Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

stone

Opět důkaz, že realita bývá daleko zajímavější než nějaké vyfabulované příběhy. Navíc výborně obsazeno a natočeno ()

bohhous22

Čekal jsem brutální návaznosti v profesionálním stylu.Ovšem tento seriál je špička mezi mafianskymi či drogovymi odkazy,bez debat!!!!Breaking Bad je samozřejmě srdcovka a je do detailu provázaný genialitou,logikou a přirozeně notnou dávkou nevyhnutelnosti.Z Narcos ovsem navíc dýchá surovost vzpomínek na nedávnou realitu,což staví tento klenot na vrchol. ()

darthvader77

Herec Pedro Pascal mne zaujal ve čtvrté sérii Hry o trůny, modlil jsem se, aby jeho nesporný talent nezapadl na smetiště herců, jako se to podobně stalo před lety mému milovanému Honzu Zámkovi. A modlitby tentokrát byly vyslyšeny. Zase jsem projížděl na csfd, co nového bych začal a hele všiml jsem si věcičky jménem Narcos, která se překvapivě umístila jako druhý nejlepší seriál. Všichni uživatelé z něj byli nadšeni, včetně verbala a Radka99, kteří se normálně neschodnou ani na tom, jestli je teď den nebo noc. Společně se jménem oblíbeného herce, který zde ztvárňuje jednu ze dvou hlavních rolí bylo pro mne rozhodnuto. Že ovšem výkon Pedra bude jenom zlatou minci uprostřed obrovského pokladu, to jsem věru nečekal. Úžasné v každém detailu, seriál se inspiroval skutečnými událostmi (nezkoumal jsem nakolik přesně jen, že La Catedral skutečně existovala. Všechno výborně zvládnuté od akčních scén, přes špinavou atmosféru Kolumbie, špionážní centra CIA a DEA po postavy a herce, co je hrají. Sledujeme cestu Pabla Escobara k moci, kdy se z něj stal jeden z nejbohatších drogových dealerů na planetě. Cesta je to dlážděná mrtvolama přátel i nepřátel. Tady ocenit herce, který vůbec nepřerhával a toho šmejda jsem mu věřil. Neuvěřitelná smršť události. Ti, co peskovali nad ...ehm... explicitními scénami v GoT ať dají ruce pryč, ve srovnaní s tímhle je Hra o trůny cudná jak plyšový méďa. Druhou věcí je i náhlednutí do toho zmatku, kde by kočka nenašla vlastní koťata, jménem americká zahraniční politika a tajné služby. Skromný rozpočet dokázal předvést přestřelky a honičky k nerozeznání od filmů, intrikami a pletichami se tu nešetří a všechno má svůj význam pro další děj. Pascal dostal Javiera Peňu napsaného na tělo, navíc tu pořádný prostor, tudíž velká satisfakce pro všechny neukojené Obernofily. Vynikající mix Casina, Kokainu nebo Mafianů, který prostě ukazuje, že současná televizní tvorba tu filmovou strčí hravě do kapsy. Tohle nelze popsat, tohle se musí vidět. A speciální vzkaz pro sfika, další důvod proč koukat na GoT, když už to není, co bývalo, člověk se dostane k mnohem zajímavějším věcem. Snad nám teda Rudá zmije nakonec slze Velkou čínskou zeď společně s agentem bez minulosti ()

vipeerr

neskutečné. Escobar zahraný tak brilantně že si přejete aby "prohrál" ale nechcete aby ho chytili protože Vás neuvěřitelně baví. Podrobněji až později. ()

vieriX

Tohle byla pro mě naprosto neskutečná serialová. Je to popsáno tak dokonale že vůbec nemám pochyby že tak se to stanulo. Je až neuvěřitelné jak takový člověk se dostane k moci a jak dlouho jsou na něho všichni krátký než pomalu začne padat klec. Dostat se jen z prodeje drog mezi 7 nejbohatších lidí světa nechapu jaké množství musel vyrábět a dodávat. Korupce jako byla tenkrát v kolumbii až se nechce věřit. Druhá řada se blíží ale je ještě pořád daleko. ()

JohnnyBoy

První sérii Narcos jsem zbožňoval. Přišla mi neurvalá, bláznivá a i přes to všechno nějak o Escobarovi vypovídala. Moc jsem se těšil na druhou sérii a zvlášť na to, až Escobarovi pod vlivem okolního tlaku rupne v palici a začne vyhazovat do povětří medellínské školky. Jenže ouha! Stalo se něco, co jsem nečekal. Příklon k Escobarovi jako lidské bytosti, neustálé emocionální vnucování, spousta gangsterských klišé (zpívání ve sprše paralelně s masovým vražděním jako fakt?). Nejvíc mě štvalo ta scenáristická faleš ve smyslu psychologizace Escobara, jeho ženy a "síly rodiny". Proč místo "miluju tě za hrob!" neslyšíme "Pablo ty zabíjíš děcka". Chápal bych, kdyby paní Escobarová byla exponována jako povrchní fanatická kráva - něco v e smyslu Judy Mencado, ale Escobarová byla vylíčená jinak....Výsledek je, jak tady čtu, že Pablo byl vlastně takovej sympaťák. Nebyl, byl to vlastně docela přizdisráč a jediná scéna která mě bavila, bylo když už zoufale všem telefonuje a nabubřele vyhrožuje..Nehledě na to, že v posledních dvou dílech se vlastně nic moc nestane a jeho smrt s vámi neudělá nic. Druhá série je prostě špatně. ()

FrediaK

Narcos jsou po všech stránkách perfektním seriálem. Atmosféra, reálie skloubené do výborně vygradovaných episod, herecké výkony, španělsko-anglické znění nádherně tmelící celkový zážitek. Tohle se může nelíbit leda hematofobikům! Comer mierda! ()

Brano

Príbeh Pabla Escobara je určite zaujímavý, ale samotný seriál ma akosi nedokázal zaujať. Nevravím že je to zlý seriál, ale podobné typy filmov s tématikou drog ma veľmi nebavia. Pozrel som si sedem časti z čistej zvedavosti, keďže to obsadilo popredné priečky. ()

iz67

První polovina první série se pro mě rozjížděla dlouho, ale pak mě to začalo bavit. Určitě Kolumbie na konci století hodně zajímavá - určitě bych tam nechtěl bydlet. Konec druhé série je už nastavovaná, která se pak rozpustí do klasické limonády - škoda. ()

DjsVorel

Pecka! Tohle nemá chyb od zpracování po výběr herců, námět je jasný a čistý. Všichni víme, jak to s Escobarem dopadne. Ale pozor tohle není seriál jenom o něm, jmenuje se to Narcos, takže klidně se s tímhle potenciálem může pracovat dál, jen nevím, jestli se podaří udržet laťku,neztratit šťávu a nesklouznout do průměru. A konečně všichni ti latinskoameričtí herci z telenovel se mohli projevit jako i seriózní herci (Juan Pablo Raba, Manolo Cardona apod). Netřeba vyzdvihnout bezkonkurenčního Mouru, ale hrozně mě bavil i Luiz Guzman (Gacha), kterého si pamatuju z Monte Christa a můj guilty pleasure je Pedro Pascal. Víc to rozebírat vůbec nemusím. Za mě je to nekompromisních 5*! ()

kubilov

Za mě to není maximum, i když mě to v první sérii moc bavilo. Problémem je docela to, že je ten příběh jednak až příliš dobře známý a občas jde o hrozně roztahanej příběh se spoustou slepejch ramen a vedlejších příběhů. Ovšem i přesto jde o velmi dobrým způsobem vystavěný seriál, jenž spojuje parametry moderního mafiánství, i když bez té pověstné cesty zo stoky hore. Člověk se s Pablem, což je mimochodem brutální baller, pěkně procvičí španělské nadávky. Do druhé série jsem se prozatím nenutil. ()

Olafsson

Hodnocení po prvních dvou sériích - naprosto fascinující počin, vtáhne vás do sebe, fenomenální herecké výkony, skvělá akce a vybudování příběhu.. Wagner Moura jako Escobar je dokonalý, naprosto dokonalý. ()

jayman

Fuckin' A. Najviac ma dostala poctivosť toho celého - od precízneho dodržiavania anglicko-španielskej komunikácie až po prestrihy real-life vecí a podobnosť hlavných aktérov. Cez to všetko ma drala túžba zakrútiť Escobarovi krkom, ktorá gradovala skrz všetky frustrácie "tých dobrých", len aby vzápätí opadla, keď sa ukázalo, že dobrí a zlí sú len škatuľky, ktoré používa ten, komu to vyhovuje. Vynikajúce. ()

helrohir

Som unesený! Toto je seriál ponúkajúci kvalitu, akú nemajú ani mnohé filmy. Od hereckých výkonov, miestnymi "telenovelovovými" postavičkami počnúc a démonickým Wagnerom Mourom končiac, po vizuálnu stránku, scenár, réžiu, kameru....a takto by som mohol spomenúť každú jednu súčasť seriálu. Vhodne zvolené bolo aj obsadenie agentov DEA, ktorí sa vzájomne dopĺňajú. Seriál dokáže byť silný a uzemňujúci v jednoduchých dialógoch aj v energickej akcii. Prvé dve série sú (až na pár mierne slabších častí) prakticky dokonalé v každom ohľade. O tretiu sériu som mal bez účasti Escobara obavy, a priznám sa, že mi chýba aj agent Murphy (minimálne kvôli jeho cynickým komentárom), ale napriek nudnejšiemu rozbehu sa postupne aj táto séria dokáže vyniesť takmer na samotný vrchol seriálového napätia a kvality. 95%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)