Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Reneé O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley, Leslie Wing, David Drew Gallagher, Vicki Lewis, Ben Reed

Toto je příběh z dávných časů. Z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se odvážil postavit jejich moci - HERKULES. Herkules měl sílu, jakou svět před tím neviděl. Jeho fyzickou sílu předčila jen síla, kterou měl v srdci. Putoval světem, bojoval s přisluhovači své zlé nevlastní matky Héry, všemocné vládkyně Bohů. Ale všude tam, kde se zjevilo zlo, tam kde trpěli nevinní, tam byl i Herkules !!!!!! 80%(18.5.2009)

• Gottfried

Prvy diel-dva som neveril vlastnym ociam. Dalsie dva som cumel v nemom uzase. Napokon som zlupol este zo pat-sest, kym som nepochopil, ze bohuzial asi neuvidim ziadnu scenu, kde Herkula s Lolausom (postavicka patriaca do rovnakej kategorie ako Goofy - uskrtit a rozbit hlavu na kasu hydraulickym lisom) niekto ritualne a velmi bolestivo obetuje. Lepsi serial s lietajucimi ludmi je aj Spadla z Oblakov.(24.1.2009)

Toto je příběh z dávných časů, z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se odvážil postavit jejich moci - Herkules! U tohohle jsem strávil mládí a myslím, že na svou dobu šlo o velmi povedený seriál, který navíc do mladších generací hustil řecké báje a pověsti v přijatelné formě :) .(12.11.2012)

Žánrově jeden z prvních, tedy neokoukaný, nový a pro diváka zábavný pohled na americkou verzi antického světa a mýtů. Není to perfektní ale Herkules a Ioalos vás pomocí svých svalů a vtipu u té televize prostě udrží. P.S. Z dnešní pohledu se tu dá odhalit spousta "cameo roliček", takže je o zábavu navrch postaráno(např. Karl Urban, kdo by to do něj řekl, ale co, každej musel nějak začínat;) P.S.2. Téměř všechny díly se Salmoneusem jsou aspoň o polovinu zábavnější než ty ostatní, tak ho vyhlížejte;)(8.6.2007)

• Phobia

Před 14 lety bych přidala dvě hvězdičky, jenže před 14 lety jsem byla hloupoučký teenager a demenci různých filmů a seriálů jsem příliš nevnímala. Seriálový Herkules je naivní a debilní po všech stránkách, blboučká podívaná pro průměrné americké dítě - násilí v soft podobě, Sorbo akorát v jednom kuse rádoby efektně rozdává rány a kopy na všechny strany, ale nikoho nezabíjí, kapka krve neukápne, aby děti (přesněji jejich prudérní rodiče) nebyly pohoršeny či snad šokovány. Pokud budu chtít řeckou mytologii, vykutám z knihovny Petiškovy báje a pověsti, americkými parodiemi nemá smysl ztrácet čas. Ovšem kdysi jsem holt byla mladá a blbá, proto ze sentimentu dávám 20%. EDIT: Poté, co jsem viděla několik minut ze současných českých telenovel, musím "Herkula" přehodnotit, proti "VéKáVéčkům", "Ordinaci v Růžové zahradě" a podobným ultrazblitkům je "Herkules" inteligentní a zábavný seriál. 30%(2.3.2009)

• - Dolph Lundgren mal pôvodne stvárniť Herkula, ale o úlohu nemal záujem. (m.a.t.o.)

• - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

• - Celkem bylo mezi lety 1995-1999 natočeno 116 epizod. Kevin Sorbo, představitel Hercula, se objevil ve 111 z nich. (Stegr)