Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

EastWicka

Už máš suchý nehty, zlato? Dneska protančíme celou noc... Rudými neony lemovanou podsvětní krajinou, s kalifornským sluncem za obzorem, za doprovodu Chrise Isaaka, Elvise, krvavých stvůr a všech úchylů světa... ()

ivishka

No tak v prvé řadě chci říct, že jsem se na to opravdu těšila, protože jsem zahlédla pár scén asi z prostředku filmu v televizi a tak jsem si jej sehnala v originále, abych nebyla ochuzena o pořádný herecký výkon(protože herec nehraje jen xichtem ale i hlasem). Bohužel ten tupec co psal titulky mě opravdu dostal - udělat z otázky Jsi hladový? otázku Chceš mě? je snad nadpozemsky nemožné....Celý film je taková jedna veliká reklama na cigarety, promenáda v průhledném prádýlku, nepochopitelná krimi povídačka s prvky road movie, neskutečným množstvím sexuálních scén a teď to nejlepší hudební část skutečně nazpívaná Nicolasem Cagem - a ta jediná byla opravdu kouzelná. Nelíbilo se mi vůbec upištěné "herectví" Laury Dern, která k mému hrůznému zjištění účinkuje i v novince The Master. Nejen Laura Dern ale i Isabella Rossellini(která ať se jde okamžitě se svým slavným jménem bodnout) nebo Williem Dafoe se svým hnusným chrupem a třešničkou je Diane Ladd s pomazaným obličejem kompletně od řasenky nebo věčeně zchlastaná...Podivné chování Luly mě dostávalo do záchvatů zuřivosti, jelikož nejen že neustále pištěla jakoby jí na nože brali, ale také měla nechutně srostlé obočí a na to, že byla znásilněná jak sama tvrdí se tak opravdu nechovala - pochybuji, že by znásilněná (a ještě k tomu v dětství) najednou po pár letech skočila do postele staršímu chlapovi. Jediným trumfem filmu je beze sporu Nicolas Cage, který překvapil a potěšil. Velmi mě rozhněval konec s vílou, která měla na hlavě mikulášskou čepku v růžovém a podivný proutek v ruce a kvedlala o lásce. A také jsem nepochopila občasné záběry na věšteckou kouli. Takže pouze díky Nicolasi dávám průměrné hodnocení a děkuji Davidu Lynchovi za další filmové zklamání - ten se snad nikdy nepoučí ani z těch svých divných králíků. ()

kobejn

Zběsilost v srdci je krásnej film, některý scény dojímaj, některý jsou bizár, to celý dohromady je pak úžasný a i když nejsem takovej blázen do elvise ani do čaroděje ze země oz, lynč z toho namíchal super koktejl, kterej mě nepřestává bavit a fascinovat. A je to krásně barevné, potěcha pro oko. Škoda, že dnes už takový věci Lynč netočí. ()

UncleG

Jak se tak hrabu tvorbou Davida Lynche, připadá mi "Zběsilost v srdci" jako zlomový okamžik. Okamžik, v němž si David uvědomil, že natočil thriller, kterej je sice úžasně "Divnej", ale jeho "Divnost" ještě nedosáhla takové míry, aby si divák nevšim, že je to celý úplně pitomý. A tak zatímco "Zběsilost v srdci" postrádá nápad, ale má ještě jakýs takýs smyluplný děj, jeho následující tvorba "Lost Highway" a "Mulholland drive" byla natočena již jako "umění", v němž se "Divnost" nestává ničím jiným než zákeřným zastíracím manévrem. Abych ale neodbočoval: Zběsilost v srdci je divnej film. Divnej, blbej, ale celkem zábavnej. Haluzní závěr s dobrou vílou v mýdlové bublině tomu nasazauje tříhvězdičkovou korunu. Víc si tahle hravá vyšňupanost podle mýho nezaslouží. ()

Laxik

Moje první setkání s panem pošukem Lynchem. Dlouho jsem ho odkládal a ani nevím proč. Co ale vím jistě je, že absolutně nevím, co si o tomhle kousku mám myslet. Že jsou všichni cvoci beru a líbí se mi to. Ale občas je to na mě až moc absurdní. Nevím, musím to vstřebat. Každopádně je to NĚCO. (Jo a to sako z hadí kůže ale kurva chci!)... edit druhého dne: Ale ne, tomu se nedá dát pod 4*. ()

Popluh

Po Modrém sametu další krásná filmová pohádka od Davida Lynche se všemi jeho klasickými atributy. A Nicolas Cage si již zde nacvičoval svůj herecký rejstřík pro Ghost Ridera. ()

milicjant

Zběsilostí v srdci nás Lynch bere na dlouhou temnou jízdu plnou bizardních postav, vášní a nenávisti. Na jízdu skrz svoje rozervané srdce. V jeho světě nejsou protiklady černobíle rozděleny na dobré a zlé, přesto tenhle snímek nabízí až nezvykle pevně uchopitelnou zápletku o prchající milenecké dvojici, nepřející matce, chladnokrevných zabijácích a jedné ustřelené hlavě :). David Lynch opět poskládal úryvky svých vlastních snů (které si mimochodem každé ráno pečlivě zapisuje), obav a groteskně bizardních představ do krvavé road-movie, kde si spoustu věci musíte tradičně domyslet, ale diváka baví se na ni koukat. Vynikající koktejl namíchal režisér i co se týče hereckého obsazení. Mezi Cagem a Laurou Dern to až nezvykle jiskří, oba však ve své dechberoucí kreaci převyšuje Willem Dafoe. To se fakt musí vidět. Ostatně jako celý snímek. ()

kaylin

Neskutečně syrový film, který graduje až do okamžiku bankovní loupeže, kdy vás Lynch zvládne odrovnat jednou scénou. Jestli jste si mysleli, že to bylo do té doby drsné, tak v tu chvíli jste šokováni. On dokáže neskutečně vystavět film, zvolit si ty správné herce, a to pro všechny role, a režíruje je dokonalém duchu. Ne, není to normální film, tohle je pořád Lynch, ale jeho podobenství s "Čarodějem ze země Oz" je výborné. Nečetl jsem předlohu, ale jsem přesvědčen o tom, že scénář se od ní hodně liší. A pokud ne, tak existují dva Lynchové. ()

Tony.cs

Těžký, když i krásná Laura mi v tomhle filmu přišla děsně nesympatická. Jestli nám Lynch chtěl ukázat, kolik hnusu je v lidské duši, povedlo se. Ale hnus nebudu nikdy hodnotit zrovna kladně. Jako tenhle zbytečný film. Nakonec nejlepším Lynchovým filmem zůstane kouzelný a vtipný Příběh Alvina Straighta. ()

slunicko2

Prostě Lynch. 1)  Jak to u Mistra bývá, snímek je plný podivných obskurních postav. Někteří herci hrají v souběžně natáčeném seriálu Twink Peaks, další představují stejné typy, jako by jim z oka vypadli._____ 2)  Za zmínku stojí výborná hudba 52letého Angela Badalamentiho, autora neméně podmanivých zvuků v Twin Peaks i v dalších Lynchových filmech._____  3)  25letý Nicolas Cage (námořník) byl přitažlivý fešák, to je jasné. Zajímalo by mě, jestli je opravdu takový tanečník, jakého předvádí ve filmu, anebo jestli to bylo jen v rámci role._____ I 34letý Willem Dafoe (Bobby) s podmanivými zuby a podobným knírkem stojí za zmínku._____ 4)  Věk protagonistů uvádím k roku natáčení snímku 1989._____ 5)  Hezký koment: LeoH*****, Othello****. ()

Damiel

87 % - "This whole world's wild at heart and weird on top." Temná romance ve světě zabydleném neuvěřitelně bizarními figurkami v čele s úžasným Willemem Dafoem. Sailor a Lula = láska až za hrob (ale já bych ji radši v jiném kontextu:-) ()

decouble

Klenot, který by se skvěl jako vrchol Festivalu otrlého diváka. Lynch celou dobu kráčí na hraně braku (prolínačky vypadají jako parodie ze South Parku, metalová kapela tam střihne na pokyn Presleyho) a poeticky násilnýho filmu, který je rámovaný jako pocta Čaroději ze země Oz, což vytváří zvláštní mix, na který každý divák reaguje po svém. Protože si to musí přebrat. Na rozdíl od většiny takto intenzivních brakových filmů má ale Zběsilost v srdci absolutně geniální obsazení, a to jak v hlavních rolích, tak v těch vedlejších - často typově trochu záhadných postav. Cage a Dern jsou naprosto skvělý, ale pokaždý kdy se objeví démonicky slizký Dafoe, tak je schopnej si každou scénu ukrást sám pro sebe. ()

FilmFan24

Šílená jízda s Nickem Cagem, která vás nepustí...K tomu věčně nadržená Laura Dern, zmije matka Dianne Ladd a opravdu hnusný záporák Willem Dafoe...A ten konec, kdy v saku z hadí kůže Námořník Ripley Cage zpívá, je úžasný... ()

L_O_U_S

Tvůrčí šílenství Davida Lynche muselo procházet v 80. letech nějakým útlumem, jinak si nelze vysvětlit relativně normálně vyznívající díla jako Sloní muž, Modrý samet nebo právě Zběsilost v srdci. Ta mě ze všech Lynchových filmů oslovila snad nejméně, byť oceňuju tu určitou bizarnost a extrémnost. (834.) ()

JohnMiller

Aha!!! Nicolas Cage hrá v dobrom filme, svoju postavu zahral vynikajúco a je to dokonca film Davida Lyncha. Tak to je už samo o sebe celkom bizarné. Čo sa týka filmu ide o klasický rukopis tohoto čudesného tvorcu ktorý mám strašne rád. Mindfuck ako sme uňho navyknutý a preto ho zbožňujeme, to že ide o road movie s ktorými sa na začiatku 90´s akoby roztrhlo vrece som si takmer ani nevšimol pretože ma do seby stiahla Lynchovská atmosféra. ()

Skip

Musím říct, že závěr stejnojmenné knihy mi seděl víc, než jak vyřešil závěr Lynch ve svém filmu. Ale to je pro mne jen drobná vada na kráse tohoto super filmu. Cage a Dernová jedou ve velkém stylu, Diane Laddová je správně psychopatická matka, Harry Dean Stanton zamilovaný trouba a Willem Dafoe je záporák, jak má být. K tomu další více či méně vyšinuté lynchovské figurky a máte prostě lahůdku. ()

willow666

Další Lynchova šílená směsice násilí, sexu, skvělých herců (Nicolas Cage!) a samozřejmě nepochopitelných okamžiků. Výborné. Jako vždycky. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti