Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

zberatel

Sto ludi, to chuti. Ja som sa skvele bavil pri jej a Gabrielynych dobrodruzstvach a tesil sa kazdy tyzden na dalsie. Sice uz ubehla bezmala cela dekada, no mne sa dobra nalada nevytratila a vzdy si rad zaspominam na jej bojovy pokrik, lietajuce salta, šakram a ako sa neunavne mlati s Aresom ktory sa ju siloumocou snazi ziskat spet ... Sice detska, ale zato srdcova zalezitost ktoru nezmenil ani cas :o) ()

woo-hoo-hoo

Kongenialne, najlepsie premarneny cas, aky som kedy stravil pozeranim serialu. Najviac ma fascinuje vrazedny kruh chakram, ktory lieta mizanscenou sta precizna cepel spravodliveho hnevu, uhly dopadu a odrazu vypocitane na sto percent, realisticke bitky, huronsky a desivy rev bojovej princezny, z ktoreho tuhne krv v zilach a este ovela viac. Joxer, najsilnesi boxer, Gabriela, Ares, Olaf Kelcik (jaj nie to je brankaaaaaar} a nervove tiky po silnom udere KO + ten dabing, ten dabing! PS: Jaj ozaj: tento komentar je svacnuty. ()

Aresse

Stejně tak jako Herkula miluji i Xenu. Připomíná mi dětství a zábavu, kterou jsem si díky nim zažila. Navíc otevírá do té doby témata, o kterých se v televizích moc nehovořilo ( feminismus, emancipace, homosexualita,...). Opět - podceňovaný seriál. ()

psychoza

Moja obľúbená, sexi a vzrušujúca princezná bojovnice! Soundtrack rovnaké dynamický a vzrušujúci ako seriál sám :D Xena má môj rešpekt. ()

Psycho.R

Reneé O´Connor je nesnesitelná a Xena přechytralá, ale musím to brát jako známku toho, že v půlce 90´ se takhle natáčelo a bylo to velmi oblíbené. Tehdy jsem, ale nevnímal narážky a příběhy vytržené z mýtů nebo historie, včetně postav, které k nim patří. Naschvál dávám o jednu * víc, protože si myslím, že alespoň 60% by si to zasloužilo. Ps. Callisto is best! ()

Rudyamon

Když už jsem u těch kulturně-uměleckých patoků (před chvilkou jsem hodnotil Herkula), nemůžu vynechat bojovnici Xenu. Prakticky platí všechno, co jsem napsal u Herkula, takže již ušetřím slov a doplním jen hodnocení: 1 hvězdička - 10%. ()

Johny odpad!

V deseti zabavne, v patnacti vas napadne jestli je ta podobnost jmen postav se skutecnosti jen "nahodna a neumyslna" nebo si tvurci delaji srandu. Ve dvaceti o to proboha nikdo nezakopne! ()

lift666

Ženská,která v železné podprsence zabíjí draky?...BEZVA! Postupem času se z toho stalo spíš humorný a v některých obdobích taky hodně psyhlogický téma. ()

KdG

Parádní fantasy seriál (jakých je málo), navíc dobře zvolené hlavní představitelky. Drtivá většina dílů je zábavná a některé i celkem napínavé. ()

Astrebleue

Určitě to neni vynikající, ale rozhodně v skrytu duše pohladí vlna feminismu na které seriál částečně stojí.Jaká žena by nechtěla být samostatná, krásná, ale zároveň natolik nebezpečná, aby se o sebe nikdy nemusela bát:-D Patří to do mého dětství, stejně jako Herkules, jenže ten mi nikdy nepřišel ani trochu sexy. Xena je alespoň zajímavá a pořád se tam děje něco novýho.Jediný, z čeho se chytám za hlavu jsou počítačový triky a opakující se scény, např. záběr jedné jeskyně nebo řeky v několika dílech po sobě.. ()

donkocicak

První dvě řady se mi líbily, pak už šla kvalita dolů, tvůrci nevěděli roupama coby, tu zemřela Xena, tu Gabriella, zápasily jako andělé v nebi s ďábly z pekla, pak zase obživly, jednou je dokonce ukřižovali... to už opravdu ne! ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)