Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bachy

Do háje! Hned ta úvodní scéna! Nic nebuduju, prostě prásk a zbytek pak někdy dovysvětlím...možná. Lynch si jezdí po vlastních cestách a tak jednak nezadrhne na výmolech, kde ostatní své "experimenty" končí a jednak dojede ve finále do úplně jiných míst. Wild at Heart v sobě má duši Twin Peaks a třeba U-Turn má v sobě zase něco z Wild at Heart, jenže David je jednoduše větší psychopat než Stone a než všichni. Díky bohu za to. Netřeba krotit Cage, stačí kolem něj postavit stejně bizzarní svět a vypustit jej z řetězu. Lynch je sám čarodějem ze země Oz. ()

Happens

Opět scénická báseň v podobě pocitového režiséra, postavy ve filmu svými absurdně abstraktními skutky vyjadřují charakter a nálady. Road movie o vyjádření svobody a individuality. Sailor: But I am wild at heart. Good witch: If you are truely wild at heart, you'll fight for your dreams. ()

FrodoF

Miluju tenhle film, je úžasné sledovat Cage a Dernovou, jak řádí na diskotéce a v posteli a ujíždějí kabrioletem přes několik států sledováni vrahy jako Willem Dafoe (Ten je opravdu úžasný s těmi jeho zuby a ďábelkým úsměvem). Zábevné brutalitky mě taky hodně bavili a konec je tak osudově překvapivý a krásný, že nic jiného než čistých 5* dát nemůžu. ()

Chrustyn

Další Lynchův úlet s nezvykle hrajícím Cageem. Narozdíl od jiných Lynchových podivností je tento příběh jednoduchý ale rozhodně to není film pro každého a celkově to je dost zdlouhavý a jednotvárný. ()

dopitak

Ale nejsou to čtyři jako čtyři, ale spíš dva a půl. Protože část věcí super, jiné strašný. Třeba jako roadmovie fajn, bouračka hustá, vyloupení banky spíš tarrantinovské, ale budiž, ale některé ty flash aniné backy se mi fakt nelíbily. Dobrej je Willem Dafoe, o tom žádná. Slušně se tváří i Nicolas, ten profláklý Cage. Laura Dern je šeredná, ale zároveň totál sexy rajda, a erotické scény s ní jsou spíš z kategorie dost hot... Nápady spíš dobré, když se tam neda nevznáší nějaká víla. Lynch asi dost hulil. A na NOVĚ to moc dobře obsadili, Ondřej Vetchý si krásně pohrál a na pozadí se ještě objevují velcí bardi (Lackovič, Haničinec, Zahajský, skvělý je Táborský). ()

SeBig

Co to je kurva za sračku? Proč to má vůbec takový hodnocení? Proč se vlastně tady ještě nečemu divim. Jedna za Dafoe. ()

Natascha

Poprvé a doufám, že i naposled mě Lynch totálně naštval. A to mu ty jeho fantasmagorie vždycky žeru. Na tom filmu se mi nelíbilo snad nic. Děj roztahaný, herci příšerně přehrávající (Nicolas Cage a Laura Dern vypadají oba pěkně obstarožně, přesto hrají 20tileté, hm?), a totálně mě dorazila víla na konci. Možná kdybych se na to naladila jako na komedii, bylo by to v pořádku. Možná......ale spíš ne! Jediná kladná věc - Willem Dafoe. ()

Roman.Ticka

Stylové, retro, originální, působivé, omamující. Přijatelná "lynchovina" s nádherně nasnímanými scenériemi, proprietami a spalujícími erotickými scénami mezi svůdnou Lulou a sladkým Ripleym. Zmíněné klady lehce převálcovaly nezbytné kreatury, hnusy a absurdní zhmotněliny těžkých snů, na kterých by si určitě rád zgustnul Mistr Freud. Oproti krajně nevkusnému za hranici šílenosti posunutému paskvilu MD, má toto dílo nespornou artovou hodnotu už jen tím, že si Nick mohl zapět s jemu milovaným Elvisem.♥ A pokud jde o hrůzostrašné uzdu popouštějící fantazijní sny, úplně je chápu a oceňuji režisérovu odvahu je necenzurovaně zfilmovat. ()

poz3n

Nechápu smysl veškeré té psycho omáčky okolo. Vždyť se nejedná o nic jiného, než o romantický film bez nějakého smysluplnějšího příběhu. Vše okolo pak na mě působí jen jako zbytečně nastavovaný závoj, který to má celé zabalit do nějaké významové Lynchovské aury. Celkově jsem se nedokázal ubránit neustálému srovnávání se Stoneovými Natural Born Killers. Obojí mě příliš nebavilo a u obojího mě podivná výtvarná stránka spíše rušila. 4/10 ()

HellFire

Mám rád Lynche a jeho vyjádření filmů. Občas sice nepochopím všechny ty šílenosti, co vidím, ale o to je to snad lepší :) ()

Scrytcher

This is a snakeskin jacket! And for me it's a symbol of my individuality, and my belief... in personal freedom. a tak je to pro mě i s tíhle filmem ()

SOLOM.

Lynch je prostě PAN režisér. Většina jeho filmů patří mezi to nejlepší co jsem kdy viděl a i tento je hodně slušný. Přestože Cage se mi tu moc nelíbil, tak Laura Dern a W. Dafoe udrželi laťku velice vysoko a patřili k tomu nejlepšímu. Jinak je však celý film luxusní ujetou podívanou, ale co se taky dalo čekat že... ()

eraserhead666

Musím teda říci, že napotřetí už to nemá ty koule, ale i v tomto případě lze objevit mnohé nové věci. Např. že je to film výborných vdlejších rolí. Sherilyn Fenn, Grace Zabriskie, samozřejmě Willem Dafoe a naprosto úchvatný Crispin Glover předvádí fakt výborné kousky. K tomu samořejmě klasický podivínský úchyl Lynch, nepolevující Angelo Badalamenti a peckózní song (jen škoda že instrumentální verze) Chrise Isaacka. Jasně, lynch dovede být i lepší, ale tady není nijak špatný. JEn už si nikdy na DVD nesmím zapnout český dabing!!!!! ()

Sofia

"If you are trully wild at heart, you'll fight for your dreams. Don't turn away from love, Sailor!" Jeden ze srozumitelnějších Lynchových filmů, díky kterému jsem se naučila, jak se řekne anglicky "teplouš" - "fagot" :-) ()

902 10

david lynch si asi (jako obvykle) v postprodukci rekl, ze by bylo cool do filmu primontovat neco uchylnych flashbacku (samoucelnych a v podstate i docela nudnych), bobby peru a dell mu asi nestacili. skoda. jinak by to bylo super, takhle je to jen dalsi lynch, ktery nedrzi moc pohromade. ()

kajda.l

Elvis, bunda z hadí kůže, spousta sexu, cigaretový dým, rtěnka, švábi, "zdravý" chrup, čarodějnice, brokovnice. Jednoduše krásné. 85% ()

veru_needy

Ulítlý film o všem možném a nemožném, blonďatá kočka Laura Dern, Nicolas Cage v hadím saku a úchylný Willem Dafoe. Neuvěřitelný mix romance, dramatu, erotiky, pohádky a reality. Lynch umí vykouzlit atmosféru, která se Vám zavrtá pod kůži a nepustí vás. Budete věřit, že Sailor a Lulu svou zběsilou jízdu opravdu úspěšně dokončí a budou spolu až do smrti... tedy dokud je smrt nerozdělí. "This whole world's wild at heart and weird on top." ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti