Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Tsuki003

Film pro všechny, kdo si kdy mysleli, že golf je nudná hra! (včetně mě). Dlouho jsem uvažovala, kolik hvězdiček tomuhle udělit. Od čtyř jsem se nakonec přiklonila k pěti. Proč? Film jako takový je opravdu "velký" a to i přesto, že nejde o bůhvíjaké drámo, což je úctyhodné. Navíc role Junuha změnila můj pohled na Matta Damona jako herce. Film je perfektně vyvážený co do vtipu, vážnosti a poetičnosti, nechybí i takový zvláštní feeling, který mi ve filmech tolik lahodí. Navíc kombinace Theron - Smith - Damon se mi víc než sympaticky zamlouvala. + skvělý soundtrack ;) Mimochodem, když se tak dívám na český plakát... po zhlédnutí filmu chápu a dokážu ocenit, proč stojí Will Smith uprostřed a zabírá největší plochu :) - jeho role je vyjímečná. ()

rytir1

Film o sportu. Krásná Theron. Vynikající Smith doplněný výborným Damonem. A režie Redford. No co víc říkat a přát si pro chlapy že. I když tohle je filmová třída pro všechny. O hudbě nemluvě. ()

Lukariosa

Každému se někdy stane, že zapomene..co měl vlastně na věcech, které dělá, tak rád, když se pro ně poprvé zapálil..může to být ve sportu, v práci, v zálibách, ale také v osobním životě/rodině/lásce...jde jen o to, jak opět tu ztracenou jiskru najít a rozdmýchat..skvělý film se skvělým obsazením o opětovném naleznutí (spoiler :) ) radosti ze života...Will Smith? Perfektní jako vždy.... :) ()

v.indruchova

Já tohle dílko vnímám konečně, jako takové zamyšlení nad životem. První hodina mě moc nebavila, ani nevím proč jestli jsem neměla tu správnou náladu, nebo to na mě bylo ufňukané a natahované?, ale ta druhá, byla jiná, mám pocit, že jsem pochopila pointu. A možná pochopila něco o golfu, o kterém jsem nevěděla zhola nic. Nemyslím si, že by tato hra měla být, jen pro boháče a snoby, jak si mnozí myslí. "Herní" výkony slušné. ()

Vlasek

Golf rozhodně nepatří mezi mé oblíbené sporty, ale tohle je nádhera. Pohlazení po duši. Snad více ani není třeba dodat. ()

xButch

Shlédl jsem s českým dabingem a zaměnit v překladu yardy za stopy je celkem zásadní problém. Ale díky za podobné kvalitnější dabingy, které se ještě dají poslouchat, ne jako většina odfláknutých prací poslední doby à la "Studio Zero", hlavně rychle a levně a ať je slyšet Zdenda, Dandi a Laďa. ()

Střelec17

Musím říct, že tohle je snad první film o golfu, který se mi vůbec nelíbil. Nevím čí je to chyba, ale tady mi neseděl nikdo z hereckého obsazení. Začátek s Damonem byl celkem nudný, nevýrazný, prakticky se nic nedělo. Poté se objevil na scéně Smith a já myslel, že se konečně trochu film zvedne, né tak kvůli tomu že by snad byl Smith lepší herec než Damon, ale hlavně protože jsem čekal že se film trochu rozjede, a ono se taky tak stalo, bohužel jen na 15 minut, pak byl Smith s těmi předpověďmi otravný. Třešnička na dortu byl vypravěč, který mi pil krev nejvíce. Pozitiva: Když se objevil Smith, tak se na to dalo 15 minut dívat. Negativa: Vypravěč. ()

Milan

Take po zhliadnutí a porovnaní tohto filmu so Zeleným svetom, by som povedal, ze toto sa mi viac pacilo, nebolo to robene az tak prilis komercne ako Costnerov film. A treba povedat ze Smith a Damon maju zopar uderov pod par oproti Costnerovi. ()

Wroclav

Obrovské překvapení, téma které mě ani trochu nezajímá, nulové očekávání a nádherný film který rozhodně ani chvíli nenudil. ()

pavont

Co povedat. Mame pribeh , ktori svojou klisoidnostou priam prekypuje. Redford vzal temu vojaka, ktori po navrate prestal zit a naspat ho vracia co? Jeho vztah k golfu. Ano je tu spusta podtem ako kriza, milostny vztah, ktory nieje az taky milostny. A psychokecy o zivote a ceste v nom narubane do golfu. Vsetko uz xkrat vydene. Je tu aj postava willa Smitha ktori sluzi ako anjel ukazujuci spravnu cestu. Prave jeho postava je to co pomaha odohnat nudu. Skoda ze Jack Lemmon vo svojej poslednej ulohe nedostal viac priestoru. Mame tu teda bezkonfliktne drama a ako pozadie k nedelnemu obedu posobi patricne. Ziadny zazrak kinematografie vsak necakajte. ()

nervana

Úžasný film, na který se strašně příjemně kouká. Klobouk dolů před tím co předvedl ve vedlejší roli Will Smith (postava kterou ztvárnil by si snad zasloužila oscara), ale také Robert Redford, protože se mu podařilo natočit krásný film, na který nikdy nezapomenu. ()

shinlove

První film, kde jsem měl chuť ohodnotit jej pěti hvězdičkami už v polovině filmu!!!! Neskutečně skvělá role Willa Smitha jen podtrhuje, že je to Pan HEREC! Je neuvěřitelné, že tento herec ještě nemá Oscara!!!! :( Je to film, který zasáhne každého přímo do srdce a mně, velkému fanouškovi golfu, opět ukazuje, jak je to krásná hra! Díky, Roberte. 5* ()

SONYAGENT

Nádherná pohádka, nádherný golfový sen zapsaný v době, kdy by will Smith a jeho postava nemohli pomalu vstoupit na hřiště ukazeje dva výjjimečné herecké talenty. ()

Vsacan

1.) film + Oblibený sport = supr film.......2.) gouryella má pravdu. ne nadarmo dali Willa do popredi na plakátu. Z mého pohledu hraje Will hlavní roli v celém filmu. ()