Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

barakuda70

Výborný, chytrý humor, je vidět, že pánové Sovák a Horníček si svůj prostor pro improvizaci užili. Ráda kdykoliv shlédnu znovu. ()

Iifka

Tak tohle mě bavilo už jako dítě. Dva nadšenci z města, kteří se přestěhovali na francouzský venkov, aby se z nich stali zapálení "kutilové" typu pokus - omyl :-) . Perfektní :-) . ()

Kimacek

Noblesní seriál s geniálním humorem, ze kterého na Vás dýchá pohoda. To vše navíc výborně doplňuje atmosféra krásné usedlosti a výborná hudba, která navazoju pocit, že jste opravdu ve Francii. ()

francouz2

Je zajímavé, jak skvělá dvojice dokáže udělat zábavu z něčeho, co ani tak legrační není. U knihy jsem se snad ani jednou nezasmál a ani jsem ji nedočetl. ()

trulda

Špička ČS televizní tvorby v oblasti komediálních seriálů! A vlastně špička totální. Kdo někdy viděl, chápe... ()

Generi

Tak skvostný a nadčasový seriál se jen tak nevidí. Toto dílko dokáže bavit v každé době a tím, že je černobílé, zůstává v něm navždy poetika. Prostě učebnice humoru, skvělých dialogů a pak už jen třešnička na dortu: dokonalí herci. Ale ono se to hraje, když co dialog, to skvost - takže pro mě tento film stojí na scénáři pana Dietla. Smekám ()

hovnocuc

Uz samotna predloha je klenot a tvurci ji pretavili na unikatni dilo, ktery dost mozna nema obdoby. Dietl to prevedl bezchybne, Rohac citlive zreziroval, nataceni jen v exterierech pomohlo autenticnosti. Ovsem to, co tenhle serial udelalo nesmrtelnym, je dvojice hercu v hlavnich roli. Sovakova rozmachlost az fanfaronstvi, Hornickovo skromne zapaleny "neherectvi", jejich spolecna bezprostrednost, entuziasmus a tuny improvizace jsou motorem celyho serialu. Mozna zadny filmovy dilo tolik nestalo na dvou hercich, ktery zaroven takovou merou dotvareli jeho podobu. Neuveritelnej pocin. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014