V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

JASON_X

Kdybych se nerýpal v Dolfiho filmografii, nejspíš by mě tohle prvotřídní béčko navěky trestuhodně minulo, a to by byla fakt škoda. Dolfimu trochu přebarvili palici (povedlo se, vůbec by mě to nenapadlo, kdybych ho neznal), za parťáka mu dali protivnýho a přitom hodně originálního záprtka od federálů, a proti němu postavili nejenom drogovej gang namyšlenejch a hnusnejch yuppie hajzlíků, ale i jednoho fakt impozantního emzáka, kterej sice furt "přichází v míru", ale přitom krágluje jednoho člobrdu za druhým. Kvůli endorfinu. Ale to by bylo na dlouhý vysvětlování, radši si to pusťte sami, doporučuju všema deseti. "I come in peace." "And you go in pieces, asshole!". Boží! ()

dr.fish

Film mi náladou dost připomíná Highlandera. Mimozemský drogový dealer- s tím jsem se dlouhou chvilku nějak nemohl srovnat, ale srovnat ho přišel druhý mimozemšťan, který byl navíc taky policajt, tak to začalo dávat smysl. Dolph je vynikající neherec. Má to atmosféru filmů mého mládí. Občas je fajn zavzpomínat. 70% ()

Djkoma

Taková Intersonic klasika včetně dabingu, obalu a jako vždy s nejdrsnějším z drsných Dolphem Lundgrenem. Právě přes úsměvný dabing a hlášky tu není k vidění zas tak špatný nápad. Název Dark Angel/Temný anděl k tomu sedí méně než I come in peace/Přicházím v míru, což se stane oblíbenou hláškou hlavního záporáka z jiné planety. Přesto rozhodně ne pro každého a spíše jen pro milovníky "špatnosti", béček a Dolpha. ()

Lacike

Obrovsky Lundgren konecne nasiel rovnako obrovskeho protivnika Hauesa v jeho zivotnej ulohe a suboj obrovskych titanov môze zacat. Nastastie TV rutiner Baxley mal stastnu chvilku a tak to stoji za to. Hudbou a stylom akcie mi to dost pripomina prveho Terminatora. Dejom to ma zase blizko k Predatorovi. Holt Arnie v tej dobe udaval tempo ale aj tato beckova vykradacka sa vydarila. Najväcsim plusom je dynamicke tempo bez hluchych miest, vdaka comu film ani na sekundu nenudi. Dalej perfektne funkcny pribeh s jednoducho nacrtnutymi ale zabavnymi postavami. Skvela ustredna dvojka Lundgren a Benben. (Lundgrenovi to perfektne klapalo aj s Brandonom Lee v Tokiu, takze je skoda, ze netocil viac buddy movie akcniakov). Okrem pôsobiveho Hauesa, ktory si vystaci s jednou vetou tu je aj kopec dalsich slizkych zaporakov na porazku. Zaujimave je, ze vsetci nie su na konci potrestani, takze je skoda, ze solidne otvorene dvierka pre pokracovanie neboli vyuzite. Z postav je sklamanim len Lundgrenova priatelka, ktora vyzera dost tuctovo. Trochu to nahradi aspon navsteva striptizu. Spomenut musim este legendarneho Al Leonga, ktory sa tu na chvilu mihne ako priekupnik a potom chcipne. Skoda, ze nemal s Lundgrenom aspon kratku bitku. Velku radost mi v dnesnej predigitalizovanej dobe s rozklepanou kamerou a chujovym bleskovym strihom cez osu, urobili akcne sceny. Nic z toho tu nenajdete. Akcne sceny su tocene pekne natvrdo s kvalitnou kaskaderskou pracou a hlavne su prehladne natocene a dokonale zostrihane. Ten dokonale prehladny strih som si doslova vychutnaval. Bitky su kratke, ale su skvele prevedene, takisto prestrelky. Len nahanacky pôsobia tuctovo. Proste akcia je spickovo natocena a oldschool prevedena. Ale ciste 4 hviezdicky si film nezasluzi preto, lebo v ramci doby vzniku je akcia len slusny standard. T1 a spol. maju predsa len o dost kvalitnejsiu akciu. Ale ako celok je to velmi zabavne becko, ktore si kedykolvek pustim znova so starym dobrym kinodabingom plnym skvelych hlasok. 7/10. ()

Shakers

Určite jeden s najlepších filmov Lundgrena. Zatiaľ čo ostatný borci na prelome 80-90 rokov točili pecky až kulty, Doplhovi sa hrnuli zaujímavé námety, s ktorých sa stali akurát tak dosť dobre béčka. Lundgren je ako vždy sympaťak aj tu, opäť ma po ruke základný balík prežitia (husté hlášky, ešte hustejšie diery od jeho kvéru). Akcie by mohli byť aj lepšie, no na rok výroby je to fajn a ako celok je to slušná pozeratelná sci-fi thrillerová-akčná béčkarina s perfektne nesympatickým nemecko-mimozemským Mathiasom Huesom. 70% - 3* ()

• Votrelcova zbraň je upravený samopal Calico M950. (m.a.t.o.)
  • Matthias Hues nosil v roli zlého mimozemšťana boty které mu k jeho úctyhodné výšce 196 cm přidávaly dalších 7 cm. (POciSEM)
  • Scéna, ve které přichází Azeck (Jay Bilas), byla natočena ve staré budově školy. (Fuhman.Dajar)