Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Reneé O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley

111/111 Milovaný předchůdce Xeny, její mateřská série, po dlouhá a plodná léta její souputník. Kevin Sorbo nejprve zazářil v úvodní sérii pěti televizních filmů, než mu byl přiklepnut celý seriál a nutno dodat, že jen málokterý jiný herec dokázal se svou seriálovou postavou prožít tolik báječných let. Hekules jako seriál je kompaktní dílo, které si vědomě pohrává s antickým světem a díky nevšednímu humoru a aktualizacím v něm lze najít stejně tak výtečná dramata jako naprosto ulítlé komedie - o kontextu s moderním světem a odkazem na klasický Hollywood nemluvě. Jestli jste stále ještě nevyrostli z předsudku o tom, že jde to seriál pro děti, dejte mu šanci v originále s titulky. Možná vás také překvapí celá škála zajímavých hostujících hvězd od Lucy Liu přes Corinnu Everson po Bruce Campbella a celou tu generaci, kterou proslavil Pán prstenů.(8.8.2011)

Toto je příběh z dávných časů, z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se odvážil postavit jejich moci - Herkules! U tohohle jsem strávil mládí a myslím, že na svou dobu šlo o velmi povedený seriál, který navíc do mladších generací hustil řecké báje a pověsti v přijatelné formě :) .(12.11.2012)

Hrdinský seriál mého mládí, který jsem náležitě prožíval. Celé dny jsem si brnkal intro music, ale opět stejný problém jak se seriálem Xena, že rychle stárne, ale tři hvězdičky dávám za krásné vzpomínky z mládí. Intro: http://www.youtube.com/watch?v=W_C_a5l67ZA(11.1.2008)

Pisal sa rok cca 1997.Vtedy začala markiza vysielat Herkulesa.V tej dobe mi moj najlepši kamarat požičal videokazetu kde bolo nahratych zopár epizod.Pačili sa mi.No najviac ma oslovila epizoda Bojovná princezna.Tam sa objavila prvýkrat Xena.V tej epizode zbalila Herkovho verného kamarata Iolausa.Xena mu nahovorila vela klamstiev že je lepši ako Herkules.Chcela aby zabil Herkula.A ten ako vravel nie je dvorny šašo a chcel svojho kamoša zabit.No nakoniec všetko dobre dopadlo ako to v seriali Herkules stale bolo.Je to dobry seriál no ma aj slabšie epizody. No ja som videl tie lepšie stale som ho rad pozeral.A nech si každy mysli čo chce Xena v tej dobe bola ozaj kočka.(6.12.2014)

• Radyo

Američani jsou skuteční géniové. Antickou legendu předělali do pro ně "pochopitelnějšího" hábitu a z Hercula udělali pestrobarevnou a trikama prošpikovanou taškařici, kterou posléze ještě doplnili spřízněným "xeriálem" Xena. V rámci této taškařice jen tak mimochodem neváhali udělat ze starých Řeků vynálezce spousty věcí, o kterých tehdy ještě lidé neměli ani páru (namátkou mě napadá kulečník). Můj verdikt zní: typický konzumní seriál, určený pro stanice typu Novy. Nedoporučuji v něm hledat nějaké reálné historické události a moudra, jde jen a jen o pobavení diváka (pokud to tvůrci ovšem nemysleli vážně).(22.1.2003)

• - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

• - Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)

• - Celkem bylo mezi lety 1995-1999 natočeno 116 epizod. Kevin Sorbo, představitel Hercula, se objevil ve 111 z nich. (Stegr)