poster

Herkules (TV seriál)

 • USA

  Hercules: The Legendary Journeys

 • Slovensko

  Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Hrají:

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Renée O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley, Leslie Wing, David Drew Gallagher, Vicki Lewis, Ben Reed, Murray Keane, Stig Eldred, Kara Zediker, Steve Cleary, Reggie Miller, Lori Dungey, Inia Maxwell, Kate Harcourt, Avelino 'El Rico' Lescot, Steve Wright, RuPaul, Jason Hoyte, Lisa Kudrow
(další profese)
 • F.man
  **

  Musím zopakovat svůj komentář z Andromedy - Kevin Sorbo for president! Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Herkules! Herkules vládl magickou silou, jakou do té doby svět neviděl. Ta mohla být překonána pouze silou jeho srdce. Cestoval zemí všude tam, kde se objevili přisluhovači jeho všemocné nevlastní matky Héry. A kdekoliv se objevilo zlo, kdekoliv trpěli neviní, tam se byl i... Herkules(11.1.2010)

 • Radyo
  **

  Američani jsou skuteční géniové. Antickou legendu předělali do pro ně "pochopitelnějšího" hábitu a z Hercula udělali pestrobarevnou a trikama prošpikovanou taškařici, kterou posléze ještě doplnili spřízněným "xeriálem" Xena. V rámci této taškařice jen tak mimochodem neváhali udělat ze starých Řeků vynálezce spousty věcí, o kterých tehdy ještě lidé neměli ani páru (namátkou mě napadá kulečník). Můj verdikt zní: typický konzumní seriál, určený pro stanice typu Novy. Nedoporučuji v něm hledat nějaké reálné historické události a moudra, jde jen a jen o pobavení diváka (pokud to tvůrci ovšem nemysleli vážně).(22.1.2003)

 • Campbell
  ****

  No já jsem na tomhle vyrůstal, prostě paráda kde Kevin Sorbo rozdává pěstovky a snaží se být vtipnej. Sam Raimi je blázen že do tohohle šel, ale asi se mu to vyplatilo. Je tu sice pár slabších dílů ale já se pokaždé bavil. Jediný problém je s Michaelem Hurstem kterej mi přijde nudnej a nezajímavej. Nejlepší díly byly ty kde se prolíná Xenin seriál spolu s Herkulovim. Navíc když se na obrazovce objeví Bruce Campbell tak není co řešit...(21.5.2011)

 • Ice123
  ***

  Hodnotím stejně jako Xenu. Když jsem byl menší tak se mi víc rozhodně líbil Herkules (asi proto že byl dříve než Xena a bylo alespoň opodstatněný, že je Herkules mnohem silnější než ostatní smrtelníci) ale nyní bych se trochu více přikláněl ke Xeně (asi hlavně kvůli herečce Xeny a Gabriely :D ) takže to vyvážím a jsou pro oba 4*(5.3.2010)

 • Rudyamon
  *

  Dnes po letech naprosto nemůžu pochopit, jak se stalo, že jsem ten seriál doslova žral (podobně jak o chvilku později komentovaný seriál Xena). Vystřízlivění přišlo věkem, a taky zvýšeným zájmem o historii a antické mýty. A pak se stalo, že jsem se jednou díval na kterýsi díl a pochopil, že je to kulturně-umělecký patok bez hodnoty, chuti a zápachu (za ten chybějící zápach jsem rád, jinak by to byla šílená hygienická kalamita...). 1 hvězdička - 10%, to alespoň za ty schopné přírodní scenérie, neboť ty ošulit nejde... :-)(28.3.2016)

 • - Kevin Sorbo prekonal počas nakrúcania filmu Kull Dobyvateľ (1997) sériu mŕtvic, kvôli čomu producenti seriálu upravili niekoľko scenárov a prizvali niekoľko hosťujúcich hercov. (kacer4)

 • - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

 • - Natáčalo sa na Novom Zélande a v USA. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace