Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

lisma

Herecký galakoncert pana Sováka a Horníčka. Můj nejoblíbenější československý seriál. Dále snad ani není třeba slov... ()

sydney

Balzám na duši, jímž nás častuje vynikající dvojice: Pánové Sovák a Horníček. Laskavý humor, moudrá slova, dojetí . Pro mne je nezapomenutelná scéna, kdy pan Pecuchet dorovnává tajně cenu usedlosti, kterou kupuje pan Bouvard a na námitku úředníka, že by o tyto peníze mohl přijít odpovídá, že pokud by přišel o přátelství pana Bouvarda, ztráta peněz by nebyla ničím. No řekněte, existuje lepší český seriál? (Že by Taková normální rodinka?) ()

DAI

Pohodový seriál, který krásně profiluje obě postavy obou "myslitelů" a zároveň se vysmívá jejich přehnané horlivosti, to vše zabalené v laskavém humoru. ()

aannemer

S těmito pány bych ze srdce rád trávil svůj důchodový věk a k jejich dokonalému "blbnutí" bych se bez rozpaků připojil. ()

blekekeke

Všichni kdo v seriálu hrají, se na něm podepsali svým hereckým talentem ... Čímž se seriál Dva písaři řadí na přední místa v žebříčku ... ()

peeko

Milý a vtipný seriál s výnikajícími herci ve výborných situacích. Pro mě nekonečně koukatelné. Howg ()

John Dunbar

Jeden z mála ještě čb. skvostů v archivu nyní ČT. Vyskytují se zde nezapomenutelné hlášky obou hlavních představitelů. Vybavuji si jednu z nich, když vdova Bourdainová (Havelková) pronásleduje Bouvarda (Sovák). Ten se před ní schová za dveře a společně s Pécuchetem (Horníček) se radují, že to určitě nestihne, protože už je konec 6. dílu :-))) ()

Gray67

Velké sólo pro dva naše české virtuóze naší komedie, milý seriál, který nikoho nemůže urazit a pohladí po duši. ()

Ruadek

Tento styl humoru mne bohužel zcela míjí. Dvě hvězdy za jinak skvělé zpracování a herecké výkony obou hlavních představitelů. ()

bureman

Jako malému se mi to příliš nelíbilo, ale postupem času tomu člověk přichází na chuť. Takže dnes už jako dospělý lituji, že se podobné seriály netočí :-( ()

Aidina

Geniálně napsané dialogy, skvělá adaptace klasického díla Gustava Flauberta „Bouvard a Pecuchet“. Dva přátelé, kteří si umějí udělat legraci z každodenních běžných činností a taky sami ze sebe. Jejich hokusy – pokusy na kouzelném statku mne dokážou vždycky pobavit. Jeden z nejlepších seriálů, co kdy byl natočený. ()

SZYslak

Krasa, lahudka, klenot. Nejsem buhvijakej ctenar, ale po shlednuti serialu jsem v levnych knihach nasel ... levnou knihu a temer na jeden zatah ji vdechnul, celkem snad i dvakrat. Jak zde jiz nekdo napsal - herecky koncert Hornicka a Sovaka, kteri dokonale ztvarnili dva posetile "vedatory". Serial zahreje u srdce a zvedne cloveku naladu. Pet. P.S. Ona se nesmeje nam, ona se smeje na nas !!! ()

Tsuki003

Tak vám ani nevím, tohle se snad dá dobře popsat jen jedním slovem: roztomilé. I přesto, že se dá říct, že tenhle seriál absolutně postrádá dějovou linku, nudit může jen těžko. Jedinečná vytříbenost a styl, se kterým Sovák a Horníček provázali svoje postavy je krásná. A ty dialogy,! Úplně jako intelektuálové :) Zapálení pro vědu, zdá se, činí lidi šťastnými. Nebo je to tím čerstvým vzduchem, krásnou dívkou nedaleko a jedním velice krásným přátelstvím... ()

GASTON73

DÍL 1: Dědictví - Jednoho dne potkávají na lavičce v parku dva písaři. Oba mají měsíc před penzí. Spřátelí se a když pan Bouvard zdědil po svém otci 250 tisíc franků rozhodl se, že pro sebe a pro svého přítele pana Pécucheta zakoupí statek v Chavignol, aby tam mohli společně realizovat své vědecké a objevitelské touhy. DÍL 2: Meloun - Pánové Bouvard a Pécuchet se přestěhovali na venkov. A své vědecké touhy začínají realizovat tím, že se pokusí o zcela novou pěstitelskou metodu. DÍL 3: Návštěva - Pánové Bouvard a Pécuchet se ve třetím dílu nazvaném Návštěva chystají k neotřelému architektonickému počinu v zahradě svého venkovského sídla. DÍL 4: Kozel - Ve čtvrtém dílu, nazvaném "Kozel", pánové Bouvard a Pécuchet (Jiří Sovák a Miroslav Horníček) předjímají moderní vědecké objevy v oblasti křížení živočišných druhů. Na statku v Chavignol se pokoušejí o vědecké křížení kozla s ovcí, což bude mít následky málem tragické a pouze geniální Bouvardův nápad zachrání oba písaře před hněvem davu. DÍL 5: Likér - Stejně jako v předcházejících částech ani v této se nepodaří Bouvardovi a Pécuchetovi přesvědčit ostatní o vrozené genialitě vlastních nápadů. Objev nového likéru nejen nepřinese očekávaný úspěch, ale naopak jen samou svízel a pohanu. DÍL 6: Anatomie - Ani oblast medicíny není ušetřena vědecké iniciativy pánů Bouvarda a Pécucheta. Jak dopadlo jejich bádání v anatomii, přinese další díl desetidílného seriálu. DÍL 7: Divadlo - Sedmý díl seriálu se jmenuje Divadlo, a jak už název napovídá, od přísně vědeckých disciplin si pánové Bouvard a Pécuchet na chvíli odskočili do umělecké sféry. DÍL 8: Tělocvik - V osmém dílu seriálu na motivy románu Gustava Flauberta jsou pánové Bouvard a Pécuchet připraveni pustit se do zkoumání teorie a praxe tělovýchovy. DÍL 9: Lebkozpyt - Ani frenologie - neboli teorie o vztahu duševních vlastností a tvaru lebky - není uchráněna před vpádem objevitelské vynalézavosti pánů Bouvarda a Pécucheta. Přesvědčíme se o tom v devátém dílu komediálního seriálu podle románu Gustava Flauberta nazvaném Lebkozpyt. DÍL 10: Svatba - Pánové Bouvard a Pécuchet, hrdinové Gustava Flauberta, spolu se svými vynikajícími hereckými představiteli Jiřím Sovákem a Miroslavem Horníčkem se závěrečným dílem nazvaným "Svatba" s diváky seriálu rozloučí. ()

Kakofon

Další z vrcholů seriálové tvorby Jaroslava Dietla. K tomuto seriálu se rád vracím. A nikdy se u něj nenudím. 100% ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014