Spartakus

TV spot 4
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

gpx

Seriál, zdá se, trpí typickými bolestmi USA tvorby. Zásadní problémy s naprostým oddálením se od reality ve zcela bazálních věcech či absence respektování fyzikálních zákonů a logicky lidského chování se dá tolerovat u akčních her typu Unreal Tournament, Doom, Quake atd. Ale ne u filmu/seriálu, který se snaží - byť jen s kapkou vážnosti - vyprávět historický příběh. ()

HAssAN

Spartakus: cecky, pičky, cicky a krv... Otrasný zvuk (niektorých momentov) z prvých dielov sa v záverečných odstránil. Grafické spracovanie hrôza, pozadie bledé a gladiátor ešte bledší. Myslel som, že asi dali všetky peniaze do softvéru na krv ale ani to nebola bohvie aká sláva. Na podiv to všetko do seba zapadlo a o zábavu bolo postarané. Claudius Glaber už mal byť dávno mŕtvy vŕŕŕ... ()

HennessyVSOP

Tenhle seriál mne uchvátil, není sice ani duchaplný, ani originální, ale má býčí koule. Andy Whitfield má neskutečné charizma, krvavé efekty jsou nikoliv nechutné. Seriál obsahuje svaly, prsa, krev a pot. Prostě seriál pro chlapy, na který budou koukat i vaše přítelkyně, podobně jako je tomu u Playboye, který ženy s oblibou také čtou. Pět hvězdiček si navíc seriál zasloužil za to, že k tomu obřímu hraní na chlapské pudy dodává seriál i velmi zajímavé vztahy mezi postavami a schopnost udržovat děj v gradaci. A není zbytečně dlouhý. 100% // Druhá řada začíná velmi dobře. McIntyre sice není Whitfield, ale jako nástupník je plnohodnotný. Děj se pořádně zamotal hned v úvodu, tak jsem zvědav jak se s látkou scénáristi poperou. Zatím je brzy na hodnocení, ale podle prvního dílu se zdá, že kvalita se po Bozích arény opět zvedla :) ()

zodiak217

Seriál ktorý ma naozaj nadchol po viacerých stránkach je rozhodne natočený na vysokej úrovni. Dosť mi prekážajú umelé exteriéry a bizarné scény, kde rozhodne nešetrili červenou farbou. Naopak oceňujem výber hercov a realistickosť s akou je seriál podávaný. Určite patrí tento projekt k vyššiemu lepšiemu štandardu o čom svedčí aj divácky záujem. ()

Charlie.Harper

Spočiatku som tento seriál vnímal ako niečo, čo chce vďaka svojmu motívu parazitovať na kvalitnom filme 300. Zábery a boje boli síce grafikou o niečo menej kvalitné ale nie rušivé. Prvých 5 častí som to vnímal presne takto, no neskôr dostal dej na obrátkach a za intrigy, ktoré boli spriadané v tomto seriály by sa nemusela hanbiť žiadna Argentínska telenovela. Ľúbilo sa mi ako boli Rimania v tomto filme vykreslený a dokázal by som sa plne stotožniť s myšlienkou že naozaj takýto boli. Navonok pretvárka aký sú civilizovaný a z vnútra skazený a rovnako nevychovaný ako tí "barbari" proti ktorým toľko bojovovali. No najviac ma však dostal koniec seriálu. Seriáli majú takú vadu že ich tendencia je pokaziť koniec ako sa len dá. No napriek tomu, seriál Spartakus:Blood and Sand ma svojou koncovkou totálne uzemnil a bol som úplne nadšený. Taktiež ma pobavilo že niektoré diely boli natočené Michaelom Hurstom známym lepšie pod menom Iolaus zo Sorbovského Herculesa. Chlapec má talent :D. ()

Ssin

Spojit mega řežbu se srdceryvným příběhem chce opravdu velké umění, i když se ve filmových kruzích pohybuji dost dlouho, nevím, kdo tento skvost zvládnul, abych mu poděkoval. Stylem určitě hodně věrný svému revolucionáři, 300 Bitvě u Thermopyl. U akčních scén v tomhle seriálu jsem většinou vyskočil z křesla a navíc v tomto seriálu není žádná cenzura, což nádherně simuluje prostředí v té době. U tohoto seriálu jsem nezažil ani minutu, kdybych se nudil, je to naprosto perfektní seriál. Mohu všem doporučit, tedy všem, kdo se v tom, alespoň trochu, orientuje a všem, kterým se tenhle styl líbí. ()

sharp87

Perfektní. Je to jeden z těch seriálů, u kterých se člověk těší na každý další díl. Hltal jsem plnými doušky. ()

Mickel

Dílo od Antichrista. Scény z prvního a druhého dílu, kde Spartakus nápadně připomíná Ježíše (scéna z arény, následně trénink gladiátorů s kládou) zalitého krví a jeho přechod na stranu zla. Další dokonalý podprahový trik na lidi od Hollywoodské produkce spojený s NWO. O sexu a bojových scénách ani nemluvě..............Zlatej starej Kubrick ten to dělal aspoň s noblesou ()

VLADEK

Zatím jen tři díly, tak si hodnocení nechám na závěr, ale ten gladiátorský colgate úsměv mě vždy dostane. Takže k 20.4.2013 - 1.sezóna - 80%, 2.sezóna - 50%, 3.sezóna - 65%.Taková pohádka pro fitness. ()

maniak.sused

V prvom rade musím priznať, že som videl 1 a pol časti, čiže uznávam, že nie som plne kompetentný hodnotiť seriál ako celok. Ale... Tento seriál trpí na jednu dôležitú vec. Otrocké súboje v rímskych arénach dosiahli svojich 100% v Gladiátorovi Ridleyho Scotta. Tvorcovia tohto seriálu si povedali, že tomu ešte pár percent nadstavia, aby to bola ,,ešte väčšia pecka". Avšak... Keď ponúkneme divákom gladiátorské súboje s ultramodernými spomaľovačkami, farebnými filtrami overenými aktuálnymi akčnými hitmi, s obláčikmi digitálnej krvi vznášajúcej sa vo vzduchu (samozrejme v spomalenom zábere) a to všetko ,,podmaznuté" drsnou rockovou hudbou, niekomu to môže pripadať úžasne štýlove a hrozne ,,cool"... Mne to však príde gýčové a nevkusné... Inak postavy sa zdajú byť zaujímavé, casting tiež OK a bývalá Xena si tam zvykne drsne zašúpať s nejakým tým gladiátorom. Ale ak sa chcel seriál stať za každú cenu prelomový, tak jeho zbrane sa obrátili proti nemu a v akčných sekvenciách pôsobí ako prvoplánový kalkul na komerčného diváka. ()

Diazbros odpad!

prvoplánová erotika a násilie - asi každá kvapka krvi je tu spomalená. Toto vyžívanie sa v hektolitroch digitálnej krvi a samoúčelné spomaľovačky mi čoskoro začali liezť na nervy. Dej plytký a predvídatelný. Veľa z toho už bolo v Gladiátorovi, v 300 a v niekoľkých verziách Spartaka. Postsynchróny mi prekážali po celú dobu lebo zabíjali hereckú akciu. Kvôli kamere som chcel dať aspoň jednu hviezdičku, ale aj tá častokrát prekročila hranicu gýču. ()

Sharkman

Pekne efekty, s neocekavanymi dejovymi zvraty a dobre zahrane. Vhodne vybrane obsazeni roli, naturalisticke, ale velka skoda Andyho. Vrele doporucuji vsem, co maji radi 300, gladiator apod. filmy. ()

JihadJoe

Přišlo mi to jako nějaký druh fetiše. Lepší název by byl Spartakus - krev a šukání. Kdybych předtím neviděl z produkce HBO The game of thrones, což bylo co do koncepce a způsobu zpracování to samé co Spartakus (sice z jiné a fiktivní doby), možná bych dal o půl hvězdu víc. je mi jasný, že v 1.století nedorůstali lidé dvou metrů, měli krásné bílé zuby a ženy si pravidelně holili nohy i jiné intimní partie, ale kdo by se taky koukal na zarostlé bobřice a na prťavé šlachovité chlapíky. Také to, že někdo zemřel v aréně bylo spíše vyjímkou, když už jeho pán nemohl snést věčné prohry chráněnce. Tady si užijete mraky krve i sexu, spoustu intrik i zajímavých herců. Já seriál dokoukal, ale nic moc ve mě nezanechal, jen občas už přehnané násilí. Takže průměr. ()

Thomak

Perfektní seriál. Má to všechno. Akce - dobře vyvedené souboje plné zpomalovaček a spousty krve á la Kill Bill + 300. Intriky - ano, zajímavé pointy a rozuzlení, místy trochu vaty, ale rozhodně neurazí. Erotika - sex je všudypřítomný, furt tam někdo pobíhá nahej nebo šuká, chlapi, ženský, až bych tomu místo dobrodružný dal přívlastek erotický. Mluva - většina postav si nebere servítky a rouhaj se a klejou až to neni hezký, taky mi dělá radost. Jediné vady na kráse, které mě ovšem nemůžou odradit od udělení pěti hvězd, jsou místy nevyvážený a divný scénář a některé dialogy. ()

Roxeet

Tak a je to. Seriál je u konce. Musím říct, že teď, pár minut po shlédnutí definitivně posledního dílu, se s tím stále nějak nemůžu vyrovnat. Abych se ale přiznal, nesledoval jsem seriál od úplného začátku, přestože jsem o něm věděl. A abych byl ještě upřímnější, samotný pilotní díl na mě působil dost rozporuplně. Nelogické hektolitry krve, která navíc vypadala spíš jako červený Primalex, až moc viditelně počítačem vytvořené prostředí...skoro jsem na Spartaka zanevřel. Nicméně jsem si pak uvědomil, že se jedná o výborný seriál, který sice nemusí vypadat v některých částech logicky, ale snaží se podat tu historii takovou, jaká ve skutečnosti byla - krvavou a nelítostnou. Seriál ze všeho nejvíc provázelo napětí a přestože nemusíte být moc znalí historie a určitě víte, jak to se Spartakem nakonec dopadne, tvůrci si s osudy hlavních hrdinů až do samého konce pěkně pohrávají a protože historie o Spartakovi moc detailů neuvádí, mohli si filmaři i mnoho věcí vymyslet. Spoilerovat samozřejmě nebudu. Je na vás, jak konec posoudíte, já zklamaný nebyl, stejně tak jsem nebyl zklamaný z žádného odvysílaného dílu. Laťka byla nasazena hodně vysoko a pokud se v budoucnu někdo pokusí tuto legendu opět zfilmovat, bude se muset fest snažit. Osobně doporučuji shlédnout v posledním díle závěrečné titulky, které jsou připomínkou všech postav, které se v seriálu objevily, ale také i herců, jež je ztvárnili...zejména toho, jenž se konce bohužel nedožil. ()

kenvello11

Niečo úžasné. Super. Perfektné. Som zvedavý ako to bude pokračovať. Škoda len hlavného hrdinu Andy Whitfield. Taký mladý. Neviem si to predstaviť bez neho. ()

superzurda

Římští vidláci, kteří si v intrikách nic nezadají se svými modlami v senátu. Seriál taktně zanesen do provinční gladiátorské školy, kde se zrodí nový šampión her. Veliké plus seriálu je, že žádný souboj není stejný a že se postupem času opouští od arény k intrikám. Každý má své plány a každý za nimi běží jako hladový pes. ()

RKBoy

Už prvý diel ma vtiahol do toho seriálu a nepustil kým som ho nedopozeral.Spartacus je určite jeden z najlepších seriálov čo bol na HBO vysielaný.Vynikajúce , atmosferické, plné napätia , vášne a zrady.Seriál plný bojov v ktorých sa dočkáte od striekania krvi cez prerezávania hrdiel až po odsekávanie končatín a hláv , nešetrí sa tu ani sexuálnymi scénami ktorých je tu habadej.Spartacus má dej má všetko čo správny seriál mať má , hlavne má vynikajúceho predstavitela hlavnej role Andyho Whitfielda (bohužial minulí rok zomrel a v druhej sérii bol nahradený) ,ktorý navždy pre mňa ostane pravým a jediným Spartakom.Jednoducho vynikajúci seriál ,ktorý musíte vidieť,ak aspoň trocha milujete dejiny , boje , krv a brutalitu. Druhá séria dopozeraná (dnes 31.3.12) , aj napriek rozpačitému začiatku (prvé 3 časti) sa to pekne rozbehlo a dostalo na úroveň prvej série ba aj vyššie (len trochu) a to vdaka posledným dvom častiam (hlavne tej finálovej , kde namiesto zmieňovanej jednej zomrelo hned 6 hlavných postáv). Zo začiatku si budete musieť zvyknúť na nového herca hrajúceho Spartaka (ja som si zvykol okolo 5-6 časti) , v 3. časti prišiel malý šok kedy na scénu nastúpila Naevia hraná úplne novou herečkou (zvykol som si na ňu okolo 7-8 časti).Inak sa 2. séria drží pri tom , čo robilo 1. tak kvalitnú.Nečakané zvraty ( vo väčších dávkach) , násilie , brutalita , boje , sex a super atmosféra.Posledný diel bol aj napriek pár blbým situáciam (Naevia zabije Ashura , Oenomausova smrť mohla byť lepšie natočená atd..)super a je pre mňa druhá najlepšia časť z 2.série (prvá je 5.časť).Aj napriek rozpačitému začiatku (ktorý mala aj 1.séria) nedám dole ani jednu * pretože som z nej unesený tak ako som bol z 1. //////////////////// 3.séria , dnes 13.4.2013 zhliadol svetlo sveta posledný diel tohto úchvatného seriálu ktorý ma celé 3 roky sprevádzal, je smutné ked nejaký váš oblúbený seriál skončí,ale ked je to ten najoblúbenejší, chce sa vám plakať (samozrejme som neplakal :D ) ,a nie len kvoli tomu že skončil ale kvoli emotívnemu koncu ktorý Spartacus naozaj mal , a sakra silný! Všetci sme samozrejme vedeli ako to celé skončí ale tvorcovia z toho dokázali vytrieskať maximum , a pri 8. a 10 diely som pozeral aj titulky,pretože hlavne v týchto epizodach je tých emocii najviac.. 3. sériu pokladám za najlepšiu z celého seriálu (počítajúc aj Bohov arény) , každý diel ma strhol a doslova prikoval k obrazovke , tvorcovia to chceli zakončiť epicky a dojímavo a to sa im aj podarilo.Oproti Vengeance kde sa kvalita jednotlivých dielov striedala , tu išla tá kvalita od prvého dielu len a len hore (prinajhoršom bol nový diel minimálne tak kvalitný ako predchádzajúci).Každá postava dostala svoj priestor, či Spartacus,Gannicus,Crixus,Agron a další.Zo strany rímanov samozrejme Crassus ,jeho syn Tiberius a Ceasar (ktorého som si celkom oblúbil).Všetky postavy boli niečim zaujímavé a Crassus,Tiberius a Ceasar boli narozdiel od Glabera a spol. omnoho sympatickejší (no Tiberius ani tak nie , to ste zistili,alebo zistíte prečo). Bitky epické, hudba tiež , herecké výkony takisto (je vidieť že herci do toho dali sedce a už majú nejaké skúsenosti). Spartacus ostane navždy v mojej topke, seriál ktorý mal srdcervúce a smutné momenty , udalosti nie len na obrazovkách ale aj pri natáčaní (RIP Andy). plných 5. hviezdičiek ,bez zaváhania. () (méně) (více)

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)