• mchnk
  ****

  Jedinečná záležitost, která nám umožňuje vidět T.G. Masaryka ve filmu z roku 1989. Co by asi napsal Karel Čapek o dnech současných? Těžko říci, ovšem dobu svou a budoucnost národa svého vystihl dokonale a v posledních letech svého života, se bohužel dočkal realizace svých her nejen na pódiích divadla. Částečná nenávist milovaného a o věcí budoucích naprosto netušícího národa vůči Čapkovi i celkový obraz před okupační doby je výborný. Rozhodně pocta nejen jednomu z největších českých spisovatelů.(14.11.2012)

 • Orlau32
  ****

  Film ukazuje poslední dny života našeho národního a světového spisovatele Karla Čapka. Myslím, že režisér Štěpán Skalský odvedl vynikající práci.(31.5.2011)

 • Ampi
  *****

  Dobrý film o velkém člověku československé literatury a kultury. Velmi zajimávý začatek situovaný do března 1939. Abrhám je velmi dobrý ve své roli.(6.3.2010)

 • Niktorius
  ***

  Zase snímek, který by se hodil spíš pro TV. Josef Abrhám je dobrý i když již pěkě okoukaný, jenže co trojice scénář-režie-kamera? Tady najdeme výrazné mezery.(22.8.2007)

 • Aky
  ***

  Asi záslužné, natočené s nejlepšími úmysly. Ale celé je to nějaké odrecitované, neživé.(22.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace