Spartakus

TV spot 1
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

PenaPP

Skvělá první řada s grandiózním finále... nemám slov :) O dva roky později jsem dokoukal i poslední řadu a musím říct, že až do úplného konce šlo o jeden z nejlepších seriálů všech dob. Bohužel bylo z dějin jasné, jak vše dopadne, ale ani to neubralo nic na kvalitě. ()

SimonShot

Tradičně dobře provedený a skvělé postavený seriál se Spartakusem z tohohle snímku dýcha historie až se pomalu kolem mě objevují meče a všechno mě vtahuje do děje. tenhle snímkovitý pořad stojí za to vidět nebudu přehánět ale jedná se o průměrný pořad v této nadpůměrné kategorii kterou vytvořili dějiny. ()

sarkareifova

Podle mě je to moc přeefektované. Jenom ho někdo trochu řízne a vypadá to jako by mu uřízl celou ruku podle toho jak mu teče krev. Ti co mají rádi svalnaté, spocené a umazené chlápky jen v krátkých spodkách určitě si přijde na své. Každý díl navíc obsahuje i erotickou scénu. Ale i přes toto všechno se podařilo natočit skvělý moderní seriál s historickým námětem. Stojí za to se na to podívat. Každý díl je něčím jiným i když jde prakticky o to samé. ()

Haide

Středověk byl temný a starověk ještě temnější. No a o tom to tak asi je bych řekla. K tomu přidáme super herecké výkony, krásnou výpravu, takže se nám z toho vyklube celkem fajn seriál. Bohužel na produkci HBO poněkud slabší, než jsme zvyklí. ()

Kadas97

1. séria "Blood and Sand" - dokonalé...dokonalé a ešte raz dokonalé. Príbeh o Spartakovi som dovtedy videl asi len v tejto verzii a tá ma veľmi nenadchla, preto som zo začiatku neveril, že historický seriál môže byť taký prepracovaný a dobrý. Celý dej ubieha krásne pozvolne a pritom sa človek vôbec nenudí. Ako hororového fanúšika ma potešili krvavé efekty ako odseknuté ruky, hlavy, nohy...a ostatné useknuteľné veci. Krvou sa tu fakt nešetrilo. Gladiátorské súboje bez obalu podané, síce niekedy trochu prehnané, ale vždy premakané a dychvyrážajúce. V pozadí hlavnej dejovej línie sa odohrávajú akési minipríbehy plné intríg, nenávisti, lásky, nepriateľstiev a spojenectiev. Finále série perfektné a pre mňa nezabudnuteľné. Prvá séria má u mňa 10 z 10 bez mihnutia meča. 2. séria "Vengeance" - hlavná postava Spartaka musela byť preobsadená, pretože nezabudnuteľný Andy Whitfield podľahol rakovine, ale nový Spartakus sa plnohodnotne ujal svojej pozície vodcu vzbúrených otrokov. Veľkou chybou, teda aspoň podľa mňa bolo vzkriesenie Lucretie, ale každý seriál potrebuje nejaké prídavné hnacie kolo, aby dej nestrácal tempo. Až na toto zakopnutie seriál dokonale funguje a ukazuje celú krvavú cestu za slobodou. Druhá séria chvalabohu skončila tak ako mala a nikdo z nepotrebných neprežil, hodnotenie 9 z 10, jediným nedostatkom bolo asi len to oživenie Lucretie. 3. séria "War of Damned" - ďakujem tvorcom, že neoživili Illithiu. Tak ako som si nemohol na začiatku druhej série zvyknúť na Liama McIntyra, tak teraz si neviem predstaviť vodcu povstalcov bez neho. Cesta za slobodou Spartaka a jeho oslobodencov je skoro u konca, ale nový nepriateľ Marcus Crassus je proti. V tábore otrokov vznikajú nezhody (Crixus vs. Spartacus), ale tie vznikajú aj v tábore rímskych légií (Ceasar vs. Tiberius). Koniec seriálu ma duševne vyčerpal, nikdy nijaký seriál neprekoná Spartaka a emócie vyvolané sledovaním tohto seriálu. Vzdávam hold tvorcom a veľké ĎAKUJEM!!! Posledná séria 10 z 10. P.S. "Na tomhle světe se ti spravedlnosti nedostane!" ()

Juvecz

Akce, brutalita,intriky, krev a sex všude kolem vás, kde se podíváte. Vše se stupňuje, díl od dílu, série po sérii. Historický příběh o otrokovi jménem Spartakus , který se postavil proti Římu. Komu se líbil 300 Bitva uThermopyl a má rád zmíněné slova v první větě tohle prostě musí vidět.... ()

gp_one

Tak si to po skončení seriálu schrňme. První řada a prequel jasně za 5*. Druhá řada byla nejtragičtější. To bylo mlácení prázdné slámy (3), no ale finále musí být správně epic - a dělá se pro to dost, takže tam zase hvězdička nahoru (4) - Nucené nasazení necharismatického, šmajdavého MekIntajra je prostě faul seriálu, takže na víc už se to nezmohlo. Vyprůměrováno a po mém dolů zaokrouhleno na konečné 4*. ()

Lachyc

Na první pohled se tento počin jeví jako hodně tupá zábava, kde se jen spousta vytrénovaných chlapů řeže, pak je necháme si zasouložit s otrokyněmi a hlavně to vyplníme náklaďákem umělé krve. Já ale vidím Spartaca jako mnohem hlubší zpracování vzpoury proti otrokářskému Římu, plné intrik, které jsou ne vždy originální anebo dávají smysl, nicméně je to skvělá a zajímavá podívaná. Hodně mě mrzela smrt Andyho Whitfielda, protože v mých očích ho jeho nástupce Liam McIntyre na pozici Spartaca nikdy plnohodnotně nenahradil. Navíc ani dějově se mi následující série nelíbili tak, jako ta první, nicméně pořád to stálo za zhlédnutí. ()

Drakenovec

Jedna hlava sem, druhá hlava tam... Takto má vypadat pořádný atraktivní krvák, ve kterém krev teče proudem. Po shlédnutí všech tří řad musím říct, že jsem velice spokojený a nadšený. Z počátku mě ale vadila změna hlavního hrdiny (která byla nevyhnutelná, při psaní komentáře jsem se dozvěděl tu smutnou zprávu, R.I.P Andy), ale po několika dílech jsem si uvědomil, že Liam McIntyre mě sedí do role Spartaca víc, než Andy Whitfield (tím ale nechci říct, že by byl A. Whitfield špatný herec, ale zkrátka mě do role Spartaca seděl víc L.McIntre). Hodně mě zaujalo zkombinování zpomalených soubojů s parádní hudbou, která tomu nesmírně přidávala na efektu. Ze všech sérií se mi nejvíc líbila asi ta první, kde si musel Spartacus svými výhrami získat své jméno a postavení, ale ostatní 2 řady byly taktéž dost dobré. Jediná výtka, kterou mám bylo ztvárnění Caesara, které nebylo úplně dokonalé, i přesto že byl mladý, tak byl mnohem chytřejší, než je interpretován ve třetí řadě. ()

cerbygerby

Ještě jsem nedokoukal třetí sérii, ale už vím že si tento seriál zaslouží plný počet hvězd... myslel jsem že opravdu nepřekousnu tu hereckou změnu Spartaka, ale člověku nic jiného nezbývá, než to dát a postupem času se s tím zžije. Takže předčasně, ale určitě správně 5* a 90% ()

xjitule

Příběh Spartakuse, gladiátora, který utekl vlastní smrti a skoro pokořil Řím, je znamý. Tento seriál ho vykresluje v hodně realistickém pojetí té doby. Kdy sex a orgie nepatřili za zavřené dveře. Nasilý a boje vzrušovali davy lidí. Skvělý seriál propletený příběhy nejen samotného spartakuse, ale i vedlejších postav. Tento seriál si buď zamilujete nebo ho budete nesnášet. Už jen pro herecké osazení spolu s Xenou si zaslouží určitě více než jednu hvězdičku. Jen je škoda, že Andy Whitfield (Spartakus) zemřel. ()

michald99

Spartacus je spojení Hry o Trůny a 300: Bitva u Thermopyl. Trpí divokou digitalizací, ale překypuje odvahou a surovostí, stejně jako překvapivě skvělými postavami. Ocenil bych, kdyby větší část tvořily rekvizity než počítačové efekty, trvalo mi pár epizod, než si na to zvykl, nic to však nemění na způsobu, jakým mě tenhle seriál pohltil. Blood and Sand ||80%|| Změna několika herců, včetně Spartaca, na vstupu do druhé sérii se těžko přijímá, ale krátká pauza pro vstřebání přispěla k tomu, že si bez problémů vychutnávám seriál ve stejném duchu. Vengeance je obsahově hrubší a ne tak vytříbená, jako série první. Souboje lehce ztrácí na lesku, překvapivě dobře však vykresluje vztahy mezi jednotlivými postavami a v žádném případě tak nepostrádá napětí. Vengeance ||75%|| Spartacus končí řádně a filmově. Nedostatek informací ohledně jeho konce dává tvůrcům široký prostor převyprávět příběh po svém, z čehož pramení jak mínusy (smyšlený Tiberius vs Julius Caesar), tak plusy (Spartacus a Crixus se vůbec nemuseli rozejít ve zlém), přesto však zamrzí hrubé historické nesrovnalosti s tou trochou, co se o Spartacové povstání ví; více proto, že až do této chvíle byl seriál vcelku věrný. Odbyté poslední epizody ve prospěch gradace finále zamrzí, poslední epizoda si však udržuje úroveň a servíruje důstojný závěr povedené ságy. War of Damned ||70%|| ()

Kingjiri

Ze začátku mě trochu iritoval lacinější vizuál, kterej se ale postupem času zlepšoval a na poměry seriálový tvorby nakonec nebyl vůbec špatnej. Pak zamrzela smutnym osudem Andyho Whitfielda vynucená výměna na jeho postu, nicméně na novýho Spartaka jsem si po pár dílech docela zvyknul. A tim veškerý výtky končej, protože všechno ostatní bylo super. Spoustu pořádně krvavý akce, mnou neoblíbený zpomalovačky mnohdy sakra stylový a kromě akce byly dost explicitní taky erotický scény. První dvě série byly protkaný důmyslně vymyšlenejma intrikama a hodně mě pobavily dialogy mezi postavama, který na ně narážely (nejvíc vždycky v případě hlášky pronešený "intrikářskou" postavou směrem k tý nicnetušící podvedený). Záporáci vždycky fajn (Lucy Lawless ukázková mrcha), ale uvítal bych, kdyby se nějaký z druhý série ještě podivali do tý třetí. Z tohohle pohledu byla třetí série slabší, ačkoliv byla paradoxně nejvíc rozjetá a v závěru téměř epická. Nicméně série byly pěkně rozdělený do různejch etap Spartakova života během vzpoury (zajetí a útěk z něho, následně boje lokálnějšího charakteru s Glaberem až po válku s celym Římem resp. Crassusem). Napětí se občas dařilo tvořit i ve chvílích, kdy bylo jasný, jaká postava vzhledem k historii musí přežít (Crassus nebo Caesar) a jak celá vzpoura dopadne. Ale líbilo se mi, že se tvůrci drželi přinejmenšim základních faktů z týhle historický kapitoly. Ono když si člověk uvědomí, že se to takhle nějak v jádru opravdu stalo, je celej seriál hned o level působivější, za což přihazuju pátou hodně slabou hvězdu. ()

CorteX^

Tak tohle je něco perfektního. Jsem naprosto nadšen po prvních dvou epizodách a moc doufám, že to bude takhle pokračovat. To je ono, přesně to tempo a ten styl, kterej mám tolik rád! ()

LordMysti

Pro mě téměř 90%. Kde začít? Vypadalo by to, že film si sprostě hraje na 300. Ale opak je pravdou - film si na nic nehraje. Ano, po vizuální stránce je to stejné, triky jsou často horší díky malému rozpočtu, ale stále je to seriálová podívaná svého druhu bez konkurence. A navíc je Spartakus postaven na potocích krve. Ale není to tak jak většina lidí kritizuje, je to jasný stylizační směr a potoky krve nemají působit reálně, ale autoři díky nim stylizují celé pozadí seriálu. Přijde mi to podobné jako bondovky - pokud vezmeme fakt že bond zvládne úplně vše s noblesou a grácií, pak berme Spartaka jako vizuální orgie. A když jsem u orgií, je vidět že nebyl brán ohled na rating a orgie jsou zastoupeny hned vícekrát. Jedná se o gladiátory, takže orgie vraždící a bojové, usekané končetiny, cákance krve, otevřená hrdla a hrudě, hluboké krvácející rány - prostě velice pěkné :). Orgie tu pak máme i erotické, doba byla taková a toto je jeden z prvních válečných filmů, který si na nic nehraje a ukazuje tehdejší dobu ve své "nahotě", zvrhlosti a zhýralosti. Takže na podobný seriál o silně erotické scény nebude nouze, někdy mi přijde, že na nahotě a sexu stojí velká část seriálu. Další orgie jsou již zmíněné stylistické. Zde autoři pochopili že nemají dostatek financí na dokonalou počítačovou animaci pozadí, proto mnoho záběrů přechází v abstraktní scenérie které alespoň mě neruší, naopak zajímavě skrývají nedostatek peněz. Vlastní příběh je odvyprávěn relativně nudně a ze začátku i hloupě, ale 100x již viděné a všeobecně známé těžko natočit extra zajímavě. Navíc s postupem času se začíná příběh zajímavě točit a slibuje zajímavé zvraty. Minimálně první sérii by to mohla být stále zajímavá a originální podívaná, uvidíme jestli se časem neokouká a nezačne nudit. Po shlédnutí prvních dvanácti dílů musím své hodnocení zvýšit na pět hvězd! Ano, seriál zraje jako víno, příběh se parádně zamotává, vše směřuje rychlým a agresivním tempem do velkého finále, které pokud mě nezklame, bude to v současností můj nejlepší seriál! ()

Laborant

Bojové scény ve stylu 300 bitva u Thermopyl, neuskutečně vybíravé a skutečně krvelačné. Po skončení 1 série jsem se cítil jak Jet Li z Utržený ze řetězu. ()

kwaicheng odpad!

Tento seriál je opravdu k pláči. Akorát posílil můj stereotyp k emerickým filmařům... Kdo tohle proboha napsal, ten by opravdu potřeboval vyšetřit. Kontrast chování současného prototypu drsného amerického týpka a doby skutečného Spartaka je přirovnatelný k hromadě hnoje, ze které raší jedna bílá orchidej. Z toho jsem vážně zhnusen. Stupeň drsnosti postav je pozorovatelný z jejich projevu: 1) Thráčtí bojovníci se zásadně mezi sebou oslovují "ty malá kundo" 2) gladiátoři se častují "řiťopichy" a za 3) ctihodní římané pak klejíce vzývají "Jupiterova čúráka". Jasně a stručně co je v tomto pozoruhodném dílku k vidění: buď se s prominutím šoustá nebo stříká krev tak moc že vám to doma zadělá tepich anebo vaše uši mají tu čest vyslechnout kdo je jaká zasraná kunda. A k tomu gladiátoři vypadají jako parta anabolických homosexuálních kulturistů na výletě. Taky mě trochu mate hlavní hrdina, který často upadá do depresí, hotový uzlíček nervů...těžko se s ním ztotožnit a tak je nutné hledat v ostatních postavách. Jediné co je trochu zdařilé jsou slowmotion záběry nerealistických soubojů. Škoda toho, moc rád bych viděl něco pořádného o gladiátorech. ()

criticson

Gradace seriálu přichází s každým novým dílem. Po slabé první epizodě, ze které čišela tvůrcovská/televizní snaha něčím zaujmout, přeřadil Spartakus na jiný level a já se jen skvěle bavil. Ať už mají historická přesnost či zpracování jisté chyby, vše zahalují skvělí herci a scénář, který pokaždé útočí na jinou emoci a nenechá diváka jen tak otálet. Výborně rozjeté, jen co se Andy uzdraví chci druhou sérii! ()

Mastersn

Jak někdo zde nechápe vysoké hodnocení seriálu,já zase nechápu nízké hodnocení,jestli někomu vadí nahota,krev.... a další věci ať na to nekouká,některé věci jsou zde nadsazené viz.třeba šílené cákance krve....Ale na druhou stranu zase tahle doba byla plná násilí a všehomožného.Zvláště nechápu ty kdo odsoudí seriál po prvním dílu,S prvním dílem to ještě vypadá jakoby seriál nevěděl čím bude ale s dalšími díly je sariál lepší a lepší až do zdrcující finále,nikdy mě žádný seriál tak nebavil.Napodruhý i napotřetí mě snad bavil ještě více a dám si ho klidně i na počtvrtý i popátý.Johnu Hannahovi bych dal za jeho výkon Oscara,člověk mu musí fandit i přát mu smrt a další postavy jsou taky super ale nejvíc mě asi dostal přerod Crixa z namyšleného gladiátora v sympatického zamilovaného bijce.Škoda Andyho role mu sedal jako pr... na nočník. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)