Jeremiah Johnson

Jeremiáše Johnsona civilizace neláká. Zahořklý civilizačními neduhy a válkami se v polovině 19. století rozhodne pro zálesácký život, stane se horalem, vyhledávajícím samotu v nedotčené divočině, jejíž neposkvrněnost nikdy nezpochybňoval. První zima prožitá ve Skalistých horách však Jeremiáše málem sklátí. Vyhladovělý a napůl zmrzlý nachází útočiště u starého prohnaného trapera, který jej učí nejrůznějším způsobům přežití, včetně přímého souboje s grizzlym. Jeremiáš je dobrým žákem, a tak když se opět vydává za svým cílem, lze říci, že z někdejšího zelenáče je ošlehaný muž, kterého drsností může předčit jenom velkolepá a hrůzu nahánějící příroda. (Warner Home Video CZ)

Kozlowski8

Příběh muže, který se rozhodl opustit civilizaci a žít svobodně a nezávisle v divoké přírodě spolu s indiány. Pomalejší vyprávění, při němž si může divák v klidu vychutnávat krásné výjevy přírody a atmosféru. Hezký film. 75%. ()

hary04

Netradiční ale velmi dobrý dobrodružný western z oblasti Skalistých hor, kde vládnou zákony divoké přírody a lesy jsou plné indiánů. Vynikajicí 97%. ()

Henk

Ke sledování tohoto filmu mne přimělo snad jen obsazení Roberta Redforda do hlavní role, jelikož název sliboval vše možné, jen ne zábavu. Po celkem vlažném úvodu jsem už jenom zíral s otevřenou chlebárnou na to, co se na obrazovce odehrávalo. Výborný příběh,Redford(bez komentáře), zajímavé pohledy na zvyky původních obyvatel Ameriky a nádherné scenérie. Přistihl jsem se,že když našel Johnson svou novomanželku a adoptovaného syna mrtvé,nenáviděl jsem režiséra a když potom Jeremiah zmasakroval indiánský tábor,tak jsem ho zas miloval. Příběh mě naprosto vtáhl a když poslední bojovník zabodl kopí do země, rozhostil se i v mé duši klid a mír. Nádhera !!! ()

Alister

Krásná, avšak krutá příroda, která má svá pevná pravidla, a tím i smysl v alternativě, kterou skýtá utečencům, jejichž romantické vize jsou ubíjeny úderným pařátem civilizace. Příroda jest poslední ostrovní říší, místem Robinsonů. Parafráze na Goethova Fausta, a sice: "Jen tehdy jsi hoden života, rveš-li se o něj den co den " ()

gizi

Film, kde se toho moc neděje, a přesto se děje. Nenudí, upoutá, má prostě svoje kouzlo. 75%, 9.8.11. ()

Skiltron

Čo vedie člověka opustit civilizáciu a vydať sa v ústrety neznámemu - útek pred zákonom, honba za zlatom, či túžba zpoznať sám seba, siahnuť si na dno svojich síl a nájsť zmysel svojej existecie? Myslím, že Jeremiah Johnson je tým posledním prípadom a aj keď mu osud stavia do cesty veľa prekážok, vždy sa k nim postaví ako chlap a krajina, kde by vetšina otrčila kopytá, je mu útulným domovom. ()

Wolfvater

Režie, kamera, scénář, herci... eh, kecy, kecy, kecy!!! U takového snímku platí jen jediné, buď tě oslovuje, nebo neoslovuje. Mne oslovil ihned prvním záběrem. Neumím to vysvětlit, ale hned první záběr byl jako potkat kamaráda, kterého člověk 20 let neviděl, leč první pohled do očí prozradí, že je pořád stejný a člověk jen naváže hovor tam, kde jej před dvaceti lety přerušil, jako by žádných 20 let mezi tím nebylo. Málokdy mi něco tak moc sedne. Za dlouhých zimních večerů se naň podívám rád opět. Dávám do oblíbených, přehlížím nedostatky (jsou-li vůbec jaké) a jednoznačně za 100%. ()

Cardas

Z filmu jakoby s čerstvým horským vzduchem vonícím koňmi, sněhem a pryskyřicí borovic proudila zvláštní detailní skutečnost pravého bytí. Je tam všechno - slast ze samoty uprostřed věčně a samostatně žijící přírody, ale i láska, dobrodružství, napětí, ... Že je život tvrdej a člověk se holt nějak protlouká a musí se učit v něm obstát a bejt připravenej, že to bude i bolet. Takhle nějak bych to popsal. Ale zároveň mám dojem nějaké neurčtosti, jakoby měl film spíše jen děj. No, je to dobrej film. Skvěle zrežírovanej, ohromně zahranej, nádherně nasnímanej, nabitej dějem. Možná že takovej je i život: vlastně je to jen děj. Když se ptám po důvodech, tak to možná jen komplikuju. :-) ()

Pythonator

Divočina pěkná, ale pohled na Indiány opět hollywoodsky zkreslený. Nemyslím, že by se tento film měl řadit mezi nejlepší westerny sedmdesátek. ()

Vlkopec

Čekal jsem syrový silný film z divočiny, a pak jsem sledoval pohádku s komickými prvky a chaotickým dějem/nedějem, proti které filmy o Vinnetouovi nabízejí realistický příběh, propracovanou zápletku a psychologii postav a scény, které jsou opravdu komické (aspoň z pohledu desetiletého dítěte). Hezké záběry přírodních scenérií a na zarostlého Redforda doplněné pár "moudry" nicméně k úspěchu očividně stačí. Možná je chyba u mě, ale fakt nevím! ()

tata22

Musím říci, že nejsem úplně milovník westernů neboť většina z nich za moc nestojí a stále se opakuje stejná nota. Nemají z realitou ani zbla společného. Tady to bylo přeci je něco jiného, skoro bych uvěřil a hlavně jsem věřit chtěl. Krásné záběry přírody a solidní herecké výkony, skuteční a hlavně uvěřitelní Indiáni. Režie pak na vysoké úrovni. Ten film pohladil mojí duši, i když byl vlastně docela drsný. A v tom je to umění to takhle vše skloubit.... ()

Bogrant

Pravý zálesácky a trochu osobitý western, s krásne nasnímaným prostredím hôr, tvrdými, krvavými no i odľahčenými scénami, skvele pasujúcou hudbou a výborne hrajúcim Redfordom. Prvá polovica geniálna, ku koncu to nadšenie mierne opadne. Sydney Pollack a jeho zvláštna a zamyslenia sa hodná réžia sa nestratila ani v tomto žánri. ()

Sopholojong

Carokrasna utahska priroda uz v uvodnych titulkoch. A vedel som, ze bude dobre... Sedemdesiatkovy Revenant light s pomalou, preciznou reziou uz vtedy matadorskeho "Pollacka" s drsnymi vyjavmi typu zamrznuty zalesak, zdochnuty kon, chata plna suroveho masa a kosti, medved v chate, zastrelenie jelena, ci srny, vsetko podmalovane prijemnou hudbou. Po opusteni stareho zalesaka-mentora (vyborny, az oscarovo hrajuci Will Geer) a etudou so zavrazdenymi usadlikmi (mrtve deti - silne kafe) to ale jemne zmakne, viac sa zacne kecat a sceny s Indianmi zacnu mierne nudit, aby sa to v polovici preklopilo do este pritazlivejsieho predskokana Tanca s vlkmi s vybornou scenou utoku vlkov a zabitim... Skvely, do role drsnaka, plne ponoreny Redford, starostliva a oddana milf-Indianka, adoptovany chlapec a solidny plny pocet jednemu vybornemu, ale naturalistickemu dobrodruzstvu starej Ameriky. 9/10 ()

babuca

Klasika: muž-lovec a fantastická príroda Skalistých hôr Colorada. Je toho oveľa viac ale akosi to neviem dať adekvátna na ,,papier,, Súhlasím s komentárom Genetique. ()