pro jednu z mála bondgirl, nepředstavuje bondovka vrchol kariéry – ten měla ještě před sebou. ()

Arsenal83

Connery mohol aj po päťdesiatke hrať šarmantného zvodcu, aby tri roky po tomto filme hral už prestárnutého mnícha v Mene ruže. V každom prípade Nikdy nehovor nikdy nie je najlepšia bondovka. Akcia je fajn, kamera výborná, zábava tak akurát a dej trochu jednoduchší. No a malá účasť budúceho Mr. Beana je viac než šokujúca. ()

klerik

Slovo "remake" je dosť diskutabilné, rovnako ako "bondovskosť" Conneryho v tomto filme. Nie že by to nemalo šmrnc starších bondoviek, ale mám pocit, že všetci na placi si užívali svoje "hranie sa na bondovku"... Pre mňa vydarená zábava, ktorá zachádza až do paródie na oficiálneho 007... ()

Chrustyn

"Nikdy neříkej nikdy" Seane. Ačkoliv se Connery v roce 1971 s Jamesem Bondem rozloučil nechal se o 12 let později ukecat aby si zahrál v této "mimobondovce", která se i přes účast agenta 007 do bondovské série nepočítá. Pár faktorů chybí ale jinak to je čistá bondovka se vším co k ní patří. ()

dopitak

Pokud to správně chápu, tak neoficiální 007 znamená kromě toho, že to natočila jiná distribuční společnost, že se někdo naštval a po dvanácti letech povolal Šóna zpět do služby.... Tuctovka se všemi žánrovými neduhy, z nichž asi nejvýznamnější jsou pro mě tentokrát ty krkolomné zvraty a zvrácená stopáž. Viděno v prvním dabingu, tj. bratislavském (brněnském) - Junák na Conneryho velmi dobře, a škála použitých hlasů je velmi pestrá, takže v tom chyba není. Scénář je ale nemastný neslaný a osud postav je mi putna. ()

sharky

Ubohý, trapný, pirátský pokus o bondovku, který nezachrání ani plešatějící Sean Connery, krásná Kim Besingerová nebo vtipný Mr. Bean. Ovšem filmu s Jamesem Bondem nemohu dát míň než 4 hvězdičky, na to mám agenta 007 moc rád. Pro nezaryté fandy tak 50%. ()

honajz

Zajímavé, ten nízký počet hodnocení. Protože tohle je návrat ke kořenům, jenž vyjadřuje Q svou slavnou větou: „Snad si zas užijeme sexu a násilí!“ Celý film plyne v lehkém, suše humorném tónu (těch skrytých her se slovy, vtipů v obraze apod. - "Říkala jste, že si mne chytíte později."), opět se zde střídá jedna lokace za druhou, Bond bojuje a mlátí se, ne jako Moore v té době, kdy za celý film nedal ránu pěstí. Dokonce mám pocit, že jsem nikdy neviděl Bonda na koni, zde to konečně někoho napadlo. Souboje jsou dobře vymyšlené a vnitřně vypointované, akční scény napínavé a přehledně natočené, kamera velmi slušná. Jako třešničku na dortu dostaneme kritiku britské byrokracie a lidí, co rozhodují, aniž by byli v terénu, a také mladičkého Mr. Beana jakožto začínajícího agenta. Záporák Brandauer mi sem sednul, Kim Basinger se mi tady nijak moc nelíbí, a Maxe Von Sydow podle mne chtěli původně využít pro nějaký další podobný film, jenž se žel nekonal. Tohle je ukázkový příklad, jak mají bondovky vypadat, možná jen chtělo trochu zrychlit tempo. ()

Othello

Jak produkční tým Eonu, tak McClory (majitel práv na určité elementy Bondova univerza, z jichž vznikl tento trucpodnik) se ve svých bondech snažili vrátit zápletky více na zem v reakci na ztřeštěnost nedávných Moorovek (The Spy Who Loved Me a Moonraker) plných vesmírných bitev, polykačů ponorek, laserů a obrů s ocelovým chrupem. Nicméně jak je příhodné pro staré slizké chlapy v obleku, jimiž filmoví producenti jsou, nedošlo nikomu, že nejnepatřičnějším elementem byly vždycky hlavně situace, kdy se vrásčitej starej dědek sápe na sotva dvacetiletou krasavici a ta z toho protejká skrz postel, protože nic lepšího se jí v jejím milostném životě patrně ještě nepřihodilo. Dvaapadesátiletý Connery, kterého byste nechali pustit sednout v tramvaji, se svým šišláním a přehazovačkou opravdu spíš upomíná perverzního strýčka, nicméně do not mu tu trochu hraje nevkusný osmdesátkový étos, ve kterém se tento neoficiální díl vlastně stal aktuálnějším než souběžně vyšlá pravá bondovka Octopussy. Krom vysokých límců se zde dočkáme i videoherních soubojů, aerobiku, hromady trvalých, vysokých dámských plavek či šílených něco jako feministek. V kombinaci se zasazením do tropických či subtropických oblastí, které raší na čele všech zúčastněných neustálé kroupy potu, působí celé osazenstvo, krom vynikajícího padoucha, přešlým, dýchavičným a vyčerpaným dojmem. Přesto (stejně jako Octopussy s dědkem Moorem) si stále zachovávají tyto bondovky hromady nápadů do akčních scén, které i přesto, že za nimi stojí kaskadéři, působí pořád daleko lépe a napínavěji než když v současné době koukáme sice na tváře skutečných herců, ale naroubované na digitální těla, které mohou dělat kdovíjaká alotria, ale my víme, že jediný, kdo se v tom případě nadře, jsou grafické karty. ()

eraserhead666

Proč, když už měl někdo chuť fušovat do bondovského řemesla a točit neoficiální bondovku po svém, si k tomu vybral druhou nejslabší bondovku Thunderball? Nikdy neříkej nikdy postrádá ten klasický bondovský vzhled, chuť, příchuť a drive, což by ale na druhou stranu nemuselo být vůbec na škodu. Jenže celé mi to přišlo jaksi nedomyšlené a nedodělané, veškerý dobrý nápad, který se ve filmu objevil jaksi vyprchal do ztracena a nebyl náležitě využit. Ale zkratkovitě: 1) Ač již poměrně stár, je zde Connery v mnohem lepší formě než v poslední oficiální bondovce. 2) Ač v neoficiální bondovce, Barbara Carrera je tou nejlepší bondovskou záporačkou (nijak by mě nepřekvapilo, kdyby se právě jí inspirovala Famke Jansen ve Zlatém oku) a jednou z nejlepších bondgirl vůbec (v mém soukromém žebříčku třeti). 3) Klaus Maria Brandauer je mnohem lepším Largem než jeho oficiálně bondovský kolega 4) Max von Sydow je nejhorší, nejtragičtější a nejzkarikovanější Blofeld, jakého můžete vidět, nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo si prohnat hlavou kulku. 4) Rowana Atkinsona by za jeho roli měli postavit ke zdi. 5) Kim Basinger je bez debat, jen škoda, že ji neangažovali do nějaké oficiální bondovky. 6) Opravdu nechápu, jaký smysl mělo tento film natočit. 7) Měl-li bych pokračovat ve srovnávání s Thunderballem, bylo by to asi nerozhodně, v něčem je to lepší, v něčem horší, v celkovém měřítku je to čistý průměr 2,5* ()

Lucasion

Nikdy neříkej nikdy! Ale Sean Connery se ještě jednou pouští do své slavné role agenta 007. Každá "bondovka" má svoje kouzlo a každá se mi líbila, některá více některá méně. Nicméně to, že je Nikdy neříkej nikdy "neoficiální" bondovka to nic nemění na tom, že je skutečně z celé série nejslabší. Chápu Conneryho chuť se vrátit do té role, ale film je takový slabší remake Thunderballu. Opět se potýká s hlavou Spectre Blofeldem a tentokrát v sérii Bonda opravdu naposled. Connery má stále švih, ale chybí ta správná hudba, chybí gunbarell a nějaké lépe zapamatovatelné scény. (68 procent) ()

ScarPoul

V roku 1983 prišli dve bondovky - jedna z produkcie Alberta Broccoliho a druhá z produkcie ani neviem koho. Tá prvá - Chobotnička - mala všetky prvky, ktoré by mala správna bondovka mať, a skvele som si ju vychutnal. Táto má len Seana Conneryho. A priznajme si - nebyť toho, že pár rokov ako James Bond žil, nikdy by tento film nebol dobrý. Takto je to len nevyužitá rozprávočka, v ktorej je všetkého viacej, všetko je viacej prehnané, ale neponúka nám nič nové - maximálne pohľad na stoporené bradavky Kim Basinger. Herci v pamätných úlohách sú úplne iný, ale to by mi nevadilo, problémom je, že sa hneď zmenilo ich správanie k Bondovi. A to o 360 stupňov. Netvrdím, že tu nie sú podarené momenty, ale je to len film, ktorý sa priživuje na Bondových filmoch a strašne sa tu prehráva - taká Barbara Carrera bola neskutočne nasmiech. Hold najväčší film Irvina Kershnera zostane impérium vracia úder. Aj keď po tomto mám dojem, že aj za to impérium môžme viacej ďakovať lucasovi. ()

Lacike

Druhy Conneryho navrat k Bondovkam. Tentokrat v remaku Thunderball. A aj ked v xichte uz dost zostarol, tak charizmu ma na rozdavanie, kondicku ma stale skvelu a v bitkach pôsobi fantasticky. Hned v uvode ma jednu dlhu bitku s obrovskym hromotlkom, ktora stoji fakt za to. Celkovo mi remake pripada lepsie ako original, ktory bol zabavny len na zaciatku a na konci. Tentokrat film obsahuje kopu skvelych akcnych scen pocas celeho filmu, co bolo potrebne, kedze samotna zapletka je dost jednoducha. Zase zakerne Spectre na čele s Blofeldom ukradne 2 tomove hlavice za ktore chce vykupne a Bond sa ich snazi cely film najst. Okrem spominanej bitky tu je este dychvyrazajuce blbnutie pod vodou so zralokmi, pôsobiva nahanacka ma motorke a samozrejme finale, ktore ale mohlo byt velkolepejsie. Divne pôsobi len ten videoherny suboj, ktory by som najradsej vystrihol. Trochu ma behom filmu iritovalo jak sa zaporaci Bonda striedavo snazia zabit a nasledne ho potom pohostia a vyzradia mu svoje plany, aby ho zase chceli zabit a potom ho zase pohostili a tak dookola. Tentokrat to uz pôsobilo fakt debilne. Velkym plusom je herecke obsadenie. Max von Sydow ako Blofeld tu sice nema velky priestor, ale aspon nepôsobi trapne. Klaus Maria Brandauer je taky ulisny parchant. Najlepsia je ale mrcha Barbara Carrera u ktorej som sa cely cas nevedel rozhodnut, ci by som ju radsej zabil alebo pretiahol. Nastastie to musel rozhodnut Bond. Nadherna je aj naivka Kim Basinger, ktorej to za mlada neskutocne seklo. V malej ulohe roztrziteho agenta (ako inak) potesi aj Rowan Atkinson. Connery ako som uz spominal je stale skvely a film je plny narazok na jeho vek alebo navrat. Keby mal chut hrat Bonda, tak ho nemuseli nahradzovat a kludne to mohol vydrzat az do prichodu Timothyho Daltona. Jedine, co mi pripada slabsie, je hudba, kedze tu absentuje klasicky Bondovsky motiv a aj titulkova sekvencia. Namiesto toho tu je cely cas dost nevyrazna hudba. Vysledkom je nadpriemerna Bondovka, ktora je lepsia ako original, ktory je akoze oficialny. 6/10. ()

Tommassi3

"Pokud byl do toho Petuchi zapletený, bylo by teoreticky možné, že použil falešné oko ??" - "Ale tak mluvte vážně Bonde !! Uvažujte trochu logičtěji !!" ;) ()

Agatha

Mezi ty nejlepší bondovky se Nikdy neříkej nikdy nedá zařadit, ale mě jako "neoficiální" bondovka pobavila dostatečně. Když v záběru nebyla oslňující Kim Basinger, tak intrikovala půvaná Barbara Carrera. Ke všemu ještě vynikající Sean Connery v akcích všeho druhu. Popravdě mi tam trošku chyběla ta pravá "bondovská" hudba, ale zase nemůžu chtít všechno. I její "náhražka" byla dostačující. Myslím, že by byla zajímavá představa střetu Seana Conneryho a Kim Basinger na stříbrném plátně ještě někdy v budoucnosti, třeba opět bondovce? Kim Basinger je neuvěřitelně krásná i v 54 letech, ale zato Sean by musel s tím svým hereckých důchodem něco podniknout... ()

Terva

Bond - NeBond.......... Nikdy neřikej nikdy je tzv. neoficiální bondovkou a do série o tomto agentovi se nezapočítává. Je to prakticky předělávka jiné Conneryho bondovky, a to filmu Thunderball. Scénář : Lorenzo Semple. Kamera : Douglas Slocombe. Hudba : Michel Legrand - Ve filmu zazní : Lani Hall - Never Say Never Again http://www.youtube.com/watch?v=8E8UCkXBvHI CITÁT - Bond. James Bond......... ()

Blofeld

Nejslabší Conneryho bondovka, ale i tak mi film /navzdory většině/ přišel zábavný a koukatelný. Herci, jak už tu bylo řečeno, nejsou zlí (snad kromě Barbary Carreraové, která v roli Fatimy předvádí velice originální variaci na postavu Fiony z Thunderballu). Některé fórky si v trapnosti nezadají s těmi z Austina Powerse, hudba je šíleně nevýrazná a Connery působí poněkud sešle (což byl ale záměr). Slušné 4*. ()

corpsy

Seana Conneryho do návratu do svojej ´´obľúbenej´´ úlohy presvedčil pravdepodobne len niekoľkomiliónový honorár ( 5 miliónov, v tej dobe to bola obrovská suma ). Na filme je to trošku aj vidieť. Je to však vydarená bondovka, ktorú aj napriek tomu, že nieje oficiálnou, považujem za dôstojného kolegu ostatných filmov o neporaziteľnom agentovi. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)