Čas probuzení

• slovenský

Čas prebudenia

Drama / Životopisný

USA, 1990, 121 min

Úžasný film! Prostředí psychiatrických a jim podobných léčeben vždy naskýtá možnost nevšedního zážitku, protože se divák těší na herecký koncert některého ze svých oblíbenců. Nemůže nikdo zpochybňovat herecký výkon Dustina Hoffmana v Rain Manovi či Leonarda Di Capria v Co žere Gilberta Grapea. Mnohokrát jsem viděl Roberta DeNira v akci a vždy jsem ho považoval za Pana Herce. Ale jeho Leonard v Čase probuzení mi vyrazil dech, tak přesvědčivý výkon se málokdy vidí. Po jeho boku se objevuje Robin Williams, jehož doktor Sayer je opět velmi sympatickou postavou podobně jako ve filu Společnost mrtvých básníků či Dobrý Will Hunting. Také bravurní výkon. Každému mohu jen doporučit! Opravdový filmový zážitek!(9.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $52,096,475Tržby Celosvetovo $-║ Citovo veľmi silná dráma o ľudských osudoch a úskaliach. Robert De Niro a Robin Williams svoje postavy bravúrne ovládli a vďaka prejavu ponúkajú skoro rovnako silnú drámu ako bol Prelet nad kukučím hniezdom. A netreba zabudnúť ani na kameramana Miroslava Ondříčeka, ten sa predviedol v skvelej forme. /85%/(29.11.2008)

Wow, slzopudnější než Zelená míle...(19.7.2010)

It's a fucking miracle. To tenhle film opravdu je. Dvě hodiny, které utekly ani nevím jak a pak se dostavil pocit nepochopitelného prázdna. Ta myšlenka mrhání životem, zabřednutí do všednosti a stereotypu, nesmyslného strachu ze zklamání... Žijeme, nebo stále jen čekáme na někoho, kdo by nás probudil??(2.10.2009)

Velmi silný příběh o jednom "zázraku", který dal některým ztraceným duším čas návratu-probuzení, bohužel však jen na malou chvilku. Skvělí Williams s De Nirem.(14.5.2012)

• - O režii snímku nějaký čas uvažoval i Steven Spielberg. (Terva)

• - Filmový debut Vina Diesela v úlohe pracovníka nemocnice. (Na fotografii vľavo.) (Kulmon)

• - Ukolébavka, kterou matka zpívá Leonardovi v nemocnici, se jmenuje "Slumber Boat". (bfa)