Čas probuzení

• slovenský

Čas prebudenia

Drama / Životopisný

USA, 1990, 121 min

Naprostá klasika 90. tých let, kterou já viděla jako malé dítě a už tenkrát z něj byla unešená. Dnes jsem si chtěla paměť oživit a pustila si jej a tak jako tenkrát mi učaroval, dnes tomu není jinak. Robert předvedl výkon, který musí každý herec ať už podvědomě nebo cíleně opakovat, pokud má roli podobnou. Krásný zážitek!(30.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $52,096,475Tržby Celosvetovo $-║ Citovo veľmi silná dráma o ľudských osudoch a úskaliach. Robert De Niro a Robin Williams svoje postavy bravúrne ovládli a vďaka prejavu ponúkajú skoro rovnako silnú drámu ako bol Prelet nad kukučím hniezdom. A netreba zabudnúť ani na kameramana Miroslava Ondříčeka, ten sa predviedol v skvelej forme. /85%/(29.11.2008)

70%. Cukrkandlová hollywoodská člověčina a přesně ten typ filmu, jenž mě naprosto ničím neinspiruje. Elegantně dojemné momenty se tu střídají s pasážemi jako stvořenými pro cynické (ale trefné) glosy hrdinů Tropické bouře. Zapomenutelně tklivé pohlazení, byť herecky i režijně jisté.(2.3.2009)

Čas probuzení je pomalý a citlivě natočený film, který stojí především na naprosto excelentních hereckých výkonech a silné režii. Nemá možná takové tempo aby dosáhl na maximální hodnocení, ale dramaturgicky je velmi vyzrálý a dějově má co nabídnout.(4.2.2005)

Úžasný film! Prostředí psychiatrických a jim podobných léčeben vždy naskýtá možnost nevšedního zážitku, protože se divák těší na herecký koncert některého ze svých oblíbenců. Nemůže nikdo zpochybňovat herecký výkon Dustina Hoffmana v Rain Manovi či Leonarda Di Capria v Co žere Gilberta Grapea. Mnohokrát jsem viděl Roberta DeNira v akci a vždy jsem ho považoval za Pana Herce. Ale jeho Leonard v Čase probuzení mi vyrazil dech, tak přesvědčivý výkon se málokdy vidí. Po jeho boku se objevuje Robin Williams, jehož doktor Sayer je opět velmi sympatickou postavou podobně jako ve filu Společnost mrtvých básníků či Dobrý Will Hunting. Také bravurní výkon. Každému mohu jen doporučit! Opravdový filmový zážitek!(9.5.2009)