Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

generalmagor

K tomuto filmu mohu říci jenom jedno. MASTERPIECE. To nejlepší, co od golfového dramatu můžeš dostat. Spojení Willa a Matta Damona prakticky na vrcholu jejich kariéry? + Luxusní scénář, + Film od Redforda? a ta hudba? a perfektně načasované střihy, záběry a podobně.. NO prostě ... Tento snímek mě posadil na prdel a já jenom prostě nevim.. Nemám slov. 100% ()

pida123

Při sledování tohoto filmu jsem napjatě seděla a čekala jak se vše vyvine. Will nezklamal a tak trochu mi připadalo, že to celé táhne. Další obrovské mínus shledávám v tom, že jakmile doběhly závěrečné titulky, film se mi vypařil z hlavy. Škoda. ()

AndrewNewman

Excelentná Redfordova réžia. Skutočne každý aspekt tohto filmu je veľmi premyslený, rovnako ako obsadenie. Matt Damon sa ako bývalý perfektný golfista predvádza výborne, no aj tak ho dokázal svojim bezchybným výkonom zatieniť Will Smith, ktorý by si za svoj výkon určite zaslúžil nomináciu na Oscara. Nádherná Charlize Theron je už len čerešničkou na torte. Skutočne jeden z najzaujímavejších športových filmov. ()

Eire

Po tomto filme som asi mesiac hral MINI-golf. Skvele. Robert proste umi. Film ktory sa da pozerat kazdy rok, jako 3 orisky alebo Svetaci... ()

prochyn

Hlavní hrdina, traumatizovaný zážitky z války se stáhl sám do sebe. S pomocí podivného negerského anděla se vrací zpátky do života a do golfu. Happy end na závěr. ()

Muso

" Každý z nás má niekde v sebe svoj vlastný naozajstný švih. S tým sa rodíme. Trik je vtom ho nájsť. " Našiel ho ´černý anděl´ W.Smith, Ch. Theron a z polovice aj M.Damon(čo je trochu irónia lebo jediný, v tomto filme skutočne švihal:) Najvačšia poklona, ale patrí Redfordovi za výbornú réžiu, lebo po väčšine času nedáva divákovi šancu sa nudiť. Čo mi trochu vadilo bol fakt, že nikto kto bol 2x krát počas turnaja psychicky na dne, by sa 2x nedokázal dať do psychickej pohody, ale ak to bereme teda ako legendu tak je to vporiadku:) 90% ()

zajda001

Velmi hezky natočený film, který jsem poprvé viděla ve "žlutém" autobuse a který mi zpříjemnil cestu do Švýcarska :-). ()

mr.sulas

Velmi milý,upřímný a kvalitně odvedený snímek.V první polovině jsem trochu bojoval s tím,že jsem maličko něco postrádal,ani nevím co to bylo,ale měl jsem prostě takovej pocit,ale druhá polovina mi to dostatečně vynahradila,tak jsem se pak ustálil v bilancování mezi nejvyšším a druhým nejvyšším hodnocením. ()

Ajay

Robert Redford opět zabodoval, výpravný filmík z golfového prostředí, i když zrovna neholduju tomuto sportu a dvouhodinovým stopážím, nenudil jsem se ani chviličku. ()

t4

Skvely zazitek nejen pro divaky znale golfu...je videt, ze Smith umi nejen na role hlavnich hrdinu zachranujicich svet... Klobouk dolu pred RR, tohle bych od nej proste necekal. ()

SelfishMan

"Už se to stává trapným." "Ach ne pane, už je to trapné delší dobu" Příjemný a dojemný film Roberta Redforda. Užil jsem si především záběry krásného hřiště, téma sportu mě poměrně blízkého i hezkou Charlize Theron. Vyzdvihnout musím ale i Willa Smithe. Bezesporu skvěle strávené 2 hodiny. 85% ()

Kozlowski8

Kariéru nadějného golfisty přeruší první světová válka. Po jejím skončení se, poznamenaný hrůzami prožitýmy v zákopech, vrací do rodného města Savannah zcela jiný mladý muž. Nejeví zájem o golf ani o svou dřívější lásku a svůj život tráví nad kartami se sklenicí whisky. Vše se však v dobré obrátí, mladý muž se znovu sblíží s bejvalkou a zvítezí v turnaji ve svém rodném městě, přičemž projeví notný smysl pro fair-play.... a pohádky je konec. Tato sladká pohádka mne celkem bavila, avšak žádný trvalejší dojem, snad kromě výtečného Willa Smithe, ve mne nezanechala. ()

Miyamoto

Film, ve kterém nám chybí klasické rozdělení rolí (kladný hrdina, záporák...) a kde je hlavní část děje vměstnána do 3 dnů golfového turnaje... A o tom to právě je. I když golf jinak nemusím, tak tady je opravdu "cool" a film ani na chvíli nenudí. Charlize Theron je k sežrání, Will Smith je taky skvělý, ale pro mě byli hlavní jednoznačně oni tři soutěžící a konec turnaje mě opravdu potěšil... P.s.: Příchod Bruce McGilla na scénu prostě nemá chybu :-D ()

Vendys958

Krásný film, úžasná atmosféra a kouzlo golfu. Na zvednutí nálady je tohle opravdu výborný výběr. Matt Damon a Will Smith hrají opravdu bezvadně. Pro mě se Will do těchto typů rolí hodí víc, než do akčňáků. Nejlepší Redfordův snímek. ()

brutnikita

Krásné záběry.. už mi tam chyběly jen žirafy okusující stromy a zebry prchající přes golfové hřiště.. ale kde by se tam taky vzaly, že? Velice příjemný snímek na nedělní odpoledne, kdy se už nechce nic dělat, který příjemně naladí.. 4* ()

Rychlik1

Tento film si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček. Protože nejsem zrovna fanoušek golfu, byl jsem velmi příjemně překvapen (a velmi je ještě slabé slovo). Rozhodě doporučuji ke shlédnutí každému. To co radí Will Smith Mattu Damonovi by se dalo použít na téměř každou činnost v našem životě. Oba zahráli své role fantasticky a tenhle film se rozhodně zařadil mezi moje oblíbené. Škoda, že si jich můžu označit jen 10... ()