Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Renée O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown, John Lawlor, Jeremy Roberts, Peter Rowley, Leslie Wing, David Drew Gallagher, Vicki Lewis, Ben Reed, Murray Keane, Stig Eldred, Kara Zediker, Steve Cleary, Reggie Miller, Lori Dungey, Inia Maxwell, Kate Harcourt, Avelino 'El Rico' Lescot, Steve Wright, RuPaul, Jason Hoyte, Lisa Kudrow, Richard Simmons

Seriál, který jsem jako malý miloval, a hltal jsem už jenom znělku nemůžu ohodnotit méně než 4 hvězdami. Víc dát ale taky nemůžu, protože kvalitní to pravda moc není. I když Kevin Sorbo se mi v hlavní roli líbil a celkově je to myslím si povedná věc. Společně se Sindibádem můj nejoblíbenější seriál. (xena byla oproti tomu hodně špatná).(10.12.2007)

V dobách kdy dorazil tento seriál do ČR to byla jedna z pohledných pecek, plná fantazie, bojů mýtických tvorů a kouzel. V dnešní době je divák náročnější a navíc za doprovodu modernějších technologií, nevypadá Herkules zrovna moc dobře. Seriál se mi v té době líbil a byla to další úniková cesta z reality mučení = učení. =o)(23.11.2009)

Byla to pitomost, ale bavila mě. S postupem času se to navíc přestávalo brát vážně - a tvůrci občas přicházeli s geniálně švihlými nápady. Ares jako bůh lásky v paralelním universu... Apollon brázdící vzduch na cool prkně... Hurst jako prsatá učitelka tance... a výtvarná soutěž s hláškou "nekopíruj, Xeroxi"... A málem bych zapomněla na cool Vlada Ţepeşe tuším v poslední epizodě... Krása...:-))) K dokonalosti tomu chybí jediné - mělo to být náležitě švihlé už od začátku.(7.8.2008)

Mno jo, NENI to realne zpracovani antickych baji (ostatne je vubec mozne BAJE zpracovat REALNE??)... jo, je to plne anarchronismu... jo, je to americke... jo, je to plne (priblblych) vtipku... nicmene ja si nemuzu pomoct a skvele se u toho bavim, a to i diky hlavni dvojce (Hercules a Iolaos) i vedlejsim postavam (Salmoneus, Autolycus)... zadnou logiku v tom nehledejte, nejsme prece Vulkanci ;-) BTW kapitolou samou pro sebe jsou vyprava (na rozdil od vetsiny serialu nemuzou zajit do obchodu a koupit si tam prakticky vsechny kostymy, rekvizity a podobne, vsechno si musi usit, vyrobit, postavit), kamera (vetsinou jde o nadherne novozelandske exteriery, styl snimani je dost casto spise fimovy nez televizni, projevuje se i fakt, ze byl k dispozici druhy stab, obcas potesi nadherna montaz) a hudba (z cca 42 minut cisteho casu na epizodu zni hudebni podkres tak 36-38 minut, coz je na serial opravdu hodne)...(18.11.2005)

• tron

„Toto je príbeh z dávnych čias, keď boli bohovia krutí a malicherní. Len jeden človek sa im rozhodol postaviť. Herkules!“ Sam Raimi sa s tým ako producent nezdržoval: akonáhle v seriáli s úspechom hosťovala bojová princezná Xena, dal jej spin-off, akonáhle už viac nemohol prevrátiť naruby grécku mytológiu, začal naruby prevracať studenú severskú a akonáhle sa začal vyložene nudiť, nechal scenáristov napísať bez najmenšej výčitky svedomia zápletku, v ktorej Sorbo nehral Herkula, ale HERCA Kevina Sorba, ktorý spolu s ďalšími tvorcami seriálu navštívi rekreačný lesný tábor, kde sa stane obeťou sériového vraha (nehovoriac o muzikálovej epizóde, alebo tej, v ktorej je verný Lolaus posadnutý diablom). Neuveriteľné, že sa to začalo piatimi celovečernými pilotnými časťami, v ktorých hral Herkulovho otca, boha Zeusa, legendárny klasik Anthony Quinn (!). Umelohmotné kulisy, vždy jeden a ten istý novozélandský les, osvedčené vedľajšie figúrky (Ted Raimi, Bruce Campbell), na jedno brdo pôsobiace akčné scény, strašné počítačové efekty... Ale vtedy to bol trhák! P.S. Sorbo bol chvíľku potencionálnym náhradníkom na dôchodok sa poberajúceho Arnolda Schwarzeneggera, ale po zakopnutí s ambicióznou blbosťou o KULLOVI DOBYVATEĽOVI, sa stal titulným hrdinom maximálne nevydareného sci-fi seriálu Andromeda.(5.1.2005)

• - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

• - Dolph Lundgren mal pôvodne stvárniť Herkula, ale o úlohu nemal záujem. (m.a.t.o.)

• - Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)