poster

Devět kruhů pekla

 • Norouk Pramboun Chaon

Drama / Romantický / Válečný

Kambodža / Československo, 1987, 99 min

Režie:

Milan Muchna

Scénář:

Milan Muchna

Kamera:

Petr Hojda

Střih:

Dalibor Lipský

Zvuk:

Adolf Böhm

Scénografie:

Miloš Červinka

Kostýmy:

Jan Kropáček
(další profese)
 • Houdini
  ****

  Milan Kňažko jako zamilovaný lékař v Kambodži v období převratu Rudých Khmerů. Na svou dobu poměrně otevřeně kritizující komunisty (včetně masového vyvražďování!). Snaha našich komunistů distancovat se od maoistických Rudých Khmerů a podpořit spřátelené komunisty z Vietnamu, kteří Kambodžu okupovali.(6.8.2003)

 • NinadeL
  **

  Československo-kampučský film? Proč? To musíme mít koprodukce s celou planetou? Však ty dialogy jsou takové peklo. A Medvecká by neměla dabovat už vůbec. Narativní linka zcela zbytečná, to už bych hlasovala pro společnými silami realizovaný dokument ve stylu Mai presus de orice.(18.12.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Pro mě osobně velmi nevšední úkaz na poli československé kinematografie. Snímek, který ukazuje řádění Rudých Khmerů v Kambodži, se navíc nebojí jisté dávky kritiky komunismu (s tím ukazováním podobně ideově zaměřených Vietnamců v dobrém světle se to rozhodně nijak nepřehání). Trošku zvláštně (až skoro komicky) působí jazyková stránka, kdy sice Kambodžané mluví svojí mateřštinou, ale ve styku s Čechy téměř výhradně plynulou češtinou (samozřejmě hlasy Čechů; jen se mi moc nelíbilo předabování Kňažka Čepkem, neseděl k němu). Celkově slabší 4*, určitě tuhle raritu doporučuju.(2.12.2012)

 • Anderton
  ***

  Tri hviezdy tu dáva málokto, tak sa k nim prikloním. Za prvé treba spomenúť, že sa jedná o výnimočný projekt. Sledujeme skutočný veľkofilm, kde snáď neostali peniaze iba na to americké bombardovanie. Problém však vidím v dramaturgii. V strednej časti totiž sledujeme dokolečka stále to isté. Schovávajúci sa Kňažko snáď 10x sleduje vraždenie civilistov. Tí padajú tak neprirodzene k zemi, až priznávajú svoj nediegetický pôvod hercov/komparzistov. To je potom ťažšie vzbudiť v divákovi emócie. Záverečná pasáž je emocionálne silná vďaka na začiatku dobre vybudovanému vzťahu lekára a domorodkyne, úplný koniec môže viaceré diváčky rozplakať. Chlapi budú uznanlivo pritakávať vďaka castingu, Oum Sovanny je nádherná žena. 70%.(27.11.2014)

 • Traffic
  **

  Tak trochu český Nový svět. Muchna ale bohužel zdaleka není Malick.(3.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace