Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

kiararaftl

Tak ale toto je skutocne pecka. Uz velmi dlho dlho nebol nejaky serialovy pocin takym mne oku lahodiacim ako prave narcos. Ocenujem rozhovory v spanielcine, vykreslenie postav. Ocenujem ze videnie sveta nebolo az take ciernobiele, aj ked sem tam sa ani tomu nezabranilo. Herecke vykony vynikajuce, rezia vyborna, kamera....proste pre mna TOP 5 tv shows ever a idem aktualizovat rebrice. Ako decko som sledovala juana pabla rabu ako telenoveloveho hrdinu, rovnako ako manuela a any de la reguery, ktori si dokonca spolu zahrali. ()

Luckyboy

Super série, ale na plný počet to asi není. Jednak proto, že mi nepřišlo, že by byl Pablo Escobar napsaný a zahraný na výbornou, a jednak proto, že mi nepřišlo, že vliv toho, co dělal Steve Murphy, by se projevilo mnohem víc. Shrnuto, na výbornou by seriál potřeboval o něco lépe zvládnutou psychologii postav, a to ne proto, že by byla nějak výrazně horší, než v jiných počinech, ale proto, že na psychologii a motivech jak Pabla, tak Steva vlastně seriál stojí. ()

jfaba

Jak dalece je to "přesné" a podle "skutečnosti", nechme na zločincích a policistech, kteří v té době účinkovali. I když mnozí už nám to neřeknou... Doku vyprávění hlavního člena DEA bylo místy šokující a neuvěřitelné. O to víc bylo šokující a neuvěřitelné co se v Kolumbii dělo a určitě ještě děje. Dobrý seriál o nedobrých lidech, kteří vydělávají na hloupých lidech. Bral bych víc dokumentárních faktů, ale je mi jasné, že to se ještě odtajňuje. I tak tam bylo dost zajímavých dat z míst za oceánem. Drsné, surové a nekompromisní pohled na narcos dělá tento "seriál" jeden z lepších, ale ne typických seriálů. Deset dílů stačí. Možná hodnocení časem změním, možná ne. ()

ofu

Těším se na druhou sérii, opravdu super záležitost ;) Edit: kvalita neklesla a třetí série jde ještě strmě za pět hvězd ()

matolos1

Dokonale zobrazený príbeh kolumbijského narkokinga, ktorý k dosiahnutiu vrcholu slávy spravil kopu brutálností. Celkové rozprávanie deja popri autentických záberoch , je asi z časti to, v čom seriál najviac dominuje. K tomu ešte Wagnerov herecký výkon, ktorý mi naháňal hrôzu. Najlepšia hláška : Radšej hrob v Kolumbii ako celu v USA. ()

IZFNP

Zo začiatku zdĺhavé, no keď divák vydrží, odmenou je mu kvalitný náhľad na osud kráľa kokaínu. Tak kvalitný, že si plné hodnotenie bez pochýb zaslúži, napriek tomu, že subjektívne sa pre mňa nejednalo o výnimočný seriálový zážitok. Moura je výborný, Holbrook a Pascal potom jeho príbeh dopĺňajú a robia prístupnejší divákovi. Spracovanie je na vrchole televíznej tvorby a réžia je vymazlená - mrazivá, spotená a na nič sa nehrajúca. Pre niekoho, koho téma zaujíma, sa jedná o dokudrámu, ktorú nemožno nevidieť. Čo sa mňa týka, niektoré pasáže som ani nedýchala, avšak iné som zas trošku pretrpela. Ale úroveň spracovania ako seriálový fanúšik jednoducho musím oceniť. ()

AndrewNewman

Brutálny 5 hviezdičkový seriál s tvorcami, ktorí sa v danej téme dokonalé vyznajú a s hercami, ktorí do toho dávajú úplne všetko. Všetci zúčastnení si pritom uvedomujú, že toto je ten najdôležitejší projekt v ich kariére. Medzi prvou či druhou sériou nie je žiadna zmena kvality a to aj napriek tomu, že v od polovice druhej série je Escobar prakticky bezradný a skrátka len uteká. O to famóznejšie bolo sledovať jeho finálny útek, aj keď netrval príliš dlho, no a pri poslednej guľke, ktoré smerovala do jeho hlavy, si zrejme každý povedal „no konečne“.  Nevídaný a o to viac cenený seriálový zážitok, ktorí sa svojou intenzitou a kvalitou zobrazenia najväčšej krvilačnej beštie od čias Hitlera radí medzi vôbec najlepšie kúsky v histórii kinematografie. ()

strelenka

Stále se stupňující jízda, která je nám dávkována rychlostí, která mne pohltila a jsem uchvácena. Má to grády jako má málo co. Vše je precizní, od příběhu, který je pomalu příběhem století a atmosféra je hustá podobně jako káva, kterou si můj dědeček s babičkou dělají pravidelně každý sluncem zalitý den. Je to vše možné, neskutečně ohromné, neuvěřitelné a vycházející ze života opravdového člověka z masa a kostí, což je - hrůzostrašné. ()

Uroboros

Tak po shlédnutí 2. série zůstává mé hodnocení na maximum. Jednoznačně jeden z nejlepších seriálů posledních let. Doufejme, že další sezóna, která se bude zaobírat kartelem z Cali, minimálně udrží nastavenou laťku. Každopádně tahoun Wagner Moura a jeho charisma bude scházet - snad se s tím tvůrci poperou. ()

eMeMko

Na doporučení kamaráda jsem zhlédnul tento skvost a nutno říci, že jsme byl ohromen. Relativně neuvěřitelný příběh, hromada zvratů a šokujících momentů a především kvalitní pohled do hlavy drogového barona. Hned od prvního voiceoveru Boyda Holbrooka jsem byl vtažen do Kolumbie 80. let. Herecké výkony jsou vůbec perfektní, možná za to může i fakt, že ani jeden z herců není u nás tak známý. Nejlépe je na tom samozřejmě Wagner Moura, ze kterého jde strach, přestože (dle různých rozhovorů, co jsem s ním viděl) se jedná o vtipného chlapíka. Opět se ukazuje, že v dnešní době televize (aspoň zahraniční) produkuje kvalitnější díla než celý Hollywood dohromady. Finální hodnocení: musíte vidět. ()

Stumbleine

Jeden z nejlepších životopisných seriálů roku 2016, maricos! Koule tomu dodávají i 80.-90.léta, kdy byly cool "řídítka" pod nosem ()

BadExHuman22

Dlouho jsem odolával tomu šílenství ohledně Narcos. Dlouho jsem na to nechtěl koukat. A udělal jsem dobře. Za tu dobu vyšla druhá série, a já v krizi na co budu koukat, jsem se přemohl a pustil první díl, a pak další, a další, a další atd. Během pár dnů jsem zhltal celé dvě série. Nečekal jsem že to bude tak dobré, dosti mě to překvapilo. Wagner Moura jako Pablo Escobar je boží, jde z něj strach, ze začátku ho máte rádi celkem, pak ho nenávidíte a k jeho konci ho zase dost litujete (a ať mi nikdo neříká že je to spoiler, je jasné že dřív nebo později ho tam museli zabít, jako v reálu). Boyd Holbrook jako agent DEA taky není špatný, ale měl jsem radši jeho parťáka Peňu v podání Pedra Pascala. Je to skvělé, je to drsné, je to prostě o králi kokainu, který se nebál zabít politika i malé dítě pro prosazení svého. Za mě 95. A těším se na třetí sérii, protože i když je Pablo mrtev, obchod s drogami jede dál. ()

blondboss

Narcos je jednoznačne jeden z najlepších seriálov poslednej dekády. Tak precízne a nonšalantne spracovaný život najväčšieho narkobaróna všetkých čias, som už dávno nevidel. Pablo Escobar mi pritom pripomína v tvári napr. takého kľudného Satinského, na rozdiel od Wagnera Moura, ktorý Pablita zahral veľkolepo, a ten jeho pohľad skutočne mrazil. A vtedy ste vedeli, že je zle. Keď už pre nič iné, tak tento seriál sa skutočne oplatí vidieť kvôli tomu, aby človek videl, aké zvrátenosti sa vo svete dejú a ako si niektorí dokážu podmaniť všetku moc v krajine pomocou násilia. Prvá séria jednoznačný top, druhá séria už bola slabšia tým, že viacmenej bolo jasné, ako to celé skončí. Uvidíme, ako sa v tretej sérii rozbehnú proti kartelu z Cali. Každopádne sa na to teším. 90 % ()

Honzulik

NARCOS - Pablo Escobar byl naprosto nepřehlédnutelnou kriminální figurou v celosvětovém měřítku. Tento nejvýznamnější obchodník s drogami se dokonce chtěl stát kolumbijským prezidentem! Hrozný megaloman a bezohledně brutální vrah. Seriál Narcos je mimořádně zajímavý počin především kvůli tématu, který kvalitně zpracovává. Životní osudy Pabla Escobara, jeho rodiny a ostatních členů medelínského kartelu je pro našeho místního diváka až fascinující... Skvělé herecké výkony. Pro mne "špica" za 5* ! ()

nemer

1. série - brilantní, není co vytknout, 100%. 2. série - už není tolik poutavá, místy rozvláčná a dech ztrácející, ale stále nabízí řadu silných momentů. Fantastický je opět výkon W. Moury, kdy v jeho podání si nelze přát Escobarovu smrt ani navzdory zvěrstvům, které páchal. Naopak bylo mi ho líto, i když patřil mezi "bandidas". 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)