Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

Godhaj

,,Everybody works for somebody.“ První dvě série Narcosu mě naprosto vytrhly ze židle. Výborné spojení dokumentu a kriminálky fungovalo na jedničku. Nejvíce prostoru tu po zásluze dostala postava Pablo Escobara, kterého nesmírně silně a hluboce ztvárnil Wagner Moura. Příběh chytře kombinoval děj na několika úrovních. Zabývá se jak mezinárodní politikou, tak vyšetřováním DEA, tak i životu obyčejných lidí, kteří se nějakým způsobem zapletli s drogami. Výsledkem je plastický obraz Kolumbie té doby a jejího vztahu s USA. Bohužel vysoko nastavenou laťku prvních dvou sérií si ta třetí nedokázala udržet. Kartel z Cali už prostě nemá takové charisma jako nevypočitatelný Pablo. Také Pedro Pascal alias agent Peňa ve třetí sérii zvážněl, zesmutněl a celou dobu se na diváka jen a jen mračí a dva Peňovi přicmrndovači z DEA si mé sympatie rozhodně nezískali. První a druhé série u mě atakuje hodnocení pěti hvězdiček, ta třetí je pouze na třech. Celkově vzato se ale jedná o výborný seriál, jehož zkouknutí bych doporučoval i jen kvůli ,,studijním“ důvodům. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Nebýt to životopisný seriál (zajímavého tématu), tak končím po pár dílech. 1.série "chaotická", uspěchaná a nepřehledná. Zbytek už byl stabilní a solidní. ()

milwaukee

Ten seroš mě tak dostal, že jsem při určitých situacích musel díl stopnout a ujasnit si, že mi nepraskne žilka, jestli budu pokračovat ve sledování. Nervák se vším všudy ()

Jan.Cada1

Nikdy bych neřekl, že mě drogová tématika takhle vtáhne. Seriál si na nic nehraje a popisuje období panování kartelů z Medellínu a pak Cali. Skvělý je nápad prokládání uměleckých pasáží s dobovými snímky. Seriál doporučuji pro ty, co jim drogová éra v latinské Americe v 80. a 90. letech nic neříká. Nejoblíbenější postavy: don Pablo, Javier Peňa, Horacio Carrillo, Limón, Gilberto Rodríguez, Hélmer "Pacho" Herrera a Jorge Salcedo. ()

RedRose

Skvěle natočený filmový dokument o Pablo Escobarovi a kartelů z Medellínu a Cali!!! Klobouk dolů, Zvládnuto je to mistrovsky! Osobně mi to nevadí, ale legrace přijde, když si někdo zvolí dabovanou verzi, protože takovou nedostane! Cca 80% dialogů je ve španělštině, ale ta je tady jako podružná a je jen otitulkovaná. Nadabováno je pouze trocha dialogů které jsou původně v angličtině. Tomu říkám dobrá práce dabingu. Ve výsledku je to asi dobře, ale v našich televizích se to běžně nenosí. Je to tedy v původním znění s titulky a českým komentářem. :-) ()

Najt

Bez pochyb vynikající seriál. 1 řada byla zajímavá ale jelikož mě nějak nechytly postavy, tak jsem s tím dost bojoval. 2 řada byla parádní. Peňa a Escobar podavali nehorázné výkony a boj proti medelinskemu kartelu byl neskutečný. 3 řada už sla kvalitou dolů, kartel z Cali mě nějak neuchvátil a jediný kdo situaci zachraňoval byl opět Peňa a Salcedo. Nebýt povedených posledních pár dílů, šel byl s hodnocením někde na 3*, což je u 3 nejlepšího seriálu všech dob, dle csfd, opravdu moc málo. Když stručně ohodnotim série dle pořadí jsou to 4,5 a 4 hvězdy, průměrem tedy za celý seriál 4*. Stále ale Narcos patří mezi nejlepší seriály podle skutečné udalosti, které kdy byly natočeny. ()

Ex_Machina

„ Pánové ja jsem Pablo Emillo Escobar Gaviria.“ Predstavenie sa 1000 x údernejšie ako od Jamesa Bonda pri poháriku martini slečne odvedľa. Stačí keby naši lokálni porevoluční mafiáni 90 tych rokov počuli v telefóne jeho hlas na druhom konci linky a schovali by sa do poslednej diery a rok z nej nevyliezli. Takýto vplyv mal Pablo v dobe svojho vrcholu na svoje okolie. Nebolo obávanejšieho človeka na zemi. Tony kokaínu, násilia, vplyvu a každodennej smrti po dobu dlhých rokov urobili z Kolumbie nie práve ideálne miesto na život. Jeden z najlepších seriálov o človeku bez chrbtovej kosti, ktorý bol milovaný aj nenávidený. Za zmienku stojí aj posledná séria seriálu o chlapcoch z konkurenčného kartelu z Cali, ktorí aj keď boli naoko umiernenejší, vedeli veci riešiť s rovnakou razanciou ako el padro z Medelínu. ()

DassemUltor

Houstone, Houstone? Ano prosím? Máme problém, kurwa. Copa se stalo? Ále, je tu strach, že ty blbý intoši a sluníčkáři zase pošlou tenhle seriál pod 90%. Né, to snad nemyslíte vážně, tak jako to udělali u Mad Maxe? Jo, khurwa! No a co s tím teda uděláme? No, napadlo nás, že bysme z oběžný dráhy shodily atomovku na Larse von Triera. Jako že bysme odstranili jejich modlu? Jo jo, tak nějak. Ok, tak se do toho pusťte a když už v tom budete - hoďte vavříny na toho borce z Brazílie, co točí pecky jako Tropa de Elite a tohle. Jasná věc, Houstone. Ne asi, zatim biatch. Čabas Ať žije Wagner Moura a José Padilha. Stříbro nebo olovo. Je to na vás. ()

Oxymoron5

Wagner Moura válel už v Elitní jednotce a jsem rád, že se na něj nezapomnělo. Jedna věta charakterizuje celej seriál: Plata o plomo... bezkonkurenční ()

ratpile

Další z vrcholů seriálové tvorby. Neuvěřitelně konzistentní, od počátku zábavný, naprosto božsky zahraný (Wanger Moura), výpravný, kousavý, plný dobových informací, silný v detailu i celku. Desetihodinová, semknutá, luxusní zábava. Jako kdyby The Wire poslali točit Scorseseho do kolumbijské džungle.. Plata o plomo gringo! ()

Shikunek

Velice poutavé vykreslení války mezi Escobarem a zbytkem světa. Herce jsem předem neznal a rozhodně nezklamali. Nemůžu posoudit, zda je celý příběh vykreslen podle pravdy, kdy všechny akce proti Escobarovi řídí 2 gringos. ()

Plastík

No teda? Je to velmi zajímavý námět, zároveň i historicky vzdělávací seriál. Ukazuje nám marnost v boji proti drogám a neukojitelnou chamtivost. Skvělé. ()

stone

Opět důkaz, že realita bývá daleko zajímavější než nějaké vyfabulované příběhy. Navíc výborně obsazeno a natočeno ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)