Autoři komedie Na samotě u lesa, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, humornou formou popisují různé typy tzv. chalupářů. Většinu postav napsali přímo pro jejich představitele, mezi nimiž vyniká především Josef Kemr v roli dědy Komárka. Manželé Lavičkovi, půvabně ztvárnění Danielou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem, jsou sváděni touhou po získání chalupy dědy Komárka, kterou však majitel, jak se zdá, jen tak neopustí. Vše nakonec vyřeší jejich děti, které si starého Komárka zamilují a začnou ho považovat za svého skutečného dědu. (Bontonfilm)

Juto

Dlho som sa bránil tejto českej klasike. Vôbec neľutujem že som to videl, bavilo ma to a hlavne tie hlody čo hovoril boli veľmi dobre. 7/10 ()

c.tucker

Tenhle film je naplněn tak geniálními hláškami a perfektním humorem, že se na to můžu koukat pořád. "To je fachman, takhle už tady postavil 3 vily." ()

BoXBe

Mám doma i knihu se scénářem, která mi vždycky připomene ty nejzvučnější hlášky, ale pohled na Svěráka a Kemra s Kolářovou nenahradí.... Poetické, Cimrmanovské, lidské, hezké a české. To je film z těch, ze kterých mám upřímnou radost. ()

mortak

Ať je tu komunismus, kapitalismus, fašismus, ať burácejí vichry, ať zem ničí povodně, pražáci na venkově je věčné, nečasové téma, které přežije i konec světa. Hodní, chudí a naivní proti bohatým snobům a okolo nich rázovité figurky vesničanů. Normalizační zábava si témata pro satiru pečlivě vybírala, protože se vlastně ničeho nesměla dotknout. Tedy mimo líných řemeslníků. ()

WolfR

Už to zlidovělo, jeden z českých klenotů a velká klasika. Svěrák, Smoljak a Kemr zaváleli. Příjemná, vtipná a odpočinková záležitost, 5 hvězd. ()

FrankSusta

Co napsat o klasice, o které bylo napsáno snad vše (tedy, včera jsem to viděl poprvé a byl jsem okouzlen)? Snad jen to, že to je neuvěřitelná zábava. ()

MJMilan

Dnes můžeme s čistým svědomím říci, že tento film se stal nesmrtelným. Pro mě patrně nejlepší role Josefa Kemra. ...a hlášky ze samoty u lesa, ty myslím nikdo nezapomene do konce svého života... ()

Rockwood

Další pěkná stará komedie. Pěkné prostředí dobří herci... I jisté scénky mě pobavili... třeba když Smoljak vyprávěl tu historku s hastrmanem... a všichni ji chtějí slyšet znovu. ()

Noviik

Legendární film, legendární Josef Kemr a jeho: A chčije a chčije! Prostě film, který musíte vidět. Nezapomenutelných hlášek je zde požehnaně (To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou, ...). ()

sir-dave

Pepa Kemr, Jan Tříska, Lavičkovi, Lorenc, Kokeš,... Atmosféra, humor, spousta nezapomenutelných scén. Škoda, že jsem to viděl až po takové době. Luxus 5* - My se jdeme projít pane Komárek, - Tři přání měl a dvě už prošustroval ()

Mylouch

Pohled do kuchyně budoucích svěrákovin : Svěrák-Kolářová, Loukov-Louka, chalupaření, Jan Tříska. Prostě cesta z města za zlatejma českejma ručičkama: "Von sice cihlu do ruku nevezme, ale vodborník je to na slovo vzatej." Důležitý hudební Šustův vklad (s názvuky Vesničky střediskové) pro atmosféru filmu. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)