Nehrdinský hrdina příběhu, čtyřicetiletý Bohouš Burda, je věčný idealista, který je nespokojen s tím, jak žije. Manželství nestojí za nic, jeho žena žije zcela v zajetí počítačů a nemá pochopení ani pro jeho recesní vtípky. Život ve velkoměstě ho otravuje doslova i v přeneseném smyslu, touží po rodné hájence v čisté přírodě. Radost ze života chce hledat jinde než v technickém pokroku a vyjádření tohoto názoru mu vynese dokonce i několik dobře mířených ran pěstí. A tak přichází vzpoura - proti všemu a proti všem. Do cesty se mu navíc připlete i mladá půvabná dívka Terezka, která má podobné názory jako on. A tak Burda končí v horách s pojízdnou zubní ordinací a s dívkou, která chce žít jen s ním. Zdá se, že idylka může začít. Jenže... (oficiální text distributora)

Max Q.

Film k zamyšlení, s několika vtipy, o které tu ovšem ani tak nejde. Nicméně scéna se Smoljakem na zubařském křesle je "na hovno" ()

honzic

Zajímavý film s hroznou hudbou, ale mne prostě filmy Olmera moc neberou a zde nepomůže ani scénář upravený Svěrákem. Hodnocení: 50 % ()

Ruadek

Hodně zvláštní film, náladou někde mezi vztahovým dramatem a komedií. Zábavným faktorem je vždy výtečný pan Svěrák, ostatní je ponurým krokem do prázdna sociálních jistot a stereotypu. Několik nezapomenutelných hlášek, klasická spoluúčast cimrmanovských herců a atmosféra " osmdesátek " . Kdo nezažil, nepochopí, kdo zná pak zcela jistě už jen díky tomu hodnotí minimálně o jednu hvězdu víc. Tak jako já. :) ()

Kada80

Jo jo už několikrát jsem si říkal,že se tady na všechno vykašlu a vypadnu někam do "divočiny".A měl bych to už sakra udělat. Tohle je pohodička na 70%. ()

jjjerry

Skvělý Zdeněk Svěrák. Hlavní postava naivního bláhového doktora který se snaží utéci zpátky k přírodě, ale bohužel pokroku nejde utéci. Hezky zobrazena i doma, ikdyž všichni měli mít všechno..., bylo dost závisti, karierismu atd. Skvělá scéna s prodejem auta "jestli já nejsem spíš blbec", a nezapomenutelná návštěva Smoljaka u zubaře "mám dobrý švýcarský prášky, a pomohli ti?..." =) ()

Delmondo

Další film se Svěrákem a Krajčovičovou respektive ten první. O Svěrákovi musím napsat že to je prostě pan neherec, ty jeho postavy jsou takový krásně lidský takže i doktor Burda kterýho zde ztvárnil byl taková milá a sympatická figurka. Nejlepší scéna byla na tý schůzi o ochraně životního prostředí jak jim to tam Zdenda všechno vysvětlil a dostal za to po tlamě. ()

Igy007

Olmer v nejlepší formě. Nenapravitelný romantik prožil první půlku života s brejlatým robotem. Je na čase spravit si chuť, strom aspoň namalovat, místo domu byt, snad to vyjde s tím synem - bude hajným ... ()

PTuranyi

Socialistická ekologicko-sociálna satira. Zdeněk Svěrák ako lekár nespokojný s životným štýlom spoločnosti naráža aj v súkromí na nepochopenie svojej emancipovanej manželky. Pochopenie nachádza u jej kolegyne Terezy. Paralelne prebieha kariérny zápas jeho ženy s kolegom Karlom vo výpočtovom stredisku. Na pozadí tak vidíme fungovanie socialistického hospodárstva a spoločnosti. Nečakajte však komédiu. Humor tu síce je, ale je to skôr taký Gogoľovský smiech cez slzy. Záver totiž nie je lichotivý a hoci Bohouš odchádza na vidiek s Terezou, jeho šťastie opäť dobehne pokrok a končí na sídlisku. ()

Niedal

Nezvyklá role Zdeňka Svěráka tento film zcela zničila. Alespoň v mých očích. Přeci jenom cimrmanovská poloha tohoto herce je mnohem lepší a rpoduktivnější v obou směrech - lidi se smějí a Svěrák získává. ()

drkva

Ne ne, tohle se vážně nepovedlo. Olmer není dobrý režisér a z filmu to čiší každým coulem. Nebýt několika podařených fórků, nestálo by tohle dílko za řeč... ()

Martin_L

Osmdesátá léta přinesla po normalizačním temnu mírné osvěžení a i ve filmu bylo možné odvážněji se dotknout do té doby nevyslovovaných témat. Jedním z nich byl i tristní stav životního prostředí, které se tehdy nacházelo v nejhorším stavu, kam ho dosud člověk (a socialistický obzvlášť) dostal. Film Co je vám, doktore? na pozadí marného úniku z civilizace rozehrává příběh stárnoucího muže, který zjišťuje, že soužití s kariérně zaměřenou moderní ženou není pro něj a zamilovává se do mladé dívky, která sdílí jeho představy o romantickém životě v přírodě. Svoje úlohy výborně ztvárňuje nejen Zdeněk Svěrák, ale i méně známí herci v hlavních (Ivona Krajčovičová, Iva Hüttnerová) i vedlejších (Vlastimil Fišar, Erna Červená) rolích. Výborná kamera Oty Kopřivy, atraktivní reálie průmyslového Ostravska i z dnešního pohledu úsměvný pohled do soudobého výpočetního střediska a důkaz, že bydlení v satelitu není úplně porevoluční vynález (návštěva u sestry) nenechají diváka ani chvíli podřímnout. Na první pohled by se mohlo zdát, že plynutím času film ztrácí obsah a dnešnímu divákovi nemá co říct. Byť je dnes vztah k životnímu prostředí nepoměrně lepší než tehdy a únik z civilizace je snadněji realizovatelný než dříve, téma je nadčasové. Výborná podíváná se skvělou hudbou Jiřího Stivína. ()

Logicomix

Já s tím filmem mám jenom ten problém, že jsem fanda emancipovaných programátorek nikoli retro doktorů. I když Svěrák se na hlavní roli dost hodí. ()

kytka.ky

Pár skvělých scén, kdy jsem se zasmála, pan Svěrák skvělý, ale jinak mě film moc neoslovil... A konec mi k tomu tak nějak vůbec neseděl... ()