Autoři komedie Na samotě u lesa, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, humornou formou popisují různé typy tzv. chalupářů. Většinu postav napsali přímo pro jejich představitele, mezi nimiž vyniká především Josef Kemr v roli dědy Komárka. Manželé Lavičkovi, půvabně ztvárnění Danielou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem, jsou sváděni touhou po získání chalupy dědy Komárka, kterou však majitel, jak se zdá, jen tak neopustí. Vše nakonec vyřeší jejich děti, které si starého Komárka zamilují a začnou ho považovat za svého skutečného dědu. (Bontonfilm)

Wargoo

Sympatický český snímok s už tradičnou "skrytou kamerou", keď mi pripadá, že kameru skovali niekde na place, a herci ani nehrali ale skrátka boli. (podobne to bolo aj v prípade Homolkovcov alebo Škopcovcov) :D Inak nič výnimočné, teda okrem neoceniteľných rád pána Svěráka a sympatického "dědu" Kemra. Samotná hláška "A chčije, a chčije !" mi neprišla až taká vtipná, asi že som o nej už tooooľlko počul. Skôr mi utkvelo v pamäti: "...naposled tu byl minulou......válku !" To som mal dosť ! Ale, príjemná zábava v príjemnou prostredí. Silnejšie 4**** , 80,029% ()

kacirek_

To je prostě pecka jak vyšitá, včera jsem se u toho náramně pobavila a to jsem to viděla po několikáté. Pan Lorenc a jeho nehoupat, celá rodina Lavičkových a děda Komárek, no a vlastně všichni v tomhle filmu jsou skvělý a proto je skvělej celej film:-). ()

Georgee27

Poklad českého filmu na který můžeme být hrdí. Jeden z nejlepších českých filmů s několika nejlepšími českými herci. Je to klasika, kterou zná každý. "Chčije a chčije" Josef Kemr ()

sgt.paper

Můj nejoblíbenější Český film. Nejlegendárnější hlášky a skvělý scény. ,,Dědeček je hodný ale překáží nám." ()

rekkky

Absolutně bezkonkurenční podání střetu mezi vesnickým a velkoměstským životem. Špičkový scénář baví i po několikátém shlédnutí, co věta to perla české kinematografie. ()

GMVajgl

Film v podstatě o ničem a o všem. Češi mají jedinečnou kulturu a jedinečné filmy, které asi může nejlépe pochopit zase jenom Čech. ()

Shredo

Milé, autentické a kultové. “Zuzanko, dýchej zhluboka, ať se ti roztáhne hrudní košíček.” Nezabudnuteľné hlášky z dedinského prostredia, kam sa Pražáci vydali. Kemr na to, že v tej dobe mal 54 rokov to zahral vskutku bravúrne, 2 deti boli príjemným spestrením. Miestami je cítiť hluchšie miesta, čo je zrejme spôsobené prostredím. V závere sejúci pan Komárek ma presvedčil o 4 hviezde. 🙂 ()

Jeand´Boa

Další z českých klasik, kde se jasně ukázal talent, jakým jsou naši herci obdařeni ... nenucená a upřimná komedie, která si z nás hamounivých Čechů prahnoucích po chalupách dělá velice inteligentmí legraci ... aneb jak i inteligentní humor dokáže prorazit mezi klasické hlášky užívané běžně každý den... ()

Redix

Tohle mě vždy pobaví :D To máte, tvárnice,překlady,krovy,latě,tašky,odpad,hřebíky,vruty,šrouby,dráty,dvojlinky,trojlinky,okapy,plechy,zemnící drát,elektroměr,pojistky,hromosvod,krabice pod vypínače,krabice od bočné. :DDD ()

ZackSawyer

Děda Komárek, samota u lesa, půjčená pneumatika, rýsováčky v zobání a jedna viola pozdě večer v noci :-) No a samozřejmě excelentní pan Kemr. Radime: "Ten konec potom moc nerozmazávej, jsou tu děti." ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)