Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství? (Falcon)

Dzvandzi

Kdybych byl zlý,tak dám odpad no a myslím si,že na to mám plné právo,protože když se dívám na horor,kde celou dobu čekám na to,že se něco stane a ono nic,tak to trochu naštve.Na film mě upřímně nalákal velmi dobrý trailer,po kterým jsem si říkal,že by to mohlo být opravdu dobrý.No ale popravdě to bylo velmi špatný ono se vlastně o horor nejednalo a vůbec. Nechápu z čeho se dal vystříhat tak dobrý trailer.Myslím si ,že to je ale velká škoda,ten film měl kvalitní obraz atd.,dobrý potenciál,ale nic z toho nakonec nebylo..Škoda :/ ()

Hannibal1913

Námět 5*, odečtěte jednu * za příšernej výkon toho děcka, další * za nudný pasáže filmu a další * za trapnej konec ve stylu happy end. Slabota. Nicméně ta atmosféra je vynikající ()

Petulka88

S blížícím se létem přichází tento "horor" s důležitým poselstvím: Nebuďte dlouho na sluníčku nebo skončíte ve vaně plné písku, kde Vás bude osahávat vysloužilý jezedák. ()

Inozuka

"bum, bác a kohout letí do kouta ..." Tady bohužel nic neletí, na bum bác nedojde a za celou dobu jsem nenašel ani nijaké pouto k hlavním postavám. Snad kromě starosty, ten byl hustej ... s perfektním outlookem. Jinak to bylo mlácení prázdné slámy s mdlým vyústěním. Tohle fakt slušný vizuál ani Geislerová v tílku zachránit nemohou ... ()

Likan7

Jiří Sádek. To jméno si musím zapamatovat, má talent ten kluk. Polednice není horor, je to těžké psychologické drama o ztrátě, snaze se nesesypat, snaze uchránit dceru a najít v životě klid. Atmosféra venkova uprostřed veder je parádní, stejně tak výkony malé Káji Lipowské, Jiřího Štrébla a Zdeňka Muchu, jehož vnitřní jizvy jsou neuvěřitelně procítěně zahrány. Kdo bude čekat horor podle Kytice, bude zklamán. Polednice ale stojí pevně na svých nohou díky hudbě, hercům a režii. A pro ten nádhernej poslední záběr tu čtvrtou posílám. ()

H.I.T.M.A.N.

Měl jsem tu čest navštívit český horor v kině. Abych Vám nemazal med kolem huby, tak.....byl to fakt horor...odpočítávání minut do konce tohoto filmu bylo nekonečné. Nedokážu pochopit, jak z takové klasiky mohl vytvořit někdo, takovou slátaninu a nazvat to ,,polednicí". Erben se musí obracet v hrobě a polednice musela uschnout na slunci žalem.... ()

RAFT

Celkem dobře, zvládnutý film a první velkofilm mladého režiséra.Herci ve filmu dobře sehraní.Co více k tomuto filmu jenom dodat .Film určitě vyšumí do ztracena ,možná si časem ani nevzpomeneme .Za mě 70% ()

Majzlík

Tak tohle bylo velký zklamání. Trailer mě dokonale navnadil, ale dostal jsem jen prázdnou nudu. Děj je víc než chabý a přerod Aňi v psychopatku je naprosto nevěrohodný. Pár krásných záběrů zlatých lánů to bohužel nezachrání... ()

Marty7CZ

Chlupáček jede a to se mi líbí! Nová tvůrčí vlna s americkým stylem filmu, to je KONEČNĚ pořádnej vichr do ty trapně vyvětralý český scény! Bravo, film byl nepříjemně tahlej a párkrát i cukačka strachová, jen ten konec trochu levnej, ale 70% poctivejch ()

Poncho22

Po druhé se na tento film určitě nepodívám, ale doporučuji shlédnout. Padlo taky slovo o konzumu, je to tak. Ne každého tento film osloví. Vynikající herecký výkon hlavní dvojice Kolářová, Geislerová, ovšem nezaostávají ani ostatní. Naprosto česky originální, venkovské scény jak ze života. Atmoška zde taky nechybí, skvěle dokreslovaná hudbou. Depresivní psychodramátko, horor fakt ne. Dokážu si ale přestavit lepší konec. 27mi letý řežisér, respekt. 3 a půl ()

TommyDiamond

Nápad, úroveň i provedení mladých tvůrců je přízviskem, že dobrý český film nemusí vymřít a má budoucnost.... Polednice je komorní napínavé drama otírající se v nepatrných konturách o Erbenovu kytici. Snímek však v celku působí originálních a neotřelým dojmem a to vše je podpořeno dobrými hereckými výkony.... Za mě to budou čtyři hvězdy a otevřený závěr mě potěšil... ()

TSZ

Příběh trošku zmatečný, atmosféra se ale povedla hodně. Několik WTF momentů sice mělo snahu jí zkazit (příšerný herecký výkon dcery hlavní hrdinky), ale naštěstí se to zcela nepovedlo, takže i přes některé potíže jde o zřejmě nejpovedenější český horor posledních let. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Malá holka trapná a velké nic natáhnuté na 85 minut. Pro mě největší horor co byl, tak představa života v takové řiti :D ()

ANTYCHRYST

Juuu taak tady máme pro mě jedno z Největších překvapení Cz filmu roku 2016. Gejslerka je výborná - jako vždy a z Kolářové jde strach cítit i přes Tv obrazovku. Napětí se příjemně táhne celým příběhem, příroda vizuál vše podmanivé. 80% celkově povedený film zážitek. ()

Miagy

Veľký potenciál avšak poviedkový film Kytice a poviedka Polednice odtiaľ vo mne zachovala xkrát väčší strach. Pritom potenciál herecký tu bol... Aňa je skvelá herečka a, pravdepodobne, tie 3 * dávam práve jej. .. ()

hero_bk

Vizuálně pěkná koncentrovaná nuda. A ta dětská herečka fakt epesní průser, tak nějak doufám, že to byl první a poslední film. ()

Shanen29

Výborné psychologické drama z opravdu ryze české produkce a světe div se,podařilo se to.Můj názor ovšem je ,že toto dílo není urřeno pro běžné konzumenty . ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)