poster

Devět kruhů pekla

 • Norouk Pramboun Chaon

Drama / Romantický / Válečný

Kambodža / Československo, 1987, 99 min

Režie:

Milan Muchna

Scénář:

Milan Muchna

Kamera:

Petr Hojda

Střih:

Dalibor Lipský

Zvuk:

Adolf Böhm

Scénografie:

Miloš Červinka

Kostýmy:

Jan Kropáček
(další profese)
 • dyfur
  **

  moja zaujímavosť:Film bol natáčaný v meste Bin Hongphat v Kambodži. (dyfur)(9.3.2015)

 • NinadeL
  **

  Československo-kampučský film? Proč? To musíme mít koprodukce s celou planetou? Však ty dialogy jsou takové peklo. A Medvecká by neměla dabovat už vůbec. Narativní linka zcela zbytečná, to už bych hlasovala pro společnými silami realizovaný dokument ve stylu Mai presus de orice.(18.12.2012)

 • gudaulin
  ***

  Rozporuplný film. Je znát, že vznikl v době, kdy se dá mluvit o československém filmovém průmyslu, pracoval na něm profesionální filmový štáb a měl slušný rozpočet a navíc i podporu místních úřadů. Přiznejme si, že v polistopadové době by podobný snímek neměl šanci vzniknout nebo by přinejmenším takhle výpravně nevypadal. Svou roli hraje i exotičnost prostředí, dá se říct, že i na svou dobu to byl v rámci barrandovské produkce výjimečný koprodukční projekt. A do třetice, svou roli hrají i výjimečné politické události, které Devět kruhů pekla zobrazuje. Čtyřletá vláda Polpotovců se do světových dějin zapsala opravdu šokujícím způsobem jako patrně nejgenocidnější režim moderní historie. Na druhou stranu Muchna je jen velmi průměrný filmař a ani o jeho scénáři se nedá říct, že by jakýmkoli způsobem vynikal. Výsledkem je filmová ilustrace podpořená účastí několika kvalitních českých herců. Celkový dojem: 55 %.(7.1.2015)

 • Crocuta
  *****

  Film otevřeně hovoří o jednom z nejhrůznějších režimů v dějinách lidstva a zároveň vykresluje podmínky které vedly k jeho vzniku (diktatura proamerického generála Lon-Nola). V mnoha ohledech se blíží a mnohdy i překračuje výpovědní hodnotu stěžejního snímku s touto tématikou - Vražedná pole. Svět jakoby zapomněl na vskutku pekelné události které v sedmdesátých letech stály život téměř polovinu kambodžské populace. Každý film který připomíná "zapomenuté genocidy" v zemích jako je Kambodža nebo Rwanda je dílem hodným uznání.(24.6.2007)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Na to, jak je stary a KDY vznikl je to prekvapive dobre - to soudruzi zase jednou asi usnuli na vavrinech...(2.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace