FrankSusta

Je to takový ten typ filmu, kdy se zasmějete, uvolníte, ale ani jednoho nedosáhnete na 100%. Dustin Hoffman je opravdu skvělý herec a coby žena hraje dle očekávání skvěle, to samozřejmě. Ale že bych si film samotný okamžitě musel spojovat s Oscary? To rozhodně ne. Ani ten smích nebyl tak velký, na to, abych to považoval za jednu z nejlepších komedií (tedy, myšlenku to má, takže komedie to sice je, ale lehce provázaná s tím snad úplně nejlehčím dramatem, takže tak). Jakási menší myšlenka filmu se též dala pochopit, nebyla sice nic náročného, ale postačila. Film bych označil za nezávadnou pitomost, která je ale moc moc fajn. ()

Mylouch

Příležitostí je málo a herců příliš. Ani schopný agent nedokáže pomoci. Je tedy potřeba z herectví udělat životní styl. Tragikomičnost konfliktů soukromého a pracovního života, když Jessica si po King Kongovi našla rovnocenného partnera. Scénáristicky propracovaná podívaná, dokonalý casting, excelentní výkony herců, důkladná a talentovaná režie. -"Nechci se citově vázat". -"Postačí mi sex." // -"Chtěla jsi, abych řekl pravdu !" -"Ale neřekla jsem, jak zareaguju !!" // fanoušek: - "Předávkovala jste Melanii úmyslně ?" herečka: - "Já nevím, já ty sračky nepíšu." ()

vesper001

Neuvěřitelné – chvílemi jsem úplně zapomínala, že Dustin je chlap! Vtipný, ale v podstatě ne moc veselý příběh o tom, že svobodné povolání není žádná legrace. Hlavně pokud člověk patří mezi těch 98 % nevyvolených, kteří nedělí svůj čas mezi defilé na červeném tepichu a pózováním pro obálky časopisů s lepenou vazbou a křídovým papírem. Realita je bohužel taková, že kvůli složenkám (těm krávám nenažraným), se umělec občas musí (za)prodat do hodně pochybného podniku, a pak je v sázce nejen jeho čest, ale někdy i zdravý rozum. „Já na peklo nevěřím. Jen na nezaměstnanost.“ ()

andrii

Na tuty. Si tu jistí situaci. Netuctovým způsobem. Líčí scénu. Natáčí. Cestou stínů, aniž ostatní tuší, s jakým vyústěním sundá tu iluzi. ()

eJacques

...Pohodové, příjemné, vtipné... Hoffman exceluje a ukazuje ženským, jak se to dělá... Film má náboj a Hoffmanovi celou dobu držíte palce... ()

Columbus

Nepopsatelne nadherne! dekuji dvakrat: jednou Sidneymu a jednou FSB za dabing, ktery je snad jediny spolu s Vinetouem a Fantomasem pripustitelny. O Dustiem ani nemluvim, je to zlaticko! ()

LeoH

O několik řádů chytřejší, vtipnější, vkusnější a lidštější, než jsem si z dob české premiéry pamatoval (co z toho taky mohlo patnáctileté neviňátko vyrostlé ve východním bloku pobrat). Hoffmanův ponor do postav – obou postav – v „prachobyčejné komedii“ je něco, co si velká většina dnešní herecké elity (ale tehdejší vlastně taky), obávám se, neumí ani představit, což vynikne ještě víc, když ho pak člověk v (neméně výborném) filmu o filmu slyší rozebírat třeba rozdíly mezi mužskou a ženskou intonací (pokud jste Tootsie viděli v dabované verzi, jako byste ji neviděli) nebo ohnivě debatovat s Pollackem o povahách a motivacích, ale spousty nenápadné práce odvádí už scénář, ve kterém i ty nejdrobnější vtípky logicky plynou z promyšleného celku a zpětně k němu přispívají, a taky do puntíku vycizelovaný střih (jmenovitě třeba ve scéně závěrečného odhalení, kde děj i postavy drží absolutně vážnou tvář a veškerý humor si skromně odpracuje pořadí a timing záběrů). Nadčasová kvalita od party inteligentních lidí s vzácnou vášní pro řemeslo. ()

filmmovier

Královna převlekových komedií. Naprosto fantastický/á Dustin Hoffman, který je jako Dorothy mnohem lepší, než jako Michael, nádherná Jessica Lange a hercům kraluje Bill Murray jako Michaelův spolubydlící. Hromada povedených fórů, naprosto úžasné komediální scény, kapka dramatu... Všechno tam je. A všechno je to poměrně předvídatelné (což je úplně, ale úplně jedno) a sem tam se najde nějaké to hluché místo, ale výsledkem je naprosto výtečná komedie, která se snad musí líbit úplně každému. A Vašek Postránecký si ten dabing musel taky pořádně užít, na výsledku je to ostatně slyšet - české znění je v tomto filmu rozhodně přidaná hodnota! 82%. ()

Endyis

Neni to špatný film, herci a jejich výkony jsou beze sporu dobré, ale zároveň se nemůžu zbavit dojmu, klasického limonádového filmu... přesněji tedy - dobrého limonádového filmu. 70% ()

Pavlínka9

Film, který prostě dokazuje, že Dustin Hoffman je podle mého názoru nejlepší a nejúžasnější herec od té doby co začal hrát :D Tento snímek je pouze důkazem, že dokáže zahrát opravdu cokoliv :) Herec je vskutku výborný a na mé příčce je samozřejmě na pravní místě, takže nemám absolutně co vytknout. To ani přeci nejde. :) Kor když se spojí se Sydney Pollackem :) ()

anli

Nejlepsi"prevlekova"komedie,ktere muze konkurovat snad jen"Nekdo to rad horke" a jedna z nejlepsich komedii vubec.Uz samotny scenar,ktery je opravdu skvely se hercum hraje jak vino a je to na nich videt-Dustin Hoffman je uzasny a Jessica Lange jakbysmet.Rezie Sydneyho Pollacka je bravurni-hrava,vtipna i dojemna zaroven.Herec ktery prorazi jako herecka se muze zdat jako klise,ovsem v tomto pripade klise se samymi superlativy.Videt tenhle film je prakticky povinnost,protoze definuje hranice zanru a ukazuje,jak ma vypadat komedie.Jasnych a neoblomnych 100%. ()

Svata

Nova pustila snad poprvé film se starým poctivým totalitním dabingem..Hrušínský, atd....že by zjistili co je kvalita a co se nedá poslouchat a dovede zkazit i výbornej film? ()

hroubek

Mám spoustu filmových restů, které se snažím postupně odškrtávat.Jakmile odškrtnu jeden, někde zpoza rohu se objeví další dva a takhle to jde pořád dokola a s každým dnem restů přibývá.A proto jsem hodně rád, že jsem konečně viděl Tootsie.Komedii, která nádherně baví svým intelektuálním humorem a skvělými dialogy.Dustin Hoffman je parádní a Bill Muray taky, i když má méně prostoru.Sydney Pollack odvedl moc dobrou práci. ()

jujec

Myslím, že obsah filmu hovoří za vše - vzhledem k tomu, že je to film z 80. let, je to kvalitní zábava, vyšperkované dialogy a děj. Hofmannova "Dorothy" je naprosto skvělá a zábavná. Takové filmy dneska už nevznikají. ()