poster

Herkules (TV seriál)

 • USA

  Hercules: The Legendary Journeys

 • Slovensko

  Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995–1999, 81 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Kamera:

John Cavill

Hrají:

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Renée O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley, Leslie Wing, David Drew Gallagher, Vicki Lewis, Ben Reed, Murray Keane, Stig Eldred, Kara Zediker, Steve Cleary, Reggie Miller, Lori Dungey, Inia Maxwell, Kate Harcourt, Avelino 'El Rico' Lescot, Steve Wright, RuPaul, Jason Hoyte, Lisa Kudrow, Richard Simmons, Owen Black, Matthew Walker, Latham Gaines, Richard Moll, Ian Watkin, Katrina Hobbs, Cliff Curtis, Ian Mune, Tony Todd, Dean O'Gorman, Peter Needham, Karen Lorre, Kenneth McGregor, Greer Robson-Kirk
(další profese)
 • Rudyamon
  *

  Dnes po letech naprosto nemůžu pochopit, jak se stalo, že jsem ten seriál doslova žral (podobně jak o chvilku později komentovaný seriál Xena). Vystřízlivění přišlo věkem, a taky zvýšeným zájmem o historii a antické mýty. A pak se stalo, že jsem se jednou díval na kterýsi díl a pochopil, že je to kulturně-umělecký patok bez hodnoty, chuti a zápachu (za ten chybějící zápach jsem rád, jinak by to byla šílená hygienická kalamita...). 1 hvězdička - 10%, to alespoň za ty schopné přírodní scenérie, neboť ty ošulit nejde... :-)(28.3.2016)

 • Perth
  ****

  Toto je příběh z dávných časů, z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se odvážil postavit jejich moci - Herkules! U tohohle jsem strávil mládí a myslím, že na svou dobu šlo o velmi povedený seriál, který navíc do mladších generací hustil řecké báje a pověsti v přijatelné formě :) .(12.11.2012)

 • RajAthen
  ***

  Herkules mě zkrátka jako malého dostal, pokud dám stranou trapné, "vtipné" díly, řeckou mytologii (se kterou jsem již tehdy byl seznámen), herecké výkony a povětšinou i efekty, režii a další "podružnosti", zbývá mi čirá esence toho papundeklového hrdinství, kterou jsem si tak oblíbil. Nyní se mohu nad seriál sofistikovaně povýšit, ovšem nemohu zapomenout. I když pravda, shlédl jsem nově vydané DVD a jako malý jsem měl velké oči. Objektivně jedna*, dětsky5*, průměr 3*:) Kam se hrabe Xena...(8.1.2010)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title [1:04] ,2. Hail, Hercules [1:10] ,3. Fight in Hera's Temple [1:52] ,4. Phaedra [3:03] ,5. House of Prometheus [1:19] ,6. More Time/Tickle [2:21] ,7. The Circle of Fire [1:32] ,8. Zeus vs. Hercules [1:55] ,9. The Cure [3:16] ,10. The Runners Pt 1 [1:27] ,11. The Runners Pt 2 [0:56] ,12. Destiny Theme [3:02] ,13. Battle with the Blue Priest [3:14] ,14. The Slave Bar [1:25] ,15. First You Then Stew [1:32] ,16. The Runner Arrives [1:11] ,17. The Cowherds Way [1:31] ,18. A New Dawn [2:59] ,19. Hercules Fanfare [0:32] ,20. Prologue [1:47] ,21. Preparing for Battle [2:44] ,22. Battle with the Beast [1:39] ,23. Journey to Gargarencia [1:42] ,24. The Escape [1:17] ,25. Battle with Hera [2:47] ,26. Hyppolyta [2:11] ,27. Iole [2:32] ,28. The Chasm [1:56] ,29. Alien Cloak [1:52] ,30. Forked Tongues [1:56] ,31. The Old Woman [1:50] ,32. Cerebrus [1:33] ,33. Delirious Deianeira [1:16] ,34. End Title [1:06](9.5.2011)

 • Molir
  *****

  Mno jo, NENI to realne zpracovani antickych baji (ostatne je vubec mozne BAJE zpracovat REALNE??)... jo, je to plne anarchronismu... jo, je to americke... jo, je to plne (priblblych) vtipku... nicmene ja si nemuzu pomoct a skvele se u toho bavim, a to i diky hlavni dvojce (Hercules a Iolaos) i vedlejsim postavam (Salmoneus, Autolycus)... zadnou logiku v tom nehledejte, nejsme prece Vulkanci ;-) BTW kapitolou samou pro sebe jsou vyprava (na rozdil od vetsiny serialu nemuzou zajit do obchodu a koupit si tam prakticky vsechny kostymy, rekvizity a podobne, vsechno si musi usit, vyrobit, postavit), kamera (vetsinou jde o nadherne novozelandske exteriery, styl snimani je dost casto spise fimovy nez televizni, projevuje se i fakt, ze byl k dispozici druhy stab, obcas potesi nadherna montaz) a hudba (z cca 42 minut cisteho casu na epizodu zni hudebni podkres tak 36-38 minut, coz je na serial opravdu hodne)...(18.11.2005)

 • - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

 • - Kevin Sorbo prekonal počas nakrúcania filmu Kull Dobyvateľ (1997) sériu mŕtvic, kvôli čomu producenti seriálu upravili niekoľko scenárov a prizvali niekoľko hosťujúcich hercov. (kacer4)

 • - Dolph Lundgren mal pôvodne stvárniť Herkula, ale o úlohu nemal záujem. (m.a.t.o.)