Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Okocha

Hledat důvod, proč je tenhle film tak oblíbený není nic složitýho. Hodně za to "můžou" nezapomenutelné hlášky, na kterých se podepsala jedna zelená rostlinka, Jirka Macháček (pro roli vyhulenýho ztroskotance by asi fakt těžko hledali lepšího :-) ), dvojka Schneiderová, Rašilov, kterým to spolu docela sluší, skvělý výkon Ivana Tojana (viz např. scéna kdy v koupelně tancuje před zrcadlem), no a určitě soundtrack, který se dost povedl. ()

shinlove

Kultovní český film, který v podstatě nastartoval filmovou slávu Macháčka s Trojanem. Jednoznačně průlomová i v otevřenosti k drogám, kterou dotáhli tvůrci k dokonalosti :D 5* ()

knoxville

Vynimocny, kultovy film...uzasne hlasky, skvela zabava. Nezabudnutelne! Mozem len zavidiet ze take filmy sa netocia na slovensku. ()

Leníci

K Samotářům jsem si tak trochu vypěstoval averzi, ješte než jsem je vůbec viděl. Bezbřehé adorování všude kolem mi dávalo najevo, že s tímhle filmem prostě musí být něco v nepořádku, když se líbí Anče z fildy i Frantovi z JZD. Schválně jsem odcházel z nekonečných projekcí pokoutně obstarané kopie u kamaráda v obýváku, abych se k nim vrátil až asi po roce. A víte co se stalo? Nic. V celém filmu se jakoby hádá Zelenka s Ondříčkem. Jednotlivé úseky fungují více než dobře, ale jako celek mi to zkrátka ani trochu nesedí. Pár pěkných povídek, plných líbivých, avšak nic neříkajících hlášek (pořád nechápu jak se někdo může smát větě: Lidi tady málo hulej.) Najdou se i klady: Trojan, jeden z nejlepších výkonů Macháčka, Miki Křen!! Samozřejmě opět pečlivě vybraný soundtrack od mého oblíbence Mouchy. Vidiím to na lepší trojku. Po Šeptej, které řadím ve svojí sbírce hodně vysoko jsem prostě čekal mnohem, ale mnohem víc. ()

MTE

Krasne, naozaj krasne. Nezabudnutelne hlasky, zaujimavy pribeh plny emocii. Kopec srandy a hlavne ziadna nuda. Pre mna osobne najlepsi cesky film. ()

vykyn

Davidovy Ondříčkovy se podařil natočit opravdu kvalitní,generační film,který se nezapomene jen tak..a hlavně objevil hvězdy Trojana a Macháčka,jejichž kreace jsou prostě nezapomenutelné...a ještě skvělá hudba k tomu ()

drkva

Po pátém shlédnutí přidávám hvězdu na plný počet. V tomhle filmu je tolik nezapomenutelných gagů, které zlidověly, že už patří do zlatého fondu české kinematografie. ()

panic25

nejvíc ujetý český film jaký jsem viděl, parádní hudba Jana P.Muchowa, macháček jako životní loser, který se oddává chuti marihuany a přitom nevnímá okolní svět, závěrečná scéna je toho důkazem ()

Alister

Samotáři nam priblizuji zivoty lidí, kteří se snaží změnit své absurdní životy. Lidí, kteří svůj "dokonalý" život naopak menit nechtějí(presto jsou přinuceni- vazby a dluhy z minulosti tak činí za ně ) a také člověka, který rezignoval, prestal všechno resit a vse kolem nej jen proplouvalo...vsichni tito lidé naplňují film vlastní prohrou a neschopností cokoliv změnit, protože v okamžiku, kdy se o to pokusí, jsou vždy dostiženi svou minulostí, která jim vymezuje celu v niz se budou po celý zivot pohybovat. As mrazí z osudu Ondříčkových postav, které snazic se o aktvní podíl na pribehu svého zivota dostávají ránu do nejcilivejsich mist a jako naprosto zlomené a ztracené se vrací k tomu co chtěli opustit...Samotáři nenabízejí žádnou naději ale jen konstatují. Boří náš pocit svobody. Znepokojivé, mrazivé a úžasné:) ()

moorks

Dvojice Ondříček-Zelenka vytvořila tohle komedií novou vlnu a dovolil bych si tvrdit i film desetiletí.Tu vlnu bych nazval zelenkovskou, protože představovala zcela nový typ komedií než na jaké byl divák zvyklý. Užásné gagy, situace a hlášky jsou prostě nezapomenutelné a pak vynikající trojice Trojan-Macháček-Mitevská předvádějí doslova herecké koncerty a doplnuje je snad už jen Miky Křen. Trojan, do té doby jen pohádkový herec, tím odstartoval svou vynikající filmovou kariéru. ()

Eclipse_cz

Tenhle film jsem viděl asi 8x a můžu se dívat stále dál, prostě super. A hlavně díky filmu se prosadila moje oblíbená kapela Mig21, každý chtěl vidět toho Jirku Macháčka ze Samotářů naživo. :) ()

saaaky

Perfektní komedie, která dokáže notnou dávkou toho správného humoru zvednout náladu a která má nápad a šmrnc. Nasmáli jsme se až do syta a tak to má být. Herecký výkon pana Macháčka snad ani není nutno vyzvedávat :) Perfektní české dílo a super komedie! ()

Esquirol

.... všichni jsme vlastně tak trochu samotáři. A o tom to je! Ne o hulení, o dobrých hláškách, ale o tom, jak "ten život jenom krájíme"... Povedený pohled do českých duší. ()

Jartian

tehdá před 10ti lety v kině, výtečná komedie. Dnes sonda do života, alespoň pro mě. Kdo nezkusil na vlastní kůži podobnej styl života, může jen těžko hodnotit. Jeden z nejlepších snímků české kinematografie! ()

Kubasino

Velice zvláštní úkaz české filmové tvorby. Je to tak trochu moje srdcová záležitost a vlastně i moje první setkání s Macháčkem a Trojanem. Ačkoliv jsem ještě do věku hlavních postav nedospěl, nemyslím si, že je to nutně překážkou. Problémy, které „hrdinové“ řeší, jsou často mezigenerační a tak jsou univerzální pro široké spektrum lidí. Poprvé jsem viděl tento snímek ve svých šestnácti (takže by se dalo říct, že v pubertě), přesto pro mě nebyl hlavním tahákem zhulený Macháček. Vlastně to ani není komická vložka, postava je hodně komplikovaná a nakonec se vlastně ukáže, že tráva je pro něj jen forma úniku před tím zlým a komplikovaným světem. Podobně před tímto světem utíkají i ostatní postavy, každá ale po svém. Například postava Mikyho Křena se jeví tak, že má vlastně všechno a nemá žádné starosti. Scéna s úmrtím matky však jasně dává najevo, že i tento „tvrďák“ má cit a své problémy. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, ale nechalo to na mě opravdu silný dojem. ()

Suchoš

Přestože se jedná o teprve 10 let starý film, stal se již dnes klasikou. Výborné herecké výkony, zajímavé a vtipné situace a úžasně "zhulený" Jirka Macháček - co více si přát? ()

Jevablo

Shlédnuto snad stokrát. Má to slabá místa, ale celkově je to kultovní film o výjimečném člověku (lidech). Sranda až na půdu, zároveň v určitých momentech dosti drsné. Macháček zde zahrál na začátku své herecké kariéry životní roli, stejně tak Trojan ztvárňující vysokoškolsky vzdělaného a společností obdivovaného asociálního magora. Převlékání se za instalatéra hodnotím šesti hvězdičkami. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová