Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

Merenre

Ani dobrý výkon Toma Hankse nemůže takovou debilní pitomost vytáhnout ze dna. Všechny postavy a dialogy jsou tak naivní a retardované, že u toho člověk úplně rudne jak je mu trapně za ně. Je to jak výukové video s malým Timym z 50. let. Zajímavé je, že hlavní hrdina o sobě prohlašuje, že má 13...přesto se chová tak na šest - a tohle vlastně tak nějak perfektně vystihuje celý film, jehož dětinskost a nevěrohodnost doslova sálá z každé scény. Námět 4 hvězdy, zpracování max. jedna. ()

Tuty

Pro tento filmík mám trochu slabost, a to samozřejmě částečně z určité nostalgie, neboť film jsem poprvé viděl někdy ve věku hlavního hrdiny. No a co si mj. může takový kluk tou dobou přát? "Až já budu Velký..." No film je to celkem zajímavej i dnes, i když má trochu "morální" dilema. Jde totiž a jakýsi mix komedie a vážného filmu, ani ryba ani rak. Od druhé poloviny tomu navíc skutečně trochu dochází dech, zejména nadhled. Nicméně ve filmu hraje Tom Hanks a to samozřejmě vždycky zvedá kvalitu filmu o třídu výše, že? ()

MrKrahujec

Nebylo to špatné! Zvlášť uvážíme-li, že tohle je rozhodně jedna z nejotřepanějších zápletek snad všech pohádkově laděných komedií (zvlášť náš V. Vorlíček se v tomto oboru vyřádil!). Povedlo se tu neutopit se v prvoplánových "trapasech", které se přímo nabízejí ve všech příbězích tohoto typu a na závěr dokonce i lehce (ale opravdu jen lehce!) zafilozofovat na téma "Ztracený a znovu nalezený čas", případně jak je důležité zůstat po celý život "tak trochu klukem". No a Tom Hanks si tu nenápadně odbyl nácvik na pozdějšího Forresta Gumpa. ()

PTuranyi

Klasické 80s. Príjemná komédia s jednoduchým a dobrým nápadom, žiaľ trocha uťatým a nie veľmi uveriteľným koncom. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

zawa

Velice zajímavý film. Tom Hanks jako vždy zazářil. Hold každé dítě se nestane dospělím za jednu noc. :) ()

akneleH

Tak tohle je má srdeční záležitost... ani nevím proč vlastně se mi tenhle film tolik líbí. Asi to bude skvělým výkonem Toma Hankse a fantazií, kterou film vyvolává. ()

MrSalieri

Příjemná rodinná komedie s Tomem Hanksem. Třináctiletý kluk, který se ze dne na den stasne dospělým - takový námět má vždy dostatek potenciálu, a i když nebyl využit naplno a chvílemi to bylo slabší, vždycky se na tento film rád podívám. ()

Esquirol

Většina filmu na tohle téma je s prominutím hodně trapných! Tento film je naštěstí vyjímka. I tak ovšem dosahuje pouze průměru. Ale i tak dobře! ()

P@\/EL

Docela dobrá komedie se zajímavým námětem, kdy se z třinactiletého kluka přes noc stane dospělý chlap. Film příjemně pobaví hlavně díky infantilnímu chování hlavního hrdiny, který coby vývojář u hračkářské firmy opravdu válí. Nicméně o žádném překvapivém zázraku se tady mluvit nedá. ()

dawexx

Typicky rodinná komedie s poměrně dost mladým Tomem Hanksem. Musím ale uznat, že v komediálním střihu svého času celkem uměl chodit. Tímto filmem rozhodně nepohrdnu ani po letech. ()

mine.slayer

Každý malý kluk či holka někdy sní o tom jak už chce být také velký či velká a tady se můžou přesvědčit že čím déle jsou mladí a nedospělí tím lépe i já teď už vím že být malý je lepší než být Velký. ()

Robino15996

Len by ma zaujímalo prečo je tam napísané 99 min. keď to má 130...Inak celkom v pohode filmik na oddýchnutie. A samozrejme výborný Tom Hanks ako to už býva zvykom :). 75% ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela