Ajka2

Vynikající film! To co předvedl Dustin Hoffman je výkon opradu úžasný, takhle zahrát autistu, klobouk dolů ( připoměl mi výkon Colina Firtha ve filmu Králova řeč - taky úžasný výkon ). To, že se na roli dlouho připravoval jde naprosto zřetelně vidět a my můžeme jen poděkovat za skvělý herecký přínos. ()

SelfishMan

Jeden z filmů, které jsou takřka povinné. Co melo být napsáno už napsáno bylo a o nic nového nemá moc cenu se snažit. 5* hlavně pro Dustina Hoffmana, který byl prostě výjimečný. Cruise jak ho nemám rád, tak nakonec zdatně sekundoval Hoffmanovi. Nemám co vytknout, krásný příběh a zážitek. 90% ()

HennessyVSOP

Perfektně zahrané, skvěle napsané a dokonale zrežírované plus výborná hudba. Jedná se o podstatně lepší komedii než tolik vychvalovaný forest gump. ()

Trinculo

Nejdůležitější film v dějinách autismu. Přiblížil tak trochu nepřibližitelné, i když hodně stereotypně a už to zůstalo. Svým způsobem to tvoří překážku, svým způsobem to vytváří povědomí o jedné velmi záhadné podobě lidské mysli. ()

Komfidia

Příběh nedokážu pochválit, protože si myslím, že bez kvalitních herců by se stal propadákem. Výkon Dustina Hoffmana si však zaslouží tolik hvězdiček, že i kdyby člověk hltal jen jeho postavu, naprosto by si vystačil i bez příběhu. Těch 5* je pro pana Hoffmana, krále tohoto snímku. ()

peaceNwar

RAIN MAN je neuveriteľne nevinný, vážny, smiešny, smutný, potešujúci i bolestivý príbeh dvoch bratov, ktorích stvárnili tí najlepší možní herci, ktorích mohol režisér k tejto úlohe vybrať. Réžia za štyri, strih, za štyri, hudba za štyri, scenár za päť, no to čo tento film robí tak výnimočným je bezpochyby neuveriteľný výkon Dustina Hoffmana. Kvôli tejto role ho mám v obľúbených hercoch a snáď zaslúženejšieho oscara som ešte nevidel. Pre všetkých ľudí, ktorí majú radi filmy, MUST SEE. ()

Hakuna Matata

Velmi dojemný film s Hoffmanem, Cruisem a ostatně všemi herci, kteří se tam oběvili. Kdyby to šlo, dal bych 6*. Taky se mi líbila hudba a rozhodně si tento i film i přes to, že jsem měl ze začátku rozpoluplné pocity zaslouží 13.místo v nejlepším filmech. 95ˇ%. ()

MrLinhy

Jedinečný film, ke kterému hrozně ladí dobrá dobová hudba. Dustin předvedl brilantní výkon ''pošuka'' a Toma musím taky pochválit. ,,I am an excellent drive.'' ()

Bornd

K tomuhle není ani co dodat. Snad jen, že jsem viděl brilantní film s ještě lepšími herci. Film je téměř bez chyby vůbec nemám nic co bych u mohl vytknout. A scéna v kasínu se zapíše do mých nejoblíbenějších filmových scén. ()

unclejack

Tom Cruise a Dustin Hoffman v silnom filme , ktorý má príbeh , má svoju tvár , síce trochu zánovný , inak však jedine perfektný film. Výborne , výborne , to zasa niekto dostane päť hviezdičiek. ()

Marchellonzo

Postava Raymonda mi i přes jeho autistickou otravnost a lpění na tradicích přirostla k srdci, stejně jako postavě Charlieho Babbitta. A právě takto se pozná skvělý a v tomto případě jedinečný herecký výkon, který s kombinací dobře natočeného filmu tvoří téměř dokonalé dílo. ()

Mathyen

neuvěřitelně chytře vymyšlená roadmovie stavějící na brilantních výkonech úžasného Rainmana (zasloužený Oscar!!!) a mladého Cruise... film, který lze sledovat stále dokola a pořád bude fascinující, krásný a zábavný ()

kaesko

Takovým filmům příliš nehoduji. Ale strašně se mi líbila postava Babbitta, to jak měnil názor na Raymonda, jak měnil svůj postoj k němu a jak jej postupně vnímal. ()

Glob

Je nejlepší ukázka co je autizmus.Nadměrně chytrý , ale ve společnosti lidí nedokáže nic .Neví kdy co má dělat .Takový mimon dá se říct.V halvní roli stvárnil Tom Cruise , který je bratr autist jenž zdědil neuvěřitelné množství peněz.Ve filmu jde o to jak se Tom se svým bratrem autistou Raimondem spřátelí.Velice dojemné a smutné ale žádná komedie to není.V druhý hlavní roli Dustin Hoffman bratr autista , který stvárnil nejlepší postavu svého života. Jenom dokazuje že dokáže jakou koli roli.Hudba byla fantastická ani nevím kde jí vzali ale byla srdcervoucí.Scény , který se mi líbili :Spadlí párátka,párátka nejsou na stole, seznam vážných ublížení, křik na letišti , spodky ze města několik set mil od nich,karty na autě, zajisté kasíno,líbání ve výtahu,koukání ta televizi již ve stejném pokoji se odehrává soulož, věta já nevím,telefoní seznam, osm rybých prstů a rozloučení.Tento dramatický film si ode mne získal pět hvězd.Je až smutné jaká ta nemoc je.Kultní film , který bych dal jako povinnost ho vidět. ()

tomino28

"Of course I am an excellent driver." Neuvěřitelně skvělý film sám o sobě. No a k výkonu Dustina Hoffmana snad již není třeba dodávat vůbec nic... ()

MFJD

Psychoanalýza dvoch rozdielných ľúdí. Na jednej strane autistický dobrák na druhej nedocenený márnotratný syn, obidvaja synovia jedného otca. Túžba mladšieho odísť, vidina peňazí a vlastného života na vrchole, zlomí až pocit, že nebol jediný ktorému sa dávalo. Postihnutý straší brat, ktorý pozná len svoj svet a pár ľúdí v ňom, sa stáva obeťou bratových intríg. Ale za akú cenu? Chce si ho snaď osvojiť ako sirotka a urobiť z neho slávneho Olivera Twista. Či si ho chce okočiť a zarábať na jeho handicape a ukazovať ho svetu ako Johna Merricka. Aj ten najposledný z Nás je človek a má city. A to stavia do popredia tento snímok. Naooko mi to príde ako obratené podobenstvo o márnotratnom synovi. On dostal viac a nič preto nemusel, ale napriek všetkému on tu nebol ale ty áno. A ty si si toho nevážil. Dostal si to po čom si celý život priadol. Iba staré auto a pocit menejcennosti. On čo bol na tom horšie, bol naozaj horšie lebo mu vidina peňazí nezatienila rozum. Nemôže a to je lepšie pre Vás oboch. To čo sa medzi Vami udeje bude podstatnejšie ako všetko bohatstvo sveta. Pocit že máte jeden druhého, Vám nikto nevezme. Po rokoch sa našli a navzdory osudu sú konečne spolu. Raiman - v antiiluminátskej terminológii skrytý význam pre diabla, v tomto prípade človek posadnutý chorou mysľou, ktorý si zaslúží obdiv a životný priestor ako každý z Nás. A tí čo uznavajú diabla, tí potrebujú pomoc, pomoc psychiatra. ()

Katerine

Tak tenhle film si rozhodně zaslouží 5*. Dustin Hoffman hraje autistu opravdu přesvědčivě a s Tomem Cruisem se náramně doplňují. A k tomu ještě Zimmerova hudba. Není co dodat. ()

BalbiJirka

Výborně obsazený film nabitý emocemi, které člověka donutí přemýšlet nad skutečnými hodnotami života nejde hodnotit jinak, než plným počtem. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel