Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

amirgal

Pro mne to byl významově plochý a emočně i vizuálně velmi přeexponovaný zážitek. Kdosi mne tenkrát po projekci poučil, že se jednalo o parodii melodramat a upozornil mne na řadu odkazů k romanticky bolestně mučivým skladbám, které já osobně neznám a které bylo pro mne nesnadné objevit a docenit a byly mi pouze táhlým sluchově percepčním utrpením. Ani po letech, přehodnocování a srovnávání, jsem se nezbavila pocitu, že se tenhle film bral nadmíru vážně - jen jako by si to nechtěl připustit a schoval se jednoduše za emotivně útočný muzikálový zvuk a masivní vizuální přebujelost, za nimiž se každá vážně míněná nota nutně mění v kabaret (je-li dobrá vůle to tak chápat). Padal na mne dojem neupřímnosti, a z toho vznikající naprostá neschopnost ztotožnit se ve filmu s kýmkoli a čímkoli pro mne v součinnosti s tímto dílkem vytvořila dokonalý frustrační zážitek a pocit, že i na kabaret, melodrama a jeho parodii či pastiche, lavírování mezi povedenou filmovou eskapádou a kýčem - cokoli chcete - toho bylo přespříliš. P.S. Hodnotím jako logicky a technicky uspořádaný film, který evidentně nebyl určen mně ... ()

corpsy

Nie som fanúšik muzikálov ( to však netvrdím, že sú to pre mňa zlé filmy ), ale tento ma fakt zaujal. Svojim vizuálnym stvárnením a dokonalými hereckými výkonmi. Dojímavý a vášnivý. 4* v tomto prípade majú väčšiu váhu ako inokedy, ale za 5 to nieje. ()

zablaga

Bravúrne predstavenie. Smiech i slzy, piesne i prostredie všetko mi bolo po chuti. Musím však vyzdvihnúť výkon Ewana McGregora, sťa mladého zaľúbeného spisovateľa. ♥ ()

Marek1991

Často sa pri tomto spomína, že to balansuje na hrane gýču, najmä pre použitú hudbu. Ono to ani inak dopadnúť nemohlo, lebo pustiť sa do francúzskeho umenia nefrancúzmi by nebolo to vrcholné predstavenie a spojenie. Preto sa divím, že sa do toho Američania s Austrálčanmi vôbec pustili. Hodilo by sa to skôr k postmoderným muzikálom o období divokého západu, či o New Orleans alebo divočine v San Franciscu, ale to má tiež svoju dušu, preto možno aj tam by to bol gýč. Popravde príbeh lásky tu nebol pre mňa tak okúzľujúci ako v iných filmoch, či muzikáloch. Tie si zväčša vyberajú extrémne momenty, ktorých je vo svete veľa. Spomínajú lásky sukničkárov, machrov a panien, zakázané lásky zlých mužov, ktorí sú okúzľujúci a krásnych žien, tu je to zas prípad kurtizány a neskúseného cukrového zajačika, vyskytujú sa aj rôzne druhy medzi škaredými a peknými, lásky, ktorým bráni spoločnosť, takže podstaty sú väčšinou fajn aj scenáre o nich, ale to prevedenie sa mi tu vôbec nepáčilo. Kamerovo, vizuálne, kostýmovo a s vedľajšou hudbou to je okúzľujúce. Bijú sa tu umelecky fantastické veci s veľkým nevkusom. Popravde ma to už v polovici filmu prestalo baviť. Čakal som Moulin Rouge a tešil som sa na nádhernú Nicole Kidman a dočkal som sa akurát samotnej Nicole, zbytok za veľa nestál, spojenie nádherného a otrasného vyústilo vo výhru nepodarku. Súhlasím s Radek99. Inak ma fascinuje, že Francúzi o tom natočili muzikál len v roku 1940 a inak sa do toho púšťali vždy zahraničné produkcie. Moulin Rouge je pre svet fascinujúce a mám pocit, že niekedy až tak, že sa niektorí nechajú ako tu strhnúť gýčom a podporujú sa v jeho genialite, z tohto gýču sa podľa mňa nič výnimočného vyťažiť nepodarilo žiadnym uhlom pohľadu. Zostane mi z toho asi len vzrušujúci výstrih a nohy Nicole Kidman, no keďže som si to nenechal ujsť s v originále s titulkami, tak ma uchvátil aj jej sexi hlas a možno ešte aj to, keď ju černoch prezlečený za ženu zachránil pri páde z výšky a všetci od ktorých by sme to očakávali len zazerali, to bolo celkom vtipné, inak ako na tento film som sa nechytil a to mám muzikáli celkom rád. ()

Padme_Anakin

Dala jsem si po letech opáčko a světe, div se, sedlo mi to dokonale (téměř), stejně jako tenkrát.. Jediný rozdíl je v tom, že teď už toho víc vidím a víc vnímám, přesto jsem dokázala vytěsnit vše, co se mi až tak nelíbilo (ve smyslu na 100%) a soustředit svou pozornost pouze na Ewana McGregora a Nicole Kidman.. Jsou tu mladí, krásní, nesmírně přitažliví, chemie mezi nimi funguje fantasticky, no a když začnou zpívat, mám husí kůži.. Oba mají velice příjemnou barvu hlavu a ty texty písní jsou skvělé.. Roxanne jako tango má úchvatnou choreografii, precizně zatančený a ten střih, tak ten nemá chybu.. Takže mně nezbývá, než ponechat hodnocení tam, kde už několik let je.. ()

Crazer

Nemám rád filmové muzikály .. ale tohle je hodně velká výjimka. Vůbec jsem netušil, že Ewan McGregor umí tahle zpívat. Skvělé! ()

Cubinho

Nikdy bych neřekl, že se Freddie Mercury tak významným podílem podepíše na námětu filmu - a ona jeho slavná Show must go on! hraje jednu z ústředních myšlenek jednoho z nejlepších muzikálů, které jsem dosud viděl!:) Audio-vizuální pastva pro oči a uši - to jest Moulin Rouge! Když přejdu k hereckým výkonům - obě hlavní postavy jsou ztvárněny úžasně. Rovněž dalším dvěma protagonistům "hlavních" vedlejších postav (Zidler, Duke) nelze upřít výborný herecký výkon. Hudba, na které by tedy měl každý pořádný muzikál stát, je místy grandiózní (Show must go on, Roxanne ...), místy jenom skvělá (Smells like teen spirit, Like a virgin,...). Z počátku mi přišel film až příliš kýčovitý, druhá polovina mi sem-tam vyrážela dech. Proč? Protože all you need is love! 9/10 ()

curunir

Keď som tento film videl prvý krát bol som úplne unesený, musel som to predýchavať a hovoril som si, že niečo tak geniálneho som ešte nevidel. Vtedy by som dal Moulin Rouge aj 6*!!! Keď som to videl druhý krát, tak nastal úplný zlom. Bol som rád, že som ho dopozeral (možno na tretí krát sa my to zase bude páčiť). Film bol šlalene zostrihaný, miestami trápne komický až dehanestujúci, kostýmy a výprava (viacej by si ho zaslúžil Pán Prsteňov) odporne gýčové. Taktiež kopírovanie hudby od iných interprétov (Queen) bolo dosť neoriginálne a v muzikále mohlo vzniknúť viac pôvodných piesní. Musím však pochváliť skvelý výkon Nicole Kidman a jej záverečné vystúpenie je naozaj veľkolepým zavŕšením filmu a tiež aj tragickým. Ešte sa mi celkom páčili niektoré nápady ako napríklad spievajúci fúzatý mesiac alebo revolver, ktorý sa odrazil od Eifelovky. Možno, že si tento film zaslúži odo mňa vyššie hodnotenie ale čo už, jednoducho muzikály akosi nemusím. ()

sidzej

jeden z najkrajších a najemotívnejších muzikálov aké som videl, má to pár múch ale je to úchvatne vizuálne, kostýmovo, výtvarne, hudbne aj emocionálne spracované ()

F.man

Srdcová záležitost a zřejmě můj nejoblíbenější film celkově... Bez dalšího komentáře. So exciting, we'll make them laugh, we'll make them cry. So delighting... ()

Angerr

Postmoderní guláš namíchaný snad ze všech myslitelných provařených pecek, z něhož kýč kape na všechny strany. Bodíček navíc za krasavici Kidmanovou a pár vtipných míst, ovšem už dlouho jsem u filmu tak netrpěl nevolností a netěšil se na konec. 2/10 ()

Kryton

Přiznám se: Nemám rád muzikály. Hlavně ty novodobé! Byť dvojice Kidman x McGregor opravdu fungují, tak mě veškeré to pozlátko a barvy nechytly. Holt někdo holky a další vdolky. ()

Anchi

U Moulin Rouge si duše romantika přijde na své a ještě najde něco navíc... A jak se mi Nicole Kidman nelíbí, tak v roli Satine jsem ji musela vzdát hold. Výjimečné dílo. ()

EastWicka

Postmodernismus v kostce. Šílený, hlučný, hystericky eklektický spektakulární spektákl, s nímž smíte ulétnout, ba si i oči vyplakat, když se mu se zbytky naivity a čistého srdce poddáte. Nejlepší je na po několikáté, ve své době byl tak "jiný", že mi trvalo asi hodinu jakž takž přiklapnout čelist a překonat nutkání utéct. Úbělová krása Nicol K. tu září jako klenot, Ewan je k sežrání, noční scéna s mozaikou lovesongů neskonale romantická... a parafráze Smells Like Teen Spirit v rozjuchaně zhýralém kankánu, co té by asi Cobain řekl? No, ano, je to úplně, ale úplně umělé a neupchííímné. A já se dala - ach už zase - nachytat. :) PS: A tango "Roxanne", to snad musí zrychlit tep každému, kdo má trochu vášně v krvi: http://www.youtube.com/watch?v=F9XGsp8FpOQ&feature=related">http://www.youtube.com/watch?v=F9XGsp8FpOQ&feature=related ()

Adasin

Fakt se mi to líbilo - vizuálně i hudebně netradiční (skvělá práce s využitím "moderní" hudby), zábavné i dojemné, i přes lehkou předvídatelnost do konce napínavé. Parádní herecké výkony, hlavně Ewan McGregor. Normálně se muzikálům spíš vyhýbám, ale tohle je pecka. Baz Luhrmann je borec, koukám, že mu podobný příběhy jdou (viz jeho Gatsby). Prozatím nejlepší muzikál co znám. 9/10 ()

mis-ko

Sfilmovaná fantázia má meno Moulin Rouge. Vizuálne a hudobné hody podporené úžasnými hereckými a speváckymi výkonmi predstavujú nespochybniteľný vrchol filmových muzikálov. Absinth zrejme nepili len filmoví hrdinovia :o) ()

depony

Nádherná výprava, skvělá hudba, překvapivý pěvecký výkon Nicole a Ewana - a krásný a dojemný příběh. Prostě 5 ***** ()

Cimr

Tak teď už vím komu bych svěřil filmovou adaptaci Vianovy Pěny dní... Neuvěřitelné se stalo skutkem - film, ve kterém je tolik kýče, až je to hezké. Film, který dojme právě tím, že se na velké milostné příběhy dívá s nadhledem. Člověku se chce skoro brečet, když si uvědomí, že už nikdy neuvidí film jako Moulin Rouge... ()

zdepapepa

Taková milá, třpytivá šílenost. Těžko říct, jestli byl Luhrmann při tvorbě filmu na tripu, ale něco si dát musel, protože tenhle film se snaží o učebnicový příklad Disney Acid Sequence, či spíše Disney Absinth Sequence, Nicole Kidman je kus, zpívat umí a to je asi největší tahák tohohle filmu. Že se Luhrmann snaží s každou písničkou výpravou, kostýmy, šílenými kreacemi a hudební aranží překonat písničku předchozí téhle show nasazuje skutečnou korunku. Kdo se orientuje v Pop Muzik, bude mile překvapen, co všechno se mu podařilo naplácat do filmu a jak to pěkně zní dohromady. Škoda nevyhnutelného (a předeslaného) smutného konce. Po všech ostatních směrech je to film udělaný dobře, bez nějakých viditelných chyb. Ne nadarmo získal 2 oskary a na dalších 6 byl nominován. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)