Půvabné. A jako u mnoha lepších filmů této epochy, i Postřižinám svědčí méně repríz. Loďka je dlouhá, vesla jsou krátký / pojď, milko drahá, poplujem zpátky / poplujem v dálky, poplujem v dál / tam v zelený, zelený háj :))(18.2.2009)

Co může člověka na světe asi tak potěšit? Galerie toho nejúdernějšího, nejopravdovějšího a nejtrvalejšího se nám tu rozkládá před očima, ať se jedná o vykuchané prasátko proměnivší se v horu nejdráždivějších laskomin, žlutavý mok ladně kanoucí do bezedných hrdel, ideálně se klenoucí poprsí plně krásné Magdy Vašáryové nebo řeřavá poezie komínové eskapády. Požitkářství všech druhů, avšak pouze jedné, té nejvyšší úrovně.(26.4.2005)

Za všechny hlášky uvedu jen Nudíte se? Kupte si medvídka Mývala!. Jinak klasický Menzel. Krásný film.(27.12.2007)

• - Pro roli Maryšky (Magda Vašáryová) byla zvažována i Libuše Šafránková. (alonsanfan)

• - Poslední věta filmu "Nosím tam pro tebe Francine spisovatele", kterou pronesla Maryška (Magda Vašáryová), je narážkou na Bohumila Hrabala. Postava sládka představuje jeho otčíma, manželka pak Hrabalovu matku. (Reyak)

• - Architekt Zbyněk Hloch musel projet celou Českou republiku a částečně i Slovensko, než se mu podařilo najít ten pravý pivovar pro natáčení. Dohromady objel přes sto objektů. (Stocki)