Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

ryoga

Filmová lahôdka nielen pre milovníkov golfu.. keďže golf nehrám ani ho nesledujem tak môžem povedať že som si celý tento príbeh užíval :-) výborné herecké výkony, kamera a zvuk. najlepší bol asi Will Smith ktorý Matta Damona dostal do hry svojimi múdrymi slovami.. ()

Kuny27

já osobně jsem golf nikdy nehrál, ale tento film jsem si naprosto užíval a odpočíval jsem u něho. předem nedoporučuji český dabing, který je nic moc! O kvalitách filmu se můžete přesvědčit sami hned na začátku. Herecké výkony všech herců hlavně Matta Damona a Charlize Theron. Film o sportu, současně drama a také romanťák, to je umění a Robertu Redfordovi se to skutečně povedlo na jedničku. Will Smith, který byl v hlaní roli zahrál svojí roli přímo na jedničku. ()

Mistickzz

Tak som sa zadíval do tohto filmu až som sa divil ako ma baví. Fakt som nevedel do čoho idem a nečakal som, že to bude taký pokojný, príjemný a dobrý film. Pomalé tempo 30. rokov dopĺňala krásna hudba a skvelé herecké výkony na čele s megalomanským Wiilom Smithom, ktorý mi pripomínal samotného boha. A na dôvažok to malo veľmi inteligentný scenár. 83% ()

iXtr3m3

Golf + Smith ako mentor + Damon ako fracek + Theron (Uuuu). Dobové zasadenie, gradácia, technika, všetko vyšlo na jednotku, takže známka nemôže byť iná. A aby som nezabudol, ak by niekto do tejto chvíle váhal nad mojou objektivitou, tak dodám len tri slová - Režisér Robert Redford. ()

eagle-eye

Na Redforda to nebylo zas tak špatný. Kýč, patos a klišé sice na každém rohu, ale vcelku hezky odvyprávěný příběh s příjemně civilními výkony všech zúčastněných, myšleno hlavních i vedlejších postav. ()

wosho

Velmi příjemný film, který se sice odehrává na golfovém turnaji, ale jen o golfu není. Místo přímočaré sportovní záležitosti o tom jak zlomený a věčně ožralý golfista schopí a "vyhraje" turnaj šampionu, čekejte jednoduchý-avšak silný příběh o tom, že...... To ať však najde v tomhle vynikajícím snímku každý sám. ()

Ratherfly

Kdyby to bylo míň klišoidní, uhlazené a bez průpovídek typu "musíš to vidět svojí duší" apod., mohl to být i celkem fajn film na nedělní odpoledne.. ale takhle, když se na diváka tlačí sterilně krásnými záběry a rádobyhlubokými myšlenkami (podobné těm, které plodí party zhulených týpků u piva každou chvilku), to pak jde snímek mimo mně. ()

Mičl

Mám radši Redfordovi herecké výkony než režijní počiny, ale v tomhle nesmírně pestrém, dojemném dramatu zvládl režiji dokonale. Krásné zaběry na golfové greeny v kombinaci se západem slunce, přes noční krajinu okolo hřiště, či svítání s padlou rosou to je nádhera. Mě potěšila hlavně přítomnost mého oblíbence Matta Damona a nezvyklá role skvělého Willa Smitha. ()

Merkin

Na můj vkus až příliš mnoho golfu, nicméně poutavá atmosféra, inteligentní postavy, skvělí herci a krásný originální závěr mě přiměly dodat i čtvrtou hvězdičku:) ()

Paity

Tři hvězdy za Matta Damona, naopak o hvězdu méně za nepříjemnou Charlize Theron. Příběhově patřící hlavně pro trh USA. ()

farfalla

Příjemný film o golfu. Ale je vlastně jenom trochu o golfu. Bagger Vance (Will Smith) je mystický caddy, který se objeví právě, když je ho zapotřebí, a odchází, když už vykonal všechno, co mohl, a svému svěřenci řekl všechno, co bylo potřeba. Rannulph Junuh (Matt Damon) je miláček štěsteny. Po návratu z 1. světové války však nedokáže překonat marnost a stres, který se ho zmocnil po tom, co zažil hrůzy války. Adele Invergordon (Charlize Theron) se musí postarat o tátův golfový klub. Po válce přišla světová krize a tátovi to finančně nevyšlo, a tak spáchal sebevraždu. Adele zůstala bez rodiny, Rannulph se vrátil z války úplně změněný a teď se obchodní supy slétají, aby ji vzali to poslední, co ji zůstalo. Rozhodně se zachránit klub pomocí třídenního boje dvou šampionů a jednoho místního borce. Hardy Greaves je vypravěčem (Jack Lemmon). Po válce, kdy se tento příběh odehrál byl malým klukem (J. Michael Moncrief), kterého vášní byl golf. Stane se asistentem Baggera Vance a po jeho boku si projde nejenom golfovou akademií, ale i školou života. ()

Ondis

Konstelace, kterou jsem dlouho hledal: výborná hudba, dojemný příběh, dokonalá atmosféra, sportovní prostředí, neuvěřitelné herecké výkony a nádherná Charlize...Nemůžu jinak, takhle si představuju pětihvězdičkový film. ()

kwoky

Nepamatuju si, kdy jsem naposledy cítil na konci filmu lítost, že už je po všem. Legend of Bagger Vance je prostě perfektní. Od hereckého obsazení (naprosto překrásná Charlize), nádherných kostýmů, přes přírodu až k neskonale povedené hudbě. I slzička nakonec byla :) Je to trochu pohádka a taky by se dalo říct, že o ničem, ale to vůbec nevadí. Bez debat moje osobní top 20. ()

vodafone

Jako hlavní hrdina filmu Matt Damon mi ze začátku moc neseděl, ale postupně si mě dostával s jeho každým úspěchem. Příběh o boji v golfu na hřišti, ale i v duši hrdiny. Vedlejší roly stvárnil jeden z mých oblíbenců Will Smith, který si zahrál podavače míčku, avšak opět nejen těch, ale nadějí a podpory, kterou rozdával ve svých příbězích a scestných slovech. Pět hvěz si tenhle snímek určitě zaslouží. ()

lucijelucije

Mělo to kouzlo, mělo to šmrnc..mělo to nádech..a mělo to příběh..herecké výkony neznaly svých mezí..tahle hra..jménem golf..dostala velké mé uznání..jak důležité je..věřit sám sobě..děkuji..patřičně to na mě zapůsobilo.. ()

DannyBoy80

Libilo, sportovní filmy ja rad. A tento byl přecejen trochu jiný. Smith, Damon a Theron zahráli dost dobře. Škoda, že to nebylo podle skutečnosti. Zbývající dva golfisté totiž opravdu existovali a patřili ke špičce. Dobře se na to dívá, je to trochu oddychovka. ()

Xavi6

Příjemný film o tak známém sportu jako je golf. Nikdy by mě nenapadlo, že lze vytvořit ak skvěle emotivní film, kde opravdu o něco jde. Will Smith zde působí něco jako posel boží, který se z ničeho nic zjeví a pomáhá mu v jeho činnosti. Pokud je ale tento film o Mattu Damonovi, tak zdaleka neměl na Smitha, paráda. ()