Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Renée O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley, Leslie Wing, David Drew Gallagher, Vicki Lewis, Ben Reed, Murray Keane, Stig Eldred, Kara Zediker, Steve Cleary, Reggie Miller, Lori Dungey, Inia Maxwell, Kate Harcourt
  • paascha

V něčem takhle stupidním a debilním by neměl Sorbo zůstat sám. Měl by tu hrát i Lorenzo Lamas, Cucek Noris a David Carradine. Určitě by se tu neztratil ani Nic Cage nebo Pišta Segal. O něčem svědčí i to, že tento seriál byl zdrojem pro snad ještě větší kravinu jménem Xena. Ta ale alespoň měla kozy a ráda je ukazovala, ale co silák Herkules? 2 bachy: chudáčku(21.3.2008)

• Grogan

Kdysi to bývala má modla, ale ze zástupu podobných seriálů (Xena, Sindibádova dobrodružství, Temný rytíř) dnes Herkules vychází jako poražený. Zápletky jsou většinou zajímavé, ale co naprosto selhává jsou triky, které sice ani u výše zmíněných seriálů nejsou moc světoborné, ale tady je to naprostý děs a hrůza. Navíc Herkules a jeho kumpán Ioalos nejsou zdaleka tak sympatičtí jako kolegové ze zmíněných seriálů. Abych ale zase moc nekritizoval - dívat se na to dá i dnes, jen už to pro mě není modla. Edit: Bohužel i zde platí, co jsem psal u Xeny, poslední řady byly cucané z prstu a musím za ně dát hvězdičku dolů...(7.3.2008)

Většinou mě díly bavily pro svoji nápaditost. Některé díly byly dokonce perfektní. Seriál se nebral moc vážně a to na něm bylo sympatické. Kevin Sorbo v roli Herkula na diváka pomyslně pomrkával a tak řada jeho dobrodružství byla spíše vtipná než napínavá. Z dnešního pohledu si asi divák žádá víc, ale neexistuje seriál, který by na antické postavy pohlížel až v rovině parodie a přitom zachovával dobrý vkus. Produkční dohled Sama Raimiho byl na přijatelném výsledku znát a svému bratrovi Tedovi v seriálu pár roliček věnoval. 60%(10.4.2012)

• Zombiepod

Všetci tu nasilu riešia len tú antickú mytológiu, pritom je nadslnko jasné, že Herkules bol seriál, ktorý sa v deväťdesiatych rokoch tešil takej sledovanosti, ako len máloktorý moderný seriál. V prvom rade tu išlo o čisto akčnú "americkú" zábavu a oddych, nie klepať si hlavu pri takto dlhom seriáli nejakým zložitým scenárom či hutnými zápletkami. Áno, je to strašné, ale na vtedajší televízny štandard postačujúce a občas aj príjemne zábavné. Sorbo je antitalent na hranie, ale je to stelesnený Herkules a je ním až dodnes :)(2.8.2012)

• Radyo

Američani jsou skuteční géniové. Antickou legendu předělali do pro ně "pochopitelnějšího" hábitu a z Hercula udělali pestrobarevnou a trikama prošpikovanou taškařici, kterou posléze ještě doplnili spřízněným "xeriálem" Xena. V rámci této taškařice jen tak mimochodem neváhali udělat ze starých Řeků vynálezce spousty věcí, o kterých tehdy ještě lidé neměli ani páru (namátkou mě napadá kulečník). Můj verdikt zní: typický konzumní seriál, určený pro stanice typu Novy. Nedoporučuji v něm hledat nějaké reálné historické události a moudra, jde jen a jen o pobavení diváka (pokud to tvůrci ovšem nemysleli vážně).(22.1.2003)

• - Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)

• - Dolph Lundgren mal pôvodne stvárniť Herkula, ale o úlohu nemal záujem. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa na Novom Zélande a v USA. (Greenpeacak)