Reklamní hora porodila myš! :) Ale Burton a Elizabeth Taylor jsou skvělí, stejně jako výprava.(19.12.2010)

Mnohými kritizovaná, ale podle mého názoru rozhodně kvalitní a zajímavá verze příběhu Kleopatry a Julia Caesara. Elizabeth Taylorová a Richard Burton jsou ve svých rolích přesní, jediné co bych filmu vytkl, je přílišná roztahanost a rozvláčnost děje (a když tady čtu, že director's cut má přes 5 hodin, jímá mě hrůza).(25.7.2002)

Velkolepější historický film jsem snad doposud neviděl. I přes všechny ty velkolepé dekorace a kostýmy je film místy až moc "americký", a i když Taylorové to sekne, moc přesvědčivě nepůsobí. Přes tyhle menší nedostatky je pořád na co se dívat a ani chvíli jsem se nenudil, takže ty prachy za to nakonec přeci jen stály.(24.11.2007)

Skvělá Taylor a velkolepá výprava nezachrání rozvleklý příběh, jenž ke konci ostudně nestačí s dechem. Čtyři hodiny jsou moc silné sousto a mít velkou hvězdu a spoustu peněz nemusí stačit.(26.3.2011)

• Morien

Jak ostudné, že mně, starého nesnášeče všeho bombastického a typicky hollywoodského (Intolerancí to začalo a od té doby jsou všechny ty filmy takové, nebo takové chtějí být, ach jo.), na tomto filmu nejvíce vadila hlavní postava a herečka, která ji představuje. Nejsem si totiž vůbec jistá, že jsem byla svědky nějakého hereckého výkonu. Celou dobu jsem přemýšlela, jak toho dosáhli, že její prsa drží tvar v každých šatech, nikoli nad tím, jak vdechla panovnici život a duši. Další věc je ta, že Harrison si svým výkonem vydobyl víc mojí přízně než Burton, a to nikdy není dobré, když závěrečnou část okupuje méně oblíbená postava. A když už jsem u toho reptání, tak je to právě díky takovým filmům, že získávám dojem, že panovníci vlastně ve skutečnosti nepanují, jenom vysedávají na zlatých křeslech a jedí po jednom hroznové kuličky.(13.1.2011)