Tři rozjaření mladíci večer opijí a odvezou z nádraží mladou prodavačku Haničku. Ta druhý den na policejní stanici nahlásí znásilnění. Mladičký příslušník, který striktně dodržuje předpisy, se pod dozorem staršího náčelníka ujme šetření. A protože mladík nemá ani špetku zkušeností, natož lidskosti nebo taktu, tak od začátku působí samé zmatky. Přesto se příslušníkům brzy podaří dva údajné pachatele zajistit. Jak se ukáže, třetím údajným násilníkem je nesmělý mladík, který se právě žení – a který byl večer tak opilý, že se sotva hýbal. Nicméně trestný čin byl ohlášen a esenbáci to nemohou nechat jen tak. Po pečlivé rekonstrukci činu se tedy vydávají na svatební hostinu, přestrojeni za ženichovy kamarády… Nestárnoucí česká komedie s dlouhou řadou populárních herců je dílem režiséra Jiřího Krejčíka, jenž na scénáři spolupracoval se Zdeňkem Mahlerem. Vtipné, avšak značně nelichotivé a přitom věrohodné zobrazení všech možných státních autorit (od esenbáků přes funkcionáře a vojáky až třeba po pokladního na nádraží) bylo důvodem, proč se film ocitl na dvaadvacet let v trezoru. (Česká televize)

honajz

Ačkoliv se tento film odehrává v Poděbradech, které mám rád (snad se nezmění teď po vlivem pražského developreského vlivu), přesto mne tento film moc nezaujal, humor mi přijde zbytečně prvoplánový (na rok 1967 ani moc odvážný v karikování policistů) a příběh nezajímavý, neb by vyšel maximálně tak na bakalářskou povídku na dvacet minut. Vlastně mi přijde, že herci ani nemají moc co hrát. ()

SOLOM.

Mladý policajt byl dobrý „kolík“ a alespoň s ním byla prdel…No co co co…Úsměvná komedie na (ne)úsměvné téma znásilnění a další následky z toho plynoucí. Herecké obsazení bylo velmi dobré, stejně jako výkony většiny zúčastněných. Janžurová coby koketa, trojice ochlastů + ti dva najebaní hudebníci, no a ani svatebčani neměli chybu. Spousta dobrých hlášek a dokonce i trocha té dramatičnosti. Já byl spokojený, takže nadprůměrné ohodnocení je zde na místě! ()

Ištván87

Podívejte se na jméno režiséra a obsazení a hned vám musí být jasné, že máte co do činění s výjimečným dílem. Vladimír Pucholt byl ve svém hereckém projevu jako zjevení z jiného světa. Škoda, že natočil tak málo filmů. ()

evapetra

Skvělé herecké obsadě tohoto filmu, který není tak zcela a úplně jenom komedií, vévodí Pucholtův strážník. Na toho jenom tak nezapomenu. ()

Jansen

Podařená satira s výbornými hereckými výkony a skvěle napsaným scénářem, která si utahuje z pánů soudruhů a ještě oplývá velice zajímavým a atraktivním dějem. Akorát ke konci mi to už přišlo trochu přeplácaný. ()

jahol

Jedno z geniálních děl české nové vlny, jedno z mála, které si nezadá s Formanovou trojkou (Lásky jedné plavovlásky, Černý Petr, Hoří, má panenko). Protože jsem dnes přísně naladěn, váhal jsem kacířsky i nad 4/5, ale scéna těsně před koncem s Pucholtem postaveným do pozoru a vyznamenaným za sborového zpěvu (na kterou jsem na rozdíl od toho, co následuje po ní, už zapomněl) mě dostala do kolen. Film, který je masově označován za komedii, ale který si ještě mnohem více vychutnáte, když si všimnete mnoha tragických prvků. Brilantní scénář a celá řada dokonalých hereckých výkonů činí z tohoto malinko pozapomenutého díla (oproti Formanovi) menu pro labužníky. ()

Padme_Anakin

Orgán Pucholt na svých bedrech směle a neochvějně táhne celou tuhle parádní jízdu, všichni zúčastnění mu báječně sekundují, přesto mou pozornost vytrvale strhával jen na sebe. Hořká příchuť však po odkoukání zůstává, až z toho jednu mrazí... ()

fannah

Jiří Krejčík je prostě legenda českého filmu a tento film je komedie nad všechny komedie. Hvězdné obsazení, černobílé provedení, brutální několikasmyslné hlášky, 100%. ()

Bakllazaan

Naprostá špička český vlny. Několik velmi zajímavě natočených scén a vynikající herci. Není to tak často, co se člověk může zasmát znásilnění, a zde je ho přitom tak chytře využito i k popsání tehdejšího názoru na pány policajty. ()

Davered

Fanouskum filmu bagatelizujicich znasilneni (a ze jich tu je evidentne cela rada) bych doporucil anglicky FORTEL A JAK HO ZISKAT, ten byl aspon vcelku vtipny a ne az tak urazlivy. ()

Historik

Něco víc než obyčejná komedie. Výborná zábava, výborné dialogy, výborný výběr herců a jejich výkony ( a to i v menších rolích - např. Zázvorková). Ale na konci divák zůstává trochu rozpolcen, možná i trochu přimražen. Protože to skutečně není obyčejná komedie. Je v tom prostě něco víc. Rozhodně jeden z nejlepších filmů dekády. ()

sta

No co, co, co... nemám, co bych řekl. Dokonalá česká komedie ze šedesátých let, to je asi jediný výstižný výrok. ()

Pierre

Soudruhu, byl jste označen, že jste se akitivně podílel tady na soudružce. Hláškami prošpikovaný film. Snad nejlepší role mistra Pucholta (myslel jsem, že Černého Petra nemůže překonat a jenom jsem si uvědomil, o jak neskutečný talent trapnoherectví jsme jeho emigrací přišli. Ach jo..)  u jehož  sóla  (za podpory především Vostrčila a výborného Libíčka) první dvě třetiny  jsem slintal blahem  a bylo mi jasné, že vidím  český šedesátkový klenot. Posledních třicet minut ze svatby mě možná nevzalo tolik jako zbytek, i když i Stella Zázvorková se svým Krávo a Jedna znásilnění a dvacet lidí nešťajsnech byla skvělá a celý vývoj celkem překvapivý, takže nakonec vážně dávám pět hvězd. No, co, co?  Dyť jsme taky lidí, ne? A nezapomeňte: Tohle se bude kvalifikovat jako politická provokace!  A na  legendární větu:   Načelníku, proč nás lidi nemaj rádi? se už vyloženě zapomenout nedá. A jak ji tady všichni vypisujete jako vtipnou,  tak mi připadala na první dobrou připadala spíš smutná než vtipná a v podobném duchu ve mě i doznívá. Určitě  na mě zapůsobila. ()

Freemind

Cítím se provinile, ale přece jen musím dát nižší hodnocení - herci jsou výborní, hlášky i postavy precizní a vtipné, přesto mám ale většinu filmu pocit, že se v tom scénárista pěkně motá, je tam toho najednou tolik, až oči přecházejí. Kdybych to srovnal s dnešní produkcí, tak nasolím pět, v té době ovšem vznikaly v Československu mnohem ambicióznější projekty. ()

blackrain

Znásilnění je závažný trestný čin. V této komedii se všechno točí právě okolo znásilnění, které ani znásilněním nebylo. Herecké obsazení je hodně povedené. Film krátce po své premiéře putoval rovnou do "trezoru" na dlouhých 22 let. Obnovená premiéra proběhla 1.12.1989. ()

topi

Absolutní herecká elita a vynikající komedie šedesátých let. Tenhle film můžu vidět stále dokola a vždycky se nehorázně nasměju! Pravej poklad! Jiří Krejčík byl nehorázná osobnost!! "Co to máte na ruce, jak se vám to stalo?" "To jsem se škrábl o angrešt na zahradě. Já jsem tam chytal ježka." "Poslyšte, vy máte ale originální opici." :D :D ()

rt12

Upřímně řečeno, z týhle komedie nejsem nijak ,,odvařená". Jediný co mě vlastně opravdu bavilo byl Pucholtův esenbáček. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

Zemřel herec Jiří Hálek