To bylo ještě v dobách, kdy Olmer uměl točit dobré filmy. Tragikomický příběh o vzájemném porozumění ve vztazích, v němž dominuje Zdeněk Svěrák. Odpočinkový film ze života s nezapomenutelnou scénkou, kdy Burda prodává auto :-)(26.7.2011)

Výborný Svěrák, ale zbytek skoro o ničem. Škoda, že mě české filmy neumějí většinou pořádně zaujmout.(11.8.2005)

Film z hlubokého socializmu, u nějž by člověk očekával, že bude postupně zvětrávat až do nekoukatelnosti, ale pravdou je pravý opak. Patrně zejména Svěrákově osobnosti a jeho osobnímu charisma, v čase zraje a zdá se mi, že právě s odstupem let je na něj příjemnější pohledění než v době vzniku, kdy tak trochu snad i právem zapadl.(30.7.2012)

"Proč ?? Proč jsi to stopnul ??" - "Mávala nám do kamery, kráva !!" - "Tak konečně něco hezkýho v tý hromadě šrotu, a ty to stopneš !!" ;)(29.12.2014)

Dobrý film, přesně umístěn do nezáživných, ošklivých, šedých osmdesátých let (ve kterých jsem se narodil). Velmi suchý humor se zde ale objevuje zřídka, což je trochu škoda. Ovšem jeho podání dle Zdeňka Svěráka je bezchybné.(21.7.2012)