Čas probuzení

• slovenský

Čas prebudenia

Drama / Životopisný

USA, 1990, 121 min

Krásný film ten Čas probuzení. Robin Williams a Robert De Niro předvádí naprosto úžasné výkony, které film okamžitě povyšují do úplně jiných vrstev, přičemž samotný film není ani v jedné minutě zlý, ba naopak. Laskavá postava Robina Williamse mi do hlavy trkla zjištění, že takových postav v současném americkém filmu člověk moc neuvidí. Spíš naopak. Zvláštní, jak jsou v dnešní době filmy tak zlé a depresivní, a přitom stačí tak málo, jako je tomu právě v tomto filmu. Sympatické je i to, že za kamerou stál Miroslav Ondříček, který našemu národu v USA dělal lví službu. Po všech stránkách opravdu moc pěkný film.(24.2.2013)

Fantastické herecké výkony hlavních protagonistů na pozadí skvělého scénáře. Grandiózní podívaná! Nutno vidět!(25.7.2002)

Beze sporu se jedná o kvalitní film z nemocničního prostředí plný emocí a skvělých hereckých výkonů. Čtyři hvězdičky jsou zasloužené, protože film dokáže zaujmout, ale na úplný vrchol, do TOP 100, bych ho neřadil. Znovu se na to podívám jen ztěží... 80%(18.7.2011)

Velmi citlivě natočený film o člověku, kterého lékaři ,,vzbudili" po třiceti letech díky droze L-DOPA. Herecké koncerty Robina Williamse a hlavně Roberta De Nira, který geniálně ztvárnil hlavního pacienta a jen mě utvrdil v tom, že zvládne spolehlivě zahrát kohokoliv. Vrchol v tvorbě Pennyho Marshalla, který už asi nikdy nepřekoná.(1.12.2007)

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků mého života.(24.5.2008)