Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

crjules

Moje srdecni zalezitost! Sovak s Hornickem predvadeji herecky koncert vtipu, napaditosti a improvizace. Oba take na obdobi nataceni vzpominali s laskou a slzou v oku , jako na jednu z nejkrasnejsich etap svych zivotu. Nataceni provazelo spousta dobre nalady,veseli, ale take bolesti .Hornicka behem nataceni zasahla zprava o tragicke smrti syna. Vyborni jsou i ostatni herci ve vedlejsich rolich, serial ma neopakovatelne kouzlo a patri jednoznacne k tomu nejlepsimu, co se u nas kdy natocilo. ()

Tiiso

Dialogový koncert dvou mistrů, kteří i kdyby hovořili o čemkoliv, dokáží danou věc podat tak, že jim uvěřite a sami litujete, že nemáte tolik zájmů. Velmi originální pojetí rozhovorů kamerou. ()

štófy

Výtečný seriál, který oceňuji především pro jeho pohodu a klid.Seriál sám je velice vtipný a Sovák s Horníčkem dostali obrovský prostor ukázat svůj výtečný herecký um. ()

Dantte..

Takový bezstarostný důchod bych si přál taky, bohužel s největší pravděpodobností se ho nikdy nedočkám. Avšak Horníček a Sovák mi svým vystoupením tuhle iluzi krásně zprostředkovali. 80 % ()

Bigfuckman

"Pane Bouvarde, existují lidé, kteří tvrdí, že černá jako barva vůbec neexistuje. Že je to vlastně jen nejtemnější odstín bílé. A bílá že také neexistuje, protože je to jen nejsvětlejší odstín černé." ; "To je zajímavé.. šalvěj, vypadá úplně jako konopí" "ale vždyť to je konopí!" "to je konopí?? to je zajímavé, vypadá úplně jako šalvěj".. A mnohonásobně víc perel je v tomto pro mě nejskvělejším českém seriálu. VELKÁ INSPIRACE JAK STRÁVIT PODZIM ŽIVOTA. ()

-Cobra-

Dle mého jeden z nejlepších seriálu jaký kdy v českém prostředí vznikl. Tento klenot české filmografie těží především z hereckých výkonů pánů Herců Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka, kteří se neuvěřitelným způsobem doplňují a dokazují, že vtipný seriál může stát na inteligentním humoru, což již z dnešní generace herců umí málokdo. Samozřejmě velkou zásluhu na úspěchu má i excelentní Jaroslav Dietl, který se v dnešní době rádoby rychlokvaškových seriálu musí otáčet v hrobě. ()

Hulkee

Pamatuji si nedělní dopoledne na "jedničce" když táta přepnul a my jsme se museli povinně dívat (to jsem ještě neměl PC),protože jinak by nebylo co dělat než jít pomáhat vařit oběd a jak byl člověk jako malej zvyklej vstávat v 6 hodin v neděli na pokémony a všechno možný další, co dávali (dneska jsem rád když o víkendu v jednu odpoledne vstanu), tak mě to zezačátku celkem solidně nudilo, pak jsem k tomu ale s přibývajícímy roky (nemnoha roky), přišel na chuť a pustil si to znova a tak musím pět hvězd za pěkný seriál, který mě provázel od malička dát. ()

petrik11

Ako decku sa mi to nepáčilo, pripadalo mi to nudné. Keď som to pozeral veľa rokov na to, prišiel som seriálu na chuť. ()

lolaloka

Když si uvědomím, že víc jak z poloviny jsou dialogy a scény improvizací Horníčka a Sováka, smekám a hluboce se klaním. Tento způsob humoru je mi velmi blízký a na každou reprízu Písařů se moc těším. Vždy, když toto dílko sleduju, uvědomuju si, jak nedoceněný herec a autor Horníček je. Tohle je zkrátka šálek mojí kávy. ()

kurzan

Kdykoliv slyším úvodní melodii začíná se mi v duši rozlívat jakési příjemné teplo a pohoda....a nemyslím to nadneseně - na mne skutečně tento horecký koncert obou mistrů působí jako jakési analgetikum smíchané s antidepresivem... ()

Kajislav89

Tento seriál mám nesmazatelně přiřazen k nedělnímu dopoledni. Vždy potěší a pohladí na duši. Inteligentní humor, naprosto geniální herecké představení obou hlavních hrdinů a jejich úžasné improvizace, to vše doplněno i o dobrou práci ostatních herců, ze kterých bych vyzvedl Jaroslava Moučku. Co se týče počtu epizod, já jsem přesvědčen, že dobrý seriál (sitcomy teď pomíjím) má mít jasnou a ucelenou koncepci a za strop považuji dvacet možná třicet dílů, takže v tomhle směru mi Dva písaři vyhovují. ()

Ocelotr

Pětka jak vyšitá. Poznal by někdo z vás, že během natáčení se na tomto statku utopil při epileptickém záchvatu syn Miroslava Horníčka ? Profesionalita, pro kterou zřejmě budete marně hledat konkurenci v jakémkoliv oboru. ()

Coliseum

Nevím, čím bych chtěl být, ale vím, že bych byl rád písařem. S takovým přítelem v zádech. Tak i tak. Trio Roháč, Sovák, Horníček vytáhlo z elementu slov maximum akce. A zcela změnilo chápání dialogu. Jednoduše boží! ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014