calculus

Legenda, kterou tehdy nikdo nečekal. A ani moc nepromyslel. Stereotyp a rituály spojené s autismem byly zastíněny mimořádným jednostranným nadáním... Vzácné, ale ve filmu působivé. ()

wanry02

Tak tohle bylo naprosto neskutečný. Film který má tak neskutečně pozitivní a příjemnou atmosféru, která hladí duši a vy se jen divíte jak výborně zahrál Tom Cruise, ale hlavně Dustin Hoffman, který předvedl oscarový výkon a nejen oscarový, ale pro mě byl jeho výkon jedním nejlepších co jsem kdy viděl. Samozřejmě by to nešlo bez výborné režie, kterou doplnila krásná hudba a to všechno vytvořilo nádherný film, který je jedním z nejlepších v historii filmografie. 100% ()

holka218

Poslední dobou jsem špatných filmů viděla velice málo a tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Právě naopak. Dustin Hoffman je v roli autisty fenomenální a určitě muselo být strašně těžké takovou roli hrát. Dokonalý byl i Tom Cruise. Rozhodně nesouhlasím s některými názory, že pro Cruise muselo být jednoduché roli Charlieho Rabbitta zahrát, protože je takový ve skutečnosti. Myslím si, že musí být někdy docela psychicky náročné hrát roli, kdy se chováte nechápavě a chladně k někomu takhle nemocnému. Takže oběma hercům za jejich skvělé výkony tleskám. Scénář filmu je opravdu dobrý, takže jsem se ani chvíli nenudila. Bylo hrozně hezké pozorovat, jak se v průběhu jednoho týdne vyvíjí vztah mezi dvěma bratry. Konec jsem čekala trošku jiný, takže mě trochu překvapil, ale neměnila bych ho. Líbí se mi český dabing, protože film s ním je stejně skutečný jako kdyby vůbec nebyl nadabovaný. Dabovat autistu není rozhodně jednoduché a v hlasu, který dabuje Charlieho Rabbitta je slyšet jeho bojovnost, horká hlava, ale i jeho emoce. Tomuto filmu opravdu nemám co vytknout. Rozhodně se zařadil mezi mých top pět filmů. ()

solisoli

Aké jednoduché a aké úžasné. Čo vlastne sa tomuto dielu dá vytknúť. Dustin sa vedel nájsť aj tu a tento raz absolútne dokonale. Škoda ďalšieho vykecávania. ()

pollstro

Tématicky osvědčená záruka úspěchu, která především stojí na hereckých výkonech, ale i tak je Rain Man velice skromným, přesto promyšleným a nádherně vybalancovaným filmem, který svojí odměřenosti a nestrannosti, nedává žádný prostor a náznak dramatičnosti a ždímání emocí, což je u takového tématu více než obdivuhodné a ceněné. Svým způsobem hořko-sladká dramatická komedie v podání road movie, jejíž vtipné scény jsou v průběhu celého filmu prezentovány takovým způsobem, že na jednu stranu působí emočně, způsobené postavou autistického bratra, a na druhou stranu vtipně a usměvavě, způsobené reakcemi jeho bratra, jenž se musí vypořádat s jeho chováním. Tato jednoznačně daná rovnováha emocí je skutečně působivá a velice účelná. Dustin Hoffman je v roli autisty až děsivě přesný a přesvědčivý, jeho schopnost zachytit veškeré chování, mimiku a vlastnosti spojené s touto vývojovou poruchou je naprosto neuvěřitelné a těžko hledat v kinematografii lépe zahranou roli podobného tématu. V mých očích je ale mnohem důležitější Tom Cruise, jehož postava namyšleného a egoistického bratra prochází největší změnou, a právě on je zdrojem veškerých emocí, které s blížícím se závěrem vycházejí na povrch ve snaze probudit v divákovi emoce. Zde režie a přístup Barryho Levinsona naopak působí až moc odstrčeně, což je v momentech, kdy je potřeba přidat na intenzitě emocí, neuvěřitelně poznat a to je obrovská škoda. I přesto si Levinson vyhnul veškerým kýčovitým scénám plných sentimentu a jeho snaha o zachycení humanistického příběhu pohrávajícího si s lidskostí v podobě autistické postavy, se více než podařila. Mimochodem hudba Zimmera je v rámci příběhu a tématu absolutně mimo, což bych u takového jména rozhodně nečekal. "You were in the window. You waved to me, Bye bye Rain Man, Bye bye." ()

honzic

Tento film ve mne vyvolal silné emoce, skvěle hrál zejména Hoffman a je to film z mého dětství. Hodnocení: 80 % ()

Elessar.

Joo Tomíka moc nemusím, ale tu sa dal, ani nemusel nejako extra hrať toho floutka teda umí, tu predsa aj tak víťazí Hoffman ktorý poriadne zapracoval na svojej úlohe a tak vznikol jeden z naj takýchto filmíkov. Zakaždým si rada pozriem ()

Slayaphine odpad!

Neskutočne trápne, na polovici Hoffmanových výstupov som sa smial, čistá fraška. Najhoršie tendencie Zimmera sa preukazujú na plnej čiare v jeho dosť trápnom, pseudo artovom soundtracku. Príbeh filmu je roztiahnutý ako lyžička džemu na bochníku chleba. Variácie na "ZAMN, RAIN MAN JE ALE DIVNÝ!" omrzia veľmi rýchlo. Mimochodom, to fakt nemohli obsadiť autistu do hlavnej role? Či pracovať s reálnym autistom by bolo pre nich príliš otravné? Otrasný film, modlil som sa nech to skončí už v 45tej minúte. Ak toto bol vrchol mid-budgetových filmov tak som rád že vymizli. ()

Petr59

Perfektní a právem Oscarem oceněný herecký výkon Dustina Hoffmana je bezesporu největším kladem filmu, který jako celek bohužel působí spíše průměrně. Teatrální hraní věčně uřvaného Toma Cruise tomu také nepomohlo. Ve filmu všichni křičí, jako v nějakém animáku. Určitě se jedná o dílo se zajímavým tématem, nějakými dobrými nápady. Nic zásadního se ale nestane a je to jen o cestě dvou chlapů v autě z bodu A do bodu B. Některé pasáže jsou vysloveně nezajímavé a nudné. Cruisovi jsem jeho proměnu nevěřil. Nejzajímavějším děním ve filmu tak nakonec zůstává ždímání kasina ve Vegas a samotný konec byl také pěkný. Na více než průměrné hodnocení to ale nestačí. I přesto doporučuji ke zhlédnutí, protože Hoffman je opravdu fenomenální. Škoda jen, že ne v lepším filmu. ()

J.Mayen

Zda se ze Levinson a Hoffman jsou spolu spjati jako treba Depp a Burton, ale tenhle film mi vzdycky prisel tak idiotskej ze jsem ho snad nikdy ani na po 10 zkratka nedokazal dokoukat. Ale chapu, ze je modlou pro spoustu fanouskou. Za me zkratka ne. Jakmile nekde nahodou bezi tak zacinam hledat pobliz nastroj kterym bych rozbil televizni obrazovku. ()

LarryW

Krásné byť s odstupem cítím na pozadí "citové vydírání diváků" a přílišnou idealizaci obrazu nemocného Raymonda. Realita Rayovy choroby by byla podle mne mnohem surovější, drsnější...Levinson zahrál na ty správné harmonické noty, "neharmonické souzvuky tónů těžké choroby" vynechal... nemohu ale dát jinak než 5* ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel