Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

agassi68

Rozprávka napasovaná do rokov 1.sv. vojny v Amerike. Golfové ihrisko namiesto kulís. Redford vie pracovať s hercami aj s atmosférou no toto mi celé nesadlo. Premúdrelý Smith, Damona nemusím a krásna Theron to nezachránila. Naviac pridlhé. Ale upršaná októbrová nedeľa zase nie je až taký zlý deň pre tento film.. ()

BOURQUE

Napriek tomu, že golf nepatrí medzi najobľúbenejšie športy, musím uznať, že toto bolo niečo veľmi dobre režírovaný a duchaplný film. To znamená, že film nie je len pre milovníkov tohto športu. Pravdepodobne jeden z najlepších výkonov (aj keď ako vedľajšia postava) od W. Smitha, čo som kedysi videl. PS. Ch. Theron is a wonderful lady! Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

Shredo

S takou hebkostou a jemnostou sa nas zlahka dotyka pribeh vojnovej problematiky. Kedy stopa moze byt silna a prezit castokrat nestaci. Vsetko je obalene do cukrovej vaty, sympaticke postavy, kde si snad kazdy prial stastny koniec, putavy dej. Hratka kamery so sceneriou golfoveho ihriska je kombinacia, ktora pohladi telo i dusu. ()

Annaud

Will Smith dokonalý, ostatní herci výborní, film nádherný, režie skvělá. Mojí poetickou duši rozněžňovaly záběry soustředění hráčů před odpalem :) ()

illy.cz

tohle se vazne povedlo...urcite jsem necekal ze romanticke drama s Mattem Damonem se stane jednim z mych nejoblibenejsich filmu...Samozrejme ma na tom lvi podil Will Smith, ktery zde predvadi jednu ze svych nejlepsich roli... ()

darkreider

Ach, to je tak pekný film... Kto by to bol povedal, že ma dojme sentimentálna rozprávka o golfovom majstrovi. Redford ma prekvapil. Výborne zvolený herci, obzvlášť Smith si film užíva ako nikdy. Už dlho som nebol tak spokojný. ()

Jeand´Boa

Smith, Damon, Theron...nikdy bych neřekl, že jejich kombinací můžeme dosáhnout tak příjemných hereckých výkonů. Ne že by neuměli hrát, ale nikdy bych si nepředstavil jejich vzájemnou kombinaci. Ejhle, funguje to...A že je Redford rovněž dobrým režisérem, na to už jsme si zřejmě zvykli...Krásný film o golfu až v druhé řadě... ()

shereen

Na muj vkus trochu moc harlequinove melodramatickych momentu typu "sypani popela proti zapadu slunce zakoncene velmi elegantnim omdlenim". Tak asi po dvou letech jsem videla film znovu...a za celou dobu sledovani mi nedoslo, ze uz jsem to videla. Pak vlezu sem, abych tomu dala dve hvezdy a napsala, ze je to nuda a ejhle, ono to tu uz je, takze zadna zmena. ()

actor-SP

Pracuje tu výnimočná chémia medzi jednotlivými hl. postavami (od súťažiacich v golfe až po Adele).Výnikajúci príbeh no je tu akosi cítiť snahu natočiť typickú americkkú(hlúpučko-naivnú) zábavku pre širokú verejnosť, kt. mi vadila v určitých momentoch filmu a pri jeho celkovom dojme. Opakujem, film je tu nadmerne dobrý a na tak dojímnavý príbeh len tak skoro hocikto nezabudne, nie to ešte fanúšik športu na život a na smrť. A ešte chcem poznamenať, že už dlho ma tak veľmi nezaujal príbeh postavi vo filme, kt. vôbec nie je podstatná pre jeho priebeh...pána obchodníka, kt. dnes už len zametá ulice 4,5* ()

Biopler

S veľkým prehľadom a pohodou natočený snímok, v ktorom naozaj žiari Will Smith. Skvelá oddychovka a najpríjemnejší film čo som kedy videl. Klobúk dole, pán Redford. ()

Joppo88

Matt Damon a Will Smith sľubovali kvalitu, ale pod taktoukou Roberta Redforda sa z filmu stala doslova nádhera. Redford sa osvečil ako nielen výborný herec, ale i ako režisér. Nadupal film vznešenými myšlienkami a hodnotami, za ktoré sa oplatí "hrať". Navyše Smithovi takáto rola neskutočne sedí a celé som mu to uveril... Ďalej práca kameramana dotvorila každú scénu či už detailom rúk, mimiky či preblesknutí prírodou alebo geniálnymi nájazdmi. Ukľudňujúca zeleň greenu a modré nebo nad ním spolu s celou spoločnosťou krútiacou sa okolo, vo mne vyvolalo neopísateľný zážitok. ()

katmandzoo

neviem čo povedať, najlepší film, aký som v poslednej dobe videl..všetko tu fungovalo na výbornú..súhra hercov s prostredím, kamera, famózne herecké výkony, na čele ktorých kraľuje Will Smith, ten o malý kúsok nad ostatnými vyčnieval, pretože svojej role sa zhostil bravúrne, do toho všetkého nádherná, zimomriavky vyvolávajúca hudba, ktorá sa náramne hodila do najviac vypätých scén..nemám tomu absolútne čo vytknúť..len jedno slovo vystihuje tento filmový zážitok : AMAZING!!!!!! ()

Ondr@932

Dle mě přehnané hodnocení, ale toť pouze můj názor ... Je to pěkný film, ale vícekrát bych ho vidět nemusel. 60% ()

Whitebeard

Taková ta klasická ukázka toho, jak hudba dokáže udělat z lehce nadprůměrného filmu film parádní. Nádherná a vtahující hudba, která sedne snad do každýho záběru filmu. V něm jako vždy exceluje Willík, kterej snad ani nemůže zkazit roli. Tahle role je zvláštní, celej film se jenom tak usmívá, přesto to působí skvěle. Theronový chybí obočí a vypadá strašně. A Damon hraje jako vždy to svoje. Redfordovi se tenhle film moc povedl, z příběhu o jednom golfovém turnaji se nedalo asi ani vytěžit víc. 17 let starý film, přesto mě celkem nadchnul. Kdo neznáte, šup napravit. 4- ()

Razzor_82

"Ruce máte moudřejší než hlavu." Pomalu plynoucí  příběh o jedné golfové legendě, která znovu hledá svůj životní "švih". Pěkná retro atmosféra golfových turnajů. Sympatické herecké obsazení. Caddy Smith svou výjimečnou rolí zastínil i Damona. Uklidňující film, který se nikam nežene. 7/10 ()

FeriusParfax

Hrozně se mi líbilo vyprávění celého příběhu. Také herectví M. Damona a hlavně samozřejmě W. Smitha, jakožto rádce. Myslím, že tady byl vytvořen velký prostor pro fantazii, koho/co Bagger představoval. Boží, nadpozemský pomocník, alter ego, svědomí,...? Já jsem si ho vyložila jako božského pomocníka. Jinak jsem ale asi s filmem nebyla naladěna na stejnou vlnu. Jistě, samozřejmě v tom je zahrabané poselství o životě. Přirovnala bych to k obalu, kdy povrch ukazuje zkrátka golfový turnaj. Ale pod obalem se skrývá ta pravda a ten opravdový děj. Je to zkrátka o vzpomínkách, jak si je pamatuje starý pán. Všichni byli hodní, poctiví, dopadlo to dobře. Bohužel to ale celé kolem mě tak nějak prosvištělo a nedotklo se mě to. Třeba si dám někdy opáčko ve vhodnější chvíli, kdy předtím neuvidím film, jakým byl Aurore. ()