V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

dopita

Film mýho dětství. Pamatuju si, jak jsem u toho kdysi ve dvanácti letech nebo kdy, slintal nadšením. A i dnes se na to dá v pohodě dívat. Sice je to béčko, ale zábavný, stylově osmdesátkový, s Lundgrenem v nejlepších letech a s famózním zlým mimozemšťanem, kterej na svým kamenným ksichtu dvakrát vyloudí úsměv (nebo co), což je doslova k sežrání. A co mě vždycky na filmu taky děsně bavilo, byly ty mimozemský zbraně: stačí zmáčknout spoušť a všechno lítá vzduchem doprovázené ohnivým peklem. Ovšem z čeho seru nejvíc je miniaturní pasáž, kdy Caineův kamarád doktor Bruce odbourává stres - to fakt nemá chybu. To je tak blbý, až je to geniální. ()

bo.rec

"Já přicházím v míru..." A následuje díra do hlavy... To se dalo vymyslet skutečně jen v roce 90 :-) Ale jinak celkem slušný akční film. Ještě mě napadá, že je potřeba zmínit 2 dabingy... Ten, kde tajnej policista odpovídá, že studoval na univerzitě VYHULMIHO je samozřejmě lepší... :-) ()

Hyb_rid

Další vhs klasika mých mladých let ... nedávno jsem to viděl znovu a já si nemůžu pomoct, ale toho Lundgrena tu prostě žeru :-)) No a když si dáte do mixéru nejdrsnějšího z drsňáků v policejním okrsku, přihodíte k tomu aliena s hláškou I come in peace, který vám následně vysaje mozek aby z něj vyrobil drogy a okořeníte to nějakou tou akcí tak z toho máme celkem svižné sci-fi béčko ()

TERRORDROME

Jednoznačne najzábavnejšia Lundgrenovka kde namakaný švéd narazí na emzáckeho drogového dílera ktorý vysáva ľuďom z mozgov endorfíny aby z nich mohol urobiť luxusný fet pre vesmírnu smotánku. Jeho najobľúbenejšou a jedinou hláškou je "prichádzam v mieri", vždy predtým než svojej obeti vrazí do hlavy bodák. Na tento film sa aj po rokoch pozerá parádne, plno pekných výbuchov a ohňa, hlášky, lietajúce cédečká a tak vôbec. Dolph je vo forme a Bad Alien dostane po papuli aj keď má parádny kvér. Štedré béčko ktoré nesklame, teda pokiaľ vám k šťastiu nechýba viac než psychopatický vraždiaci ufón a hromada nezmyselného rýdzo samoúčelného násilia. "Kde si študoval? Na univerzite VYFAJČI MI HO!" ()

Paldiny

Ťažké béčko so šialenou zápletkou a ešte ťažším spoilerom v komentári. Ufóni nám chodia na planétu miešať heroinové kokteily, aby sa mohli doma ukájať vysatým endorfínom z ľudských tiel. Fakt že ! Lundgrenov parťák je na guľku a Lundgren ide tak na pol plynu. Celý film vlastne čakáte na niečo, čo nepríde, ale čo príde vlastne pobaví. A minimálne zato, že si film vypožičiava tucty nápadov iných a mne to nijak nevadí, si zaslúži obdiv. ()

Disease

"Přicházím v míru". Je to sice béčko s lehce nablblým scénářem, ale vzhledem k solidní kameře a muzice Jana Hammera to i po letech celkem fajn funguje. ()

gumolit

Na svoju dobu múj obľúbený film s Dolphom Lundgrenom myslím,že aj strihové sekvencie sú dobre spravené a záverečná bitka medzi Mathiasom Huesom a Dolphom to ako keby oproti seba stáli dvaja obri!! ()

Zeke001

CAINE nikdy nic nesliboval a BAD ALIEN (jak bylo v závěrečných titulkách) přicházel v míru. Nebylo to špatné, občas jsem kroutil hlavou a občas se i zasmál. Temný anděl je čístý průměr. ()

mira007

Taková klasika běčkového akčňáku s hvězdou Lundgrenem, který snad krom Univerzálního vojáka a možná Rocky XY nic nenatočil a přesto je to akční hrdina navždy!!! ()

Caine

Přišel k nám v míru a taky v míru odešel. Ten film je úlet a Houston nemusí mít problém jenom ve vesmíru, ale vesmír může mít problém v Houstonu!!! :-) Uznávám že mám slabost pro Lundgrena. A taky nechápu že když dokázal vystudovat v Tokiu, tak proč nedokáže hrát v nějakém trošku lepším filmu. Neříkám že líp - to už bych chtěl asi moc, ale v lepším. Tenhle film má ale takovou zvláštní atmosféru a kouzlo, a to i v titulkách (Bad Alien, Good Alien). Anebo jsem fakt už magor... ()