Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

corpsy

Hanksova kultovka, za ktorú dostal svoju prvú oscarovú nomináciu, a zaslúžene. Ten film ma nikdy neomrzí, proste stará dobrá komediálna pecka. ()

F.man

Nápad - skvělý. Mladý Tom Hanks - velmi dobrý. Scénář - ucházející. Provedení - nic moc. I wish I were big. ()

Kryton

Moje první setkání s Tomem Hanksem a hnedka film, který jsem jako malý chtěl prožít. Vynikající Hanks a jeho tančení na klávesnici v obchoďáku si budu pamatovat pořád. ()

Johanka

Tento film si pustím vždy, když se chci pobavit. Tom Hanks, jako mladý herec, v něm skutečně brilantně zazářil. Báječná byla i Elizabeth Perkins. Měl by vidět každý, kdo se chce alespoň na chvíli vrátit do dětských let. ()

Cimr

Takový ten milý film na nedělní odpoledne, či také hezký film, kterým nic nezkazíte, zkrátka něco, co mohlo být klidně natočeno u nás v 80. letech v hlavní roli s Tomášem Holým a Oldřichem Kaiserem. To by samo o sobě nebylo špatné, ale mně osobně nesedl námět filmu, který mi na 100 minut připadá nenosný. Na příběhu kluka, který přes noc zestárne o 15 let, není nic, co by mě pálilo, zajímalo, vzrušovalo... ()

Džejkop

Pravda pravdoucí. Téměř všichni bez vyjímky, by chtěli, v době puberty, být dospělý, proto kouří, pijí, chodí pozdě domů, odmlouvají rodičům, mluví o opačném pohlaví (kdo to nezažil že)...a paradoxem je, že když se člově konečně stane tím dospělým, chtěl by být dítětem :) ()

Pierre

Rodinná  komedie ala Sám doma, hravá fantasy komedie o dítěti v těle dospělého a hračkách a taky romanťák. Zábavný mix toho všeho. Moc jsem si to užil. Odteď chci být taky tak velký a zábavný jako Tom Hanks. ()

buldock

Příjemná rodinná komedie se začínajícím a nutno říci vynikajícím Tomem Hanksem v roli chlapce , který se ze dne na den stane zevnějškem dospělým , ovšem uvnitř stále 13 ti letým klukem , který nakonec přijde na to , že není žádná sranda být velkým a že není všechno zlato , co se třpytí. 73% ()

gogos

Povedeny film, dokaze pobavit celou rodinu. Zajimavy pribeh, podani i zpracovani. Hanks uz zde predvadi, ze je vynikajicim hercem. Neni to sice komedie typu Zhave vystrely, kde bych se smal celou dobu, ale urcite se obcas pousmejete. Zkratka mily a pohodovy film. ()

blackrain

Buďte opatrní na svá přání. Mohou se totiž neočekávaně vyplnit. Pak se nebudete stačit divit, co se vlastně děje. Mladíček Tom Hanks si jako kluk přál být dospělým, ale když se mu to splnilo, chtěl být zase dítětem. Originální námět s dobrou zápletkou. Tom Hanks předvedl svůj komediální talent. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale Tom Hanks mě tu tak bavil, že prostě musím hodnotit hodně vysoko. Ale není to jen tím, jak byl skvělý, je to i tím, jak je celý příběh zaměřený, jak dovede propojit dětský a dospělý svět a jak ukazuje, že ta krása je v tom dětském. Je, akorát my se musíme naučit žít s tím, že děti prostě už nikdy nebudeme, ať chceme, jak moc chceme. ()

slunicko2

Docela dobrý oběd, ale nenadchne. 1) Skvělý námět natočený s hollywoodským rozmachem s dvoumiliónovým (v dolarech) dvaatřicetiletým slaďoučkým Hanksem na newyorské Páté avenue se všemi klasickými americkými atributy (zlý antihrdina, pěkná partnerka, dobrý kamarád, business s hračkami, fantasijní Zoltar, který plní přání apod)._____ 2) Ve druhé půlce dosti nudný film zoufale prosí režiséra o nůžky a střihat, střihat, střihat, takových 20 minut dolů by hodně pomohlo._____ 3) Celkově mám z filmu neurčitý pocit nenaplnění...jako když se najíte jídla mdlé chuti, ok, hlad zmizel, ale chybí ten pocit slasti, jestli mi rozumíte. Kvůli tomuto pocitu jenom tři hvězdičky. ()

Damiel

70 % - Vtipná věcička z Hanksova prvotního období. Pobavil jsem se. O tom, že nápad to mělo, svědčí i toporný remake Přes noc třicítkou. ()

PogoJoe

Výborný Tom Hanks, solidní komedie, ale ke konci příliš "kašovité a přeslazené", což přispělo k mému celkovému rozpačitějšímu dojmu po shlédnutí. Také škoda, že některé nápady/scény nepřitlačily více na pilu. Často to bylo "milé" až moc. ()

Lucjen

Vážne milé. Hanks bol úžasný. Jedna * je iba kvôli nemu a jeho perfektnému výkonu. Snáď by sa mi ale páčil ten koniec, kde by Susan stretol mladšiu. Ak by to tak skončilo, dám 5*. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela