Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Renée O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley, Leslie Wing, David Drew Gallagher, Vicki Lewis, Ben Reed, Murray Keane, Stig Eldred, Kara Zediker, Steve Cleary, Reggie Miller, Lori Dungey, Inia Maxwell, Kate Harcourt, Avelino 'El Rico' Lescot
  • Grogan

Kdysi to bývala má modla, ale ze zástupu podobných seriálů (Xena, Sindibádova dobrodružství, Temný rytíř) dnes Herkules vychází jako poražený. Zápletky jsou většinou zajímavé, ale co naprosto selhává jsou triky, které sice ani u výše zmíněných seriálů nejsou moc světoborné, ale tady je to naprostý děs a hrůza. Navíc Herkules a jeho kumpán Ioalos nejsou zdaleka tak sympatičtí jako kolegové ze zmíněných seriálů. Abych ale zase moc nekritizoval - dívat se na to dá i dnes, jen už to pro mě není modla. Edit: Bohužel i zde platí, co jsem psal u Xeny, poslední řady byly cucané z prstu a musím za ně dát hvězdičku dolů...(7.3.2008)

• Gottfried

Prvy diel-dva som neveril vlastnym ociam. Dalsie dva som cumel v nemom uzase. Napokon som zlupol este zo pat-sest, kym som nepochopil, ze bohuzial asi neuvidim ziadnu scenu, kde Herkula s Lolausom (postavicka patriaca do rovnakej kategorie ako Goofy - uskrtit a rozbit hlavu na kasu hydraulickym lisom) niekto ritualne a velmi bolestivo obetuje. Lepsi serial s lietajucimi ludmi je aj Spadla z Oblakov.(24.1.2009)

Když jsem byl malý,skutečně se mi to líbilo,dnes si to pustím po letech a stačí mi vidět 6 dílů a mám dost.Kde to má št'ávu ?? Navíc je tam spoustu nesmyslných věcí,jako třeba když Herkules zapálí svůj dům ze smutku kvůli ztrátě své rodiny,kterou jí vzala jeho macecha bohyně Héra,tak než vyjde z domu už je celý v plamenech.Takové fatální chyby ve filmu nemám rád.Zkrátka ''B''éčkový serál,co jiného dodat...45%(24.9.2012)

Tyvole tohle a Xena je guilty pleasure mého mládí!!! Jasně, je to strašná hovadina a už tehdy jsem z toho měl srandu, ale i tak jsem každý den natěšeně čekal na každý díl (a co si budeme povídat, pokaždý, když na to ve vzácných chvilkách narazím v televizi, nedá mi to a díl dokoukám do konce). Bonusové body za vtipné díly, kde Herkules například nepřišel na natáčení a štáb nevěděl, co si má počít. Nostalgie je svině :)(26.1.2018)

• Rami

Tento seriál se opravdu běžným způsobem hodnotit nedá. V podstatě je to taškařice občas doplněná o vážnější dobrodružnější díly. Člověk se může i solidně zasmát. Bohužel mi často nesedlo celkové prostředí, kostými, cílené vtípky, které byly mnohdy spíš trapné než směšné. Čiší z toho lacinost a těžkopádnost. Seriál by se dal hodnotit jako odpad i 3 hvězdičkami (záleží na dílu). Celkově mu dám 1 hvězdičku (30%).(19.8.2009)

• - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

• - Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)

• - Kevin Sorbo prekonal počas nakrúcania filmu Kull Dobyvateľ (1997) sériu mŕtvic, kvôli čomu producenti seriálu upravili niekoľko scenárov a prizvali niekoľko hosťujúcich hercov. (kacer4)