Odkedy hlučný brat otvoril ústa som sa neprestal baviť a smiať na jeho príbehoch. Takéto kontroly, ktoré barmanom berú licenciu za zle vychladené pivo by som navrhol nejednej miestnej dedine u nás v okolí. Inak neuveriteľne pôsobivá oslava života, ktorá neraz prekvapí (čurajúci kôň ma dostal). Magda mala ostať pri herectve a nie pchať sa do politiky...(29.5.2010)

Nejlepsi je scena s testem a se staflemi... a samozrejme Pepin :).(8.6.2011)

Masožravá a ještě k tomu žíznivá Magda Vašáryová, azurová barva naděje, šplhání na pivovarský komín, domácí pérový silič svalů, zabijačka v květnu, uřvaný na boty profesionista Hanzlík, na kole se prohánějící paní sládková, nová móda zkracování… Milé, herecky samozřejmě vymazlené, přesto patřím do skupiny těch, kteří neoslavují spolupráci Menzela a Hrabala. Menzelova maloměstská sonda stylizovaná k poetice němých grotesek (zatmívačky, zrychlený obraz, situační komika) mi příliš nesedla, a to už jenom proto, že jsem neustále čekal na nějaký skutečně vtipný nebo zajímavý moment. Když si vybavím humorně hřejivé situace z kousků Vesničko má středisková nebo Na samotě u lesa, tak mě nesmírně mrzí, že režisérova náklonost ke scénářům Zdeňka Svěráka nebyla silnější!!(28.1.2013)

• - Magda Vášáryová (Maryška) v dobe natáčania zistila, že je tehotná. Celé natáčanie prejedla a aj napriek tomu nepribrala ani kilo a stále zostala štíhla. (Raccoon.city)

• - Hotel se nachází v obci Počátky. (M.B)

• - Když se Francin (Jiří Schmitzer) vrací ze své první inspekční cesty zpět do pivovaru, lze si v jednom záběru všimnout moderního betonového stožáru vysokého napětí 22 kW. Tyto stožáry se začali objevovat až počátkem 60. let a tudíž se nemohli v době, kdy se film odehrává, nikde vyskytovat. (spiritus)