Herkules

(TV seriál)
  • USA Hercules: The Legendary Journeys (více)
Fantasy / Akční / Dobrodružný
USA / Nový Zéland, (1995–1999), 81 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, (více)

Série(6) / Epizody(111)

Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Herkules! Herkules vládl magickou silou, jakou do té doby svět neviděl. Ta mohla být překonána pouze silou jeho srdce. Cestoval zemí všude tam, kde se objevili přisluhovači jeho všemocné nevlastní matky Héry. A kdekoliv se objevilo zlo, kdekoliv trpěli neviní, tam se objevil i... Herkules! (monolog)

Radyo

Američani jsou skuteční géniové. Antickou legendu předělali do pro ně "pochopitelnějšího" hábitu a z Hercula udělali pestrobarevnou a trikama prošpikovanou taškařici, kterou posléze ještě doplnili spřízněným "xeriálem" Xena. V rámci této taškařice jen tak mimochodem neváhali udělat ze starých Řeků vynálezce spousty věcí, o kterých tehdy ještě lidé neměli ani páru (namátkou mě napadá kulečník). Můj verdikt zní: typický konzumní seriál, určený pro stanice typu Novy. Nedoporučuji v něm hledat nějaké reálné historické události a moudra, jde jen a jen o pobavení diváka (pokud to tvůrci ovšem nemysleli vážně). ()

Dever

Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title [1:04] ,2. Hail, Hercules [1:10] ,3. Fight in Hera's Temple [1:52] ,4. Phaedra [3:03] ,5. House of Prometheus [1:19] ,6. More Time/Tickle [2:21] ,7. The Circle of Fire [1:32] ,8. Zeus vs. Hercules [1:55] ,9. The Cure [3:16] ,10. The Runners Pt 1 [1:27] ,11. The Runners Pt 2 [0:56] ,12. Destiny Theme [3:02] ,13. Battle with the Blue Priest [3:14] ,14. The Slave Bar [1:25] ,15. First You Then Stew [1:32] ,16. The Runner Arrives [1:11] ,17. The Cowherds Way [1:31] ,18. A New Dawn [2:59] ,19. Hercules Fanfare [0:32] ,20. Prologue [1:47] ,21. Preparing for Battle [2:44] ,22. Battle with the Beast [1:39] ,23. Journey to Gargarencia [1:42] ,24. The Escape [1:17] ,25. Battle with Hera [2:47] ,26. Hyppolyta [2:11] ,27. Iole [2:32] ,28. The Chasm [1:56] ,29. Alien Cloak [1:52] ,30. Forked Tongues [1:56] ,31. The Old Woman [1:50] ,32. Cerebrus [1:33] ,33. Delirious Deianeira [1:16] ,34. End Title [1:06] ()

T2

Kevin Sorbo a jeho najvydarenejší životný počin v úlohe bájneho hrdinu Herculesa, natáčaní pod producentskou záštitou Sama Raimiho, bol jeden z tých podarenejších akčných seriálov na ktorých sa dalo pobaviť. Vždy ma bavili podobné seriály z nádychom staroveku aj keď len v raži televíznej produkcie. ()

tron

„Toto je príbeh z dávnych čias, keď boli bohovia krutí a malicherní. Len jeden človek sa im rozhodol postaviť. Herkules!“ Sam Raimi sa s tým ako producent nezdržoval: akonáhle v seriáli s úspechom hosťovala bojová princezná Xena, dal jej spin-off, akonáhle už viac nemohol prevrátiť naruby grécku mytológiu, začal naruby prevracať studenú severskú a akonáhle sa začal vyložene nudiť, nechal scenáristov napísať bez najmenšej výčitky svedomia zápletku, v ktorej Sorbo nehral Herkula, ale HERCA Kevina Sorba, ktorý spolu s ďalšími tvorcami seriálu navštívi rekreačný lesný tábor, kde sa stane obeťou sériového vraha (nehovoriac o muzikálovej epizóde, alebo tej, v ktorej je verný Lolaus posadnutý diablom). Neuveriteľné, že sa to začalo piatimi celovečernými pilotmi, v ktorých hral Herkulovho otca, boha Zeusa, legendárny klasik Anthony Quinn (!). Umelohmotné kulisy, vždy jeden a ten istý novozélandský les, osvedčené vedľajšie figúrky (Ted Raimi, Bruce Campbell), na jedno brdo pôsobiace akčné scény, strašné počítačové efekty... Ale vtedy to bol trhák! P.S. Sorbo bol chvíľku potencionálnym náhradníkom na dôchodok sa poberajúceho Arnolda Schwarzeneggera, ale po zakopnutí s ambicióznou blbosťou o KULLOVI DOBYVATEĽOVI, mohol byť rád, že sa sa stal titulným hrdinom nevydareného sci-fi seriálu Andromeda. Za nostalgiu 4*, objektívne 1* (max. 2). Vyberte si. ()

Malarkey

Jako malý jsem seriál s Herkulem miloval. Přišli ponejprvá televizní filmy a pak konečně seriál. Nemohl jsem od toho odtrhnout oči. Kevin Sorbo, ač byl debil, byl nabouchanej až k uším a dával to patřičně najevo. Američani sice historii totálně podkopali a zakopali a příběh napsali občas hodně dementní, nebudu počítat herecké výkony, ale i tak jsem se prostě a jednoduše bavil. Možná proto, že jsem to v té době ještě tolik nechápal. Nedávno jsem se znovu podíval na celou první sérii. Jaké bylo moje překvapení, že jsem se stále bavil a nečekaně jsem každý den čekal, až se budu moct podívat na další díl. Zjistil jsem, že Herkules se pro mě stal dílem, který miluju snad za svojí naivitu nebo za vážnost, se kterou každá postava vystupuje na světlo antické Evropy. Pak přišla ta kráva Xena a všechno šlo do hajzlu...(6/10) ()

• Natáčalo sa na Novom Zélande a v USA. (Greenpeacak)
  • Kevin Sorbo prekonal počas nakrúcania filmu Kull Dobyvateľ (1997) sériu mŕtvic, kvôli čomu producenti seriálu upravili niekoľko scenárov a prizvali niekoľko hosťujúcich hercov. (kacer4)