poster

Devět kruhů pekla

 • Norouk Pramboun Chaon

Drama / Romantický / Válečný

Kambodža / Československo, 1987, 99 min

Režie:

Milan Muchna

Scénář:

Milan Muchna

Kamera:

Petr Hojda

Střih:

Dalibor Lipský

Zvuk:

Adolf Böhm

Scénografie:

Miloš Červinka

Kostýmy:

Jan Kropáček
(další profese)
 • Brygmi
  ****

  Na jednu stranu nesmírně pitomé, ale zároveň také v mnoha ohledech skvělé. A Kocáb s Pavlíčkem!(3.12.2012)

 • NinadeL
  **

  Československo-kampučský film? Proč? To musíme mít koprodukce s celou planetou? Však ty dialogy jsou takové peklo. A Medvecká by neměla dabovat už vůbec. Narativní linka zcela zbytečná, to už bych hlasovala pro společnými silami realizovaný dokument ve stylu Mai presus de orice.(18.12.2012)

 • veronikav
  *****

  Film po kterém jsem dlouho přemýšlela, o tom co se všechno děje. Velmi milé překvapení a silný zážitek. A taky údiv, že tento film vidím až nyní.(10.2.2013)

 • helianto
  ****

  „Peklo je prázdné, ďáblové jsou mezi námi.“ Tato slova jednoho z největších klasiků, Williama Shakespeara, se mi zdají k filmu Devět kruhů pekla víc než přiléhavými. Nač člověk potřebuje peklo, když si jej dokáže zařídit sám zcela bez pomoci jakékoliv nadpřirozené síly …? Těžko k tomuto filmu cokoliv dodat, zvlášť když si člověk uvědomí skutečný dosah hrůz, které nám tu byly předloženy a mnohdy jen naznačeny. Snad jen – díky, díky Bohu za to, že jsme se nenarodili o 14,000 kilometrů více na jihovýchod ...(23.11.2014)

 • Crocuta
  *****

  Film otevřeně hovoří o jednom z nejhrůznějších režimů v dějinách lidstva a zároveň vykresluje podmínky které vedly k jeho vzniku (diktatura proamerického generála Lon-Nola). V mnoha ohledech se blíží a mnohdy i překračuje výpovědní hodnotu stěžejního snímku s touto tématikou - Vražedná pole. Svět jakoby zapomněl na vskutku pekelné události které v sedmdesátých letech stály život téměř polovinu kambodžské populace. Každý film který připomíná "zapomenuté genocidy" v zemích jako je Kambodža nebo Rwanda je dílem hodným uznání.(24.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace