Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995–1999, 81 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Renée O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler Jane, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley, Leslie Wing, David Drew Gallagher, Vicki Lewis, Ben Reed, Murray Keane, Stig Eldred, Kara Zediker, Steve Cleary, Reggie Miller, Lori Dungey, Inia Maxwell, Kate Harcourt, Avelino 'El Rico' Lescot, Steve Wright, RuPaul, Jason Hoyte, Lisa Kudrow, Richard Simmons, Owen Black, Matthew Walker, Latham Gaines, Richard Moll, Ian Watkin, Katrina Hobbs, Cliff Curtis, Ian Mune, Tony Todd, Dean O'Gorman, Peter Needham, Karen Lorre, Kenneth McGregor, Greer Robson-Kirk, Tracy Melchior, Rebekah Mercer, Brad Carpenter, Ian James Corlett, Stephen Butterworth, Eddie Campbell, April Winchell
  • Zagros

Dal by se napsat téměř stejný komentář jako k seriálu Xena... ve zkratce, béčkový seriál, který těží z popularity fantasy žánru. Přísnější měřítko nesnese, ale dětem se to líbí. V mládí jsem to sledoval a sympatickému Herkulovi fandil. Dnes už bych se na to nedíval, ale dvě hvězdy tomu s čistým svědomím dám.(26.6.2018)

• berg.12

Mám podezření, že tady vznikla jakási soutěž. Současně s tímhle seriálem se začala točit i "Xena" a tvůrci se vsadili, komu se podaří do seriálu naflákat víc kravin. Tomuhle se říká scénář! Za to, že tenhle neskutečný guláš drží pohromadě tolik sérií a za to, že dokáže i pobavit si určitě to hodnocení zaslouží. Kdo myslíte, že vyhrál?(8.10.2005)

Som to pozerával ako malé dieťa, ale časom som si k tomu nevytvoril príliš dobrý vzťah. Herci sú dobrí, len tie námety na jednotlivé seriáli nemôžu mať takú originalitu ako na začiatku, čiže kvalita sa postupom stráca čím ďalej, tým viac. Vytknúť sa tu dá mnohé, ale asi najokatejšie a donebavolajúce chybičky krásy spočívajú vo vizuálnych efektoch, ktoré sú na veľmi zaostalej úrovni ( síce je to starší film, ale určite by sa to dalo lepšie spraviť ). Ani tie boje nestále za veľa, pretože samozrejme nepremožiteľný Herkules mal primitívne neinteligentných súperov, ktorý dajú maximálne jeden úder a už len čakajú čo sa s nimi stane potom. Ako tu už bolo určite spomenutý, tak v onen dobách, keď som mal času požehnane som si to pozrel, ale teraz by ma už asi nikto nedonútil.(3.1.2010)

Bez debaty najlepšou je prvá séria, ktorú som videl ešte ako dieťa a dosť na mňa zapôsobila. Kvalita seriálu však klesá každou sériou a bezradnosť scenáristov vyusťuje v niekoľko komediálnych, parodických dielov, či dielov zo súčastnosti, ktoré však v konečnom dôsledku pôsobia ako príjemné spestrenie. Mňa osobne však seriál vcelku bavil a aj napriek tomu, že posledné diely už za veľa nestáli, mi prišlo v tom záverečnom ľúto, že už neuvidím ďalšie Herkulove dobrodružstvá.(15.5.2004)

Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title [1:04] ,2. Hail, Hercules [1:10] ,3. Fight in Hera's Temple [1:52] ,4. Phaedra [3:03] ,5. House of Prometheus [1:19] ,6. More Time/Tickle [2:21] ,7. The Circle of Fire [1:32] ,8. Zeus vs. Hercules [1:55] ,9. The Cure [3:16] ,10. The Runners Pt 1 [1:27] ,11. The Runners Pt 2 [0:56] ,12. Destiny Theme [3:02] ,13. Battle with the Blue Priest [3:14] ,14. The Slave Bar [1:25] ,15. First You Then Stew [1:32] ,16. The Runner Arrives [1:11] ,17. The Cowherds Way [1:31] ,18. A New Dawn [2:59] ,19. Hercules Fanfare [0:32] ,20. Prologue [1:47] ,21. Preparing for Battle [2:44] ,22. Battle with the Beast [1:39] ,23. Journey to Gargarencia [1:42] ,24. The Escape [1:17] ,25. Battle with Hera [2:47] ,26. Hyppolyta [2:11] ,27. Iole [2:32] ,28. The Chasm [1:56] ,29. Alien Cloak [1:52] ,30. Forked Tongues [1:56] ,31. The Old Woman [1:50] ,32. Cerebrus [1:33] ,33. Delirious Deianeira [1:16] ,34. End Title [1:06](9.5.2011)

• - Dolph Lundgren mal pôvodne stvárniť Herkula, ale o úlohu nemal záujem. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa na Novom Zélande a v USA. (Greenpeacak)

• - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)