Film je na čtyři hvězdy a hvězda navíc je za Karla Čapka. Docela mi bylo chvilku i trapně, že jsem od Čapka skoro nic nepřečet a to musim brzo napravit. A chtěl jsem napsat, jak geniálně to zahrál Abrhám, ale to ani nejde to se musí vidět.(5.10.2011)

Asi záslužné, natočené s nejlepšími úmysly. Ale celé je to nějaké odrecitované, neživé.(22.11.2008)

Zase snímek, který by se hodil spíš pro TV. Josef Abrhám je dobrý i když již pěkě okoukaný, jenže co trojice scénář-režie-kamera? Tady najdeme výrazné mezery.(22.8.2007)

Tento film pro mě neznámých režisérů je překvapivě velice zdařilou, laciné agitce se obloukem vyhýbající a nepatetickou poctou dílu Karla Čapka. Co jsem tak četl, tak jeho rodinné vazby a osobní vztahy asi zdaleka nebyly tak ideální, jak je líčí tento film. Ale jelikož cílem tohoto Člověka proti zkáze je vystavět memento českému velikánovi, takové, které jej popíše coby jednu z největších osobností našeho národa, mi přijde scénář i děj, vzhledem k jeho jednoznačnému odkazu, v pořádku. Nejen to, některé dialogy (např. ty s TGM) mají platnost pro jakoukoliv dobu.(14.10.2013)

Škoda, že tento skvělý námět nedostal do ruky režisér formátu Otakara Vávry, nebo Jiřího Krejčíka. Výsledek zachraňuje herecký ansámbl v čele s výtečným Josefem Abrhámem.(3.4.2010)