Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

TomasKotlant

Pomalejší atmosféra a větší rozmělněnost mi úplně neseděly, ale i tak se v díle najde spousta velmi kreativních pasáží pro Lynche tak typických. Emocionálně místy velmi silné, ale jako celek je to trochu rozporuplné, neboť většina postav, která by měla tvořit rámec není téměř exponovaná. Co je však velmi překvapující: Cage uměl kdysi docela hrát. *** Ve zkratce: Lepší než se houpat na konci provazu s burákama v kapse. ()

sandinista

Dost nuda. Na to, že je to Lynch a má to vysoké hodnocení, nazaujalo mě to. Hodně sexu, hodně divných scén, ale nic moc se neděje. Snad jen dobře úchylná role pro Willema Defoa. 720p ()

Kochanski

Film mi hodně připomínal Takové normální zabijáky nejen svojí ulítlostí. Některé scény jsou opravdu dokonalé: volající červená matička, čarodějnice na koštěti i ta hlavička či Laura Palmerová jako kouzelná víla... Možná není tak "vtipný" jako Twin Peaks či Mulholland, ale rozhodně zaujme (jako vždy u Lynche): atmosfera, práce se světlem, hudba (A. B.), střich . Možná tak trochu vítězství formy nad obsahem...proto jen 4*!!! ()

K_A_MK_A_M

Zběsilost v srdci Lynch rozjíždí film ve stylu tsunami útočícího na jihovýchodní pobřeží Asie. Záblesk nože, několik vteřin potyčka, mozek roztékající se po podlaze vstupní haly vedoucí k tanečnímu sálu, v pozadí zní pohodový charleston asi z maturitního plesu. Vězení a následný úprk od žárlící všeho schopné matky často zpodobňované s čarodějnicí a jindy zase nalitým pudlem. Mafiáni slídící v patách ujíždějící dvojice vypadají chvílemi komicky a následně na to mysteriózně. Dvojice prochází v průběhu několika dnů silným existenčním poznáním. Z naivního útěku se stává bezvýchodná jízda vedoucí přímo do ďáblova chřtánu. Extrémní situace ztvárněné typicky Lynchovským způsobem se hromadí jedna za druhou, dvojice zjišťuje, že se navzájem zná pouze povrchně a jeden druhého seznamuje cestou se svou minulostí a jejich dialogy se z milenecké rozněžnělosti rychle mění v bolestivé konstatování reálií. Nejsilnější scény – vražda soukromého detektiva, záběr přes lupu na bolestivou grimasu Luly na potratu, samozřejmě první bitka, Dafoeova hlava rozptýlená do pouštního prachu. Skvělá hudba jak průvodní tak Lynchova, zpívající Cage. ()

Puol

U mňa jedna z ľahšie uchopiteľných Lynchoviek. Drsná lovestory s vyníkajúcim Nicolasom Cageom, väčšne nadržanou Laurou Dern, no a úlisný Willem Dafoe je takou čerešničkou na torte. Jeho postava si taký koniec aj veru zaslúžila. ()

koniklecka

Mělo to svou atmosféru. Cage je takový mladý playboy. Občas bezstarostná jízda, občas horor, občas dost divné situace. Hudba i atmosféra mi občas připomínala jiné Lynchovo věci (Twin Peaks). ()

DHDV

Tento film je nutné vidět vícekrtát. Lynch je hodně náročný režisér na diváky a komu se netrefí zrovna do stylu, má to pak stímto tvůcem těžké. Já osobně Lynce mám rád, ale tohle zase není až zas tak typický jeho styl. Opravdu záleží jaký máte v kus a náladu u tohoto filmu. Jedna z mála věcí co by Vás mohlo přesvědčit k zlédnutí tohoto filmu je asi nejlepší herecký výkony co kdy Cage zahrál. ()

crha

Brrr! S Willemem Dafoem bych se teda asi fakt líbat nechtěl. Film, který na mě působí, že ho natočili spíše bratři Coeni a ne Lynch. ()

Luk Skywalker

Opět divný film, prostě Lynch to jinak nedělá, nevím jestli ještě něco od něj shlédnu. Ale propracovaný příběh ještě neznamená dobrý film, což se stalo. Je to nezajímavá a nudná podívaná, ani to nemá ten náboj road movie filmů, které jsem kdysi viděl. Jen ta scéna s ustřelením hlavy je super. A celkem dost erotiky, ale budiž. ()

GOREGASM

Lynchovo zobrazení milostného vzplanutí bylo vždy velmi živelného charakteru a vztah Lulu a Sailora extrahuje z mistrovy mysli to nejlepší a Zběsilost v srdci se jeví jako ultimátně výstižný název. Úprk dvou milenců na život a na smrt Lynch překlopil do vyzněním zběsilé koláže obrazů, kterým řízná kombinace Elvisových hitovek a ostře broušených metalových kytar nebezpečně ostří hranu. Jak jsme u Davida zvyklí, nechybí mu stylovost, nadhled a nadsázka, dokonalá práce s na různý způsob šílenými postavami a ze svých herců dostává maximum. Cage je zralý na sošku a nechápu, jak se dostal do aktuální slepice (slepá ulice), Willem Dafoe je jako chlípný prasák, Bobby Peru, nezapomenutelný a již v Miller´s Crossing lahůdkový stoneface actor, J.E. Freeman nahodí těžký mafiánský kalibr (nechápu, že se herecky více neprosadil). Zběsilá, až animální kombinace romance a road movie. 100% ()

Hapretor

Absurdnost jak se dá u Lynche očekávat. Ale bohužel zároveň strašná nuda, trapnost a žádná výpovědní hodnota. Jen v několika momentech je film tak debilní až je vtipný a tedy pobavil. Jinak to do očí bijící přehrávání všech herců/ček, snad záměrné, je otravné a dialogy doslova utahaly. Jediné, co se dá vychválit, je výkon Niky Klece, který tehdy ještě měl co hrát, snažil se a v jeho podání ta blbá postava měla něco do sebe - (to sako bych fakt chtěl.) - Jeho nynější výkony pro srovnání stojí za starou bačkoru - slušně řečeno. Jinak další Lynchův pro mě nesrozumitelný prázdný film - s tímto režisérem si netaktuji. ()

helloween93

Po Sloním muži, Modrém Sametu a Lost Highway čtvrtý film od Lynche, který jsem viděl. Nutno říct, že Wild at Heart je hlavně pervezní romance, Lynch se snažil mixovat žánry, takže v prvních čtyřiceti minutách je film hlavně mysteriózní, pak je z toho road movie, drama, thriller a nakonci i krimi řezničina. Místy to bylo trochu sušší, ale s nástupem slizouna Dafoa začne ta pravá zábava. Celkově to nechám na slabších 3* // zajímavé, že jsem film viděl jednou a furt si pamatuju, že se postava Dafoea jmenuje Bobby Peru. ()

Folky

Další Lynchovská podivnost. Upřímně nevím, kdy jsem naposledy viděl tak dějově prostý film, s takovou hromadou divných scén. Ale užil jsem si to a prakticky jsem se u toho nenudil, takže palec rozhodně nahoru. ()

RedDuck

Unikátní spojení Lynche a Cage, námětem je kniha B,Gifforda. Ne všechno mi do sebe zapadlo, ale rozhodně jsem se bavil a určitě se rád podívám někdy znovu. ()

hribisko

Už mi jde hlava kolem ze všeho toho "nenormálního, drsného a brutálního, ujetého, nestravitelného, úchylného, zvráceného, nepochopitelného, bizarního a typicky lynchovského" a já nevím čeho ještě. To, že něco slyším všude kolem, přece neznamená, že to taky tak cítím a musím to taky tak říkat, ne? Pěkně propocená a zmuchlaná uniforma. Proberte se a konečně si ji operte nebo ji rovnou hoďte do koše. Protože tohle je jenom romance. Sice ta nejultimátnější pod sluncem, ale furt jenom romance. ()

Barak

Cage a Dern si tu své role přímo užívají. Pochopitelný (kdyby to nebyl Lynch, tak bych se neopovážil to sem napsat ;) ), avšak nezáživný a místama i nudný film, který by potřeboval vylepšit dějovou linku, něčím "ozajímavnit".. nevím, prostě to pro mě nebylo dostatečně poutavé - až na Willema Dafoe, na toho bych nedal dopustit.... :) (7/10) ()

Lucas87

Trochu zdlouhavá a místy nezáživná road-story, ale na jednu stranu je příjemné sledovat jak Cage a Dernová si užívají sex, muziku a volnost během svých cest v kabrioletu po Americe. Tohle nebylo moc pro mě. ()

Porp

Nicolas Cage sa pre takéto postavy narodil a doslova sa v tomto filme vyblbol, čo sa chvalabohu nedá povedať o Lynchovi, ktorý sa udržal na uzde presne tam, kde to bolo treba, aby mohol naopak popustiť tam, kde sa to samo pýtalo. Vlastne sa tu poriadne vybúrili aj ostatní herci vo svojich groteskných úlohách, nikto nezostal pozadu. A hoci nie som veľkým fanúšikom podobne uletených záležitostí, musím povedať, že: kto umí, ten umí. Už len dodám, že koniec je jeden z najvydarenejších happy-endov, aký som v živote videl: "Love me Tender, love me sweet ..." ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti