Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

MindTuber

Před nedávnem jsem měl tu možnost si tento film po předlouhé době zopakovat a ve výsledku jsem z toho dost rozpačitý. Každopádně tady máme Hankse jako šílenýho myšáka, ve kterém je stále uvězněna dětská mentalita. Chlapec nám dospěl a tak se musí tato křehká, leč vynalézavá mysl poradit s nástrahami života velkých. Na tomto základě stojí celá ústřední myšlenka a z ní vyplývající humorné situace. Tedy jestli je to humorné posuďte sami. Po řemeslné stránce je to pěkné, ale já se stejně radši budu držet u středu, tři. ()

topi80

Zajímavý námět, který ale nebyl vytěžen tak, jak mohl být, navíc zůstává rozpolcen kdesi mezi rozhodnutím být komedií anebo se pokusit o jakousi sondu do dětské duše v dospělém těle. Celkově si tak divák odnáší takový nijaký dojem. ()

Shitonit

Pohádka pro malé i velké, na téma splnit si sen, a když Vás to sere, tak šup a vrátit vše zpět. Přesně jak by to mělo fungovat i v reálu :-) ()

HanSolo

Mně to sice nepřišlo až tak geniální jako mnohým, ale i tam musím přiznat, že jsem se u toho často slušně pobavil (především díky Hanksovi). ()

macetoma

Aneb co se stane, když Hanks přes noc díky svému přání "vyroste" a stane se dospělým. Milý příběh, dávám tři hvězdy. ()

RendaVahala

Starší film, který se mi, ale pořád líbí. Navíc, hlavní postavu obsadil herec Tom Hanks, čímž si tento film zaslouží ještě větší můj obdiv. Škoda je, že tedy aspoň podle mého mínění, mohl být scénář více propracovaný. Jelikož teď na mne působí vzduch čajovny, tak musím mít říct, že bych se na tento film podíval i ještě dnes večer. Je to opravdu úžasné na to, abych našel nějakou negativní věc na filmu. Hodnotím pěti hvězdičkami. :-) ()

Dinsberg

Tomu Hanksovi k úspěchu stačilo umět zahrát smrtelně nemocného, retarda a dítě. Za první dvě dostal Oscara, za tu třetí byl nominován. Kéž bych byl infantilním blbem na smrtelné posteli. Úspěch by byl zaručen. ()

GordonCZ

V každém z nás je kus dítěte. A není vůbec na škodu se na dětství čas od času rozpomenout. Pak by třeba svět nebyl tak suchopárný... ()

Brano

Príjemná rodinná komédia so zaujímavým námetom, kedy sa cez noc z malého chlapca stane dospelý muž. Asi prvý film s Tomom Hanksom, aký som videl a určite ma nesklamal. Takisto aj sympatická Elizabeth Perkins. Rodinné filmy až tak v obľube nemám a tento takisto nijak zvláštne nevybočuje z normálu. Preto ho hodnotím ako priemer. Taká oddychovká, ktorá neurazí. ()

Guran

Nedá se říct, že bych od filmu očekával Bůh ví jakou bombu, také to žádná bomba není. Tom Hanks a jeho kolegové hrají, námět je však přitroublý, ale přece - vždyť je film hlavně pro dětskou populaci. Příběh se scénářem jsou totální úlety. Na štěstí je tady i pár romantických momentů, takže je tu i něco zajímavějšího. jinak je film hloupoučký průměr, který už fakt nikdy vidět nemusím. ()

marek29

Pecka z US 80. let. Dobová atmoška na vás přímo dýchá a Hankie je tu mladej švihák. Nechybí ani otec od Kevina McCalistera a celé je to roztomile rozpačité přesně v duchu let, ze kterých film pochází. Za mě 3 hvězdy - je to určitě lepší než nezapínat ten večer televizi. Pobavilo mě to ale na 4 hvězdy to však není jasný pane. 3+ a pochvala pro zachycenou dobovou stopu a mladýho Toma :) ()

Mkartaylas56

Velká spokojenost na mé straně. Bylo to vtipné, milé plus se do filmu dostal i krapet romantiky a fantasy prvků, což snímek ještě více vyšperkovalo. V hlavní roli jsme mohli vidět Toma Hankse, který zde hraje dospělého chlapa s klukovskou duší, což už naznačuje, že by to mohla být sranda (a taky byla), jinak ale Tom předvedl snad svůj úplně první ze svých vynikajících výkonů, který mu zajistil nominaci na oscara. Samozřejmě mimo tyto plusy filmu se řadí i pár vad, jako například občasné nelogické souvislosti, ale vzhledem k tomu, že je snímek cílený na všechny věkové kategorie, tak se to dá pochopit. 75% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 97%, Audience Score - 82% | FDb.cz - 73,6% | Jedna z top rodinných komedií, které navíc vděčíme za nejlepšího herce všech dob! :) Ano, Tom už zde naplno zářil, rošťácký sympaťák se vším všudy, plus neotřelý námět, ze kterého Penny Marshall vytěžila neuvěřitelné množství nápadů a vtipných situací. Když k tomu přidáme nezapomenutelnou "klavírní" scénu, jen stěží můžeme něco vytknout, a proto s úsměvem přes celou tvář dáváme čistých 5*! 90% ()

pekas

Po letech jsem si ho opět dal, dokonce v SE verzi a pořád skvělý! My co bychom to raději na opačnou stranu, ze stáří do mládí tiše závidíme. 95% ()

Blazkowicz

Nečekal jsem, že by to mohlo být až tak dobré. Opravdu povedený snímek, který umí pobavit i zabrnkat na trochu vážnější strunu. 4+* ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela