• Mr.Hawkeye
  ****

  Humoru poskrovnu, ale té hořkosti a takřka bezvýchodné normalizační atmosféry se špinavými ulicemi, kouřícími komíny a výstavbou výzkumných ústavů pro výzkum výstavby výzkumných ústavů je tu mnoho. Na tvorbě neklidné atmosféry má hlavní podíl "rybí oko" kameramana Oty Kopřivy.(30.9.2008)

 • Kulmon
  ****

  To bylo ještě v dobách, kdy Olmer uměl točit dobré filmy. Tragikomický příběh o vzájemném porozumění ve vztazích, v němž dominuje Zdeněk Svěrák. Odpočinkový film ze života s nezapomenutelnou scénkou, kdy Burda prodává auto :-)(26.7.2011)

 • stub
  ****

  Jednoznačně nejlepší Olmerův snímek, řekl bych (spolu s "Jako jed", rovněž se Zdeňkem Svěrákem). Pravdu má Šandík, když tvrdí, ze Olmer vlastně příliš nerežíruje - kdyby si pro tento přístup vybíral vhodnější materiál (jako např. tentokrát), mohl patřit mezi poměrně uznávané české režiséry (na druhou stranu, jeho současnou pozici našeho největšího filmového babrala považuji za nezaslouženou - disponujeme mnoha srovnatelně špatnými filmaři). Vypadá to, že film byl napsán Svěrákovi přímo na tělo a ten je v roli zjevně jako doma. Výborné je mudrování Smyczka a Vondrušky na schůzi, půvabná je scénka se Smoljakem. Zarazí jistá nadčasovost, kterou by zde divák příliš nečekal, ale faktem je, že kolem a kolem - změnilo se něco z popisovaného (tedy kromě kulis)?(6.2.2011)

 • - Zdeněk Svěrák dostal od režiséra Olmera a kameramana Kopřivy téměř absolutní tvůrčí volnost. Podle Kopřivy nedostal Svěrák vůbec žádné instrukce a celé natáčení se přizpůsobilo herci. (Olík)

 • - Natáčení v prostředí počítačů probíhalo ve výpočetním středisku tehdejší firmy Geoindustria Praha, jenž se nacházelo na Barrandově. Ve filmu je vidět prostředí v té době nejvýkonnějšího sálového počítače EC 1040 s centrální feritovou pamětí o velikosti 512 Kb, periferní jednotky, tj. páskové jednotky, děrnoštítkové datové pořizovače, velmi hlučné rachotící tiskárny, atd. Zkratka EC neznamenala "Electronic Computer" ale bylo to označení řady počítačů RVHP, kdy EC byla odvozena od názvu v ruštině "Jedinstvjěnnaja sisťéma", nebo-li "jednotný systém". (Lasskoun)

 • - Točilo se v Ostravě a Lužických horách. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace