Reklama

Reklama

Herkules

(seriál)
  • USA Hercules: The Legendary Journeys (více)
USA / Nový Zéland, (1995–1999), 81 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Hrají:

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(111)

Obsahy(1)

Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Herkules! Herkules vládl magickou silou, jakou do té doby svět neviděl. Ta mohla být překonána pouze silou jeho srdce. Cestoval zemí všude tam, kde se objevili přisluhovači jeho všemocné nevlastní matky Héry. A kdekoliv se objevilo zlo, kdekoliv trpěli neviní, tam se objevil i... Herkules! (monolog)

(více)

Recenze (360)

Perth 

všechny recenze uživatele

Toto je příběh z dávných časů, z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se odvážil postavit jejich moci - Herkules! U tohohle jsem strávil mládí a myslím, že na svou dobu šlo o velmi povedený seriál, který navíc do mladších generací hustil řecké báje a pověsti v přijatelné formě :) . ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Další z řady seriálů z USA, které k nám doputovaly v 90. letech a které se dodnes v mé hlavě vezou na velké vlně nostalgie. Nutno říci, že i po několika letech je Herkules stále koukatelnou zábavou, která sice spadá do kategorie "guilty pleasure", ale stále dokáže pobavit a překvapí dobrými produkčními hodnotami, na kterých jsou sice 90. léta znát, ale překvapivě seriál nezestárl tolik, jak bych čekal. ()

Reklama

paascha odpad!

všechny recenze uživatele

V něčem takhle stupidním a debilním by neměl Sorbo zůstat sám. Měl by tu hrát i Lorenzo Lamas, Cucek Noris a David Carradine. Určitě by se tu neztratil ani Nic Cage nebo Pišta Segal. O něčem svědčí i to, že tento seriál byl zdrojem pro snad ještě větší kravinu jménem Xena. Ta ale alespoň měla kozy a ráda je ukazovala, ale co silák Herkules? 2 bachy: chudáčku ()

PALINO 

všechny recenze uživatele

Bez debaty najlepšou je prvá séria, ktorú som videl ešte ako dieťa a dosť na mňa zapôsobila. Kvalita seriálu však klesá každou sériou a bezradnosť scenáristov vyusťuje v niekoľko komediálnych, parodických dielov, či dielov zo súčastnosti, ktoré však v konečnom dôsledku pôsobia ako príjemné spestrenie. Mňa osobne však seriál vcelku bavil a aj napriek tomu, že posledné diely už za veľa nestáli, mi prišlo v tom záverečnom ľúto, že už neuvidím ďalšie Herkulove dobrodružstvá. ()

prasacimor 

všechny recenze uživatele

Ako malé jednoduché chlapča som sa na tento seriál stále tešil. S pribúdajúcim vekom to bolo čoraz horšie. Nečudo, veď to čo niekedy dokázali tvorcovia (hlavne v neskorších sériách) vypustiť medzi ľudí, bol priam vrchol retardovanosti a nevkusu. Viď. rockový!!! koncert alebo módna prehliadka. Očividne, grécka mytológia nie je až tak bohatá, aby dokázala toľké roky zásobovať Herkula originálnymi zápletkami. No ale doteraz som sa nezbavil predstavy, že Dušan Szabó vyzerá ako Herkules (resp. Kevin Sorbo). Veď on predsa nemôže vyzerať inak! ()

Galerie (117)

Zajímavosti (18)

  • Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)
  • Celkem bylo mezi lety 1995-1999 natočeno 116 epizod. Kevin Sorbo, představitel Hercula, se objevil ve 111 z nich. (Stegr)

Související novinky

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)

Reklama

Reklama