Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

skyfire

Obrovské zklamání. Film je předvídatelný, nesmyslný, primitivní. 1) základ turnaje 3 golfistů byl v nutnosti splatit duh za golfové hřiště. Během filmu se už to neřešilo a nikdo neví jak to dopadlo. 2) černošský vševěd W.Smith se vzal nikdo neví odkud, své znalosti má taky nikdo neví odkud a když má poradit, tak se přiblble usmívá. No a když už konečně poradí svatou větou vnímej prostor, tak Damon začne odpalovat zázračné míčky. 3) Damon je v pytli ze zážitků z války, ale taky tam kolem toho nic moc není. Zkrátka jeden den je psychicky dole, pak zase nahoře, pak zase dole. Zkrátka celý film nemá za cíl nic jinho než hrát na city, ale je tak blbý, že se mu to na mě uhrát nepodařilo. Jak tohle může být srovnáváno s klenoty jako Forrest Gump, Rainman apod. to fakt nevím. ()

JB001

Když jsem film viděl poprvé, netušil jsem, že ho natočil Robert Redford. V každém případě, to je jeden z nejlepších sportovních filmů, co jsem kdy viděl, bez ohledu na to, že golf je můj oblíbený sport. ()

marekm030

Ano, kazdemu je hned od zaciatku jasne, ako to skonci, ale cesta - kadial sa golfova lopticka bude uberat, kym spadne do poslednej jamky, ta je fascinujuca. Film o sebapoznani. Vyborna rezia, svetlo, hudba, Matt, Will ... ()

Standey

Krásný příběh zasazený do období americké krize. Střih, kamera, hudba, obsazení, scénář...vše naprosto bezchybné. ()

naiva

Filmy se slovem "legenda" v názvu jsou často příliš sentimentální. Na snímky s koňskou dávkou (v jednom případě doslova) citů je Robert Redford dobrý. Tentokrát ale rezignoval na snahu natočit poctivý film, ze špatné předlohy si nechal udělat ještě horší scénář a jen přidal cukerínovou hudbu a ostatní náležitosti žánrového filmu. Na obranu tvůrců je třeba uznat, že plakát (hrozný) i název (anglický špatný, český mnohem horší) velmi dobře kus vystihují. Kdybych dal na svou intuici, film bych vynechal. Potvrdil jsem si, že ačkoli je hodnocení na ČSFD.cz užitečný nástroj, v některých případech selhává: přechvaluje snímky sentimentální, americké, gangsterky, pohádky a nové seriály. Naopak nedoceněné bývají filmy realistické, s intelektuální hloubkou, pomalejším tempem nebo jakkoli spjaté se sexualitou. ()

gezko

Skvelý film o skvelom športe so skvelými hercami. Príbehovo je film jednoduchý, ale o to strhujúcejší je pocit po jeho zhliadnutí. Film dáva priestor jednotlivým hercom, aby demonštrovali svoje kvality. Will Smith v roli anjela ukázal, že vie zahrať akúkoľvek rolu. Matt Damon zasa potvrdil svoje herecké kvality filmovou premenou z miláčika davu na trosku a následne na znovunájdeného hrdinu. Charlize Theron anjelsky krásna a ľadovo chladná. A režisér Robert Redford ukázal prečo patrí medzi špičku vo svojom odbore. Pre milovníkov golfu je film klasikou, pre začiatočníkov povinnou literatúrou, pretože kto raz hral golf, porozumie, že veci ako pravý švih – len ty, loptička a jamka sú skutočné v golfe i v živote. Jednoducho moja srdcovka 10* z piatich možných. ()

Tomulka

Příběh , který Vás chytí za srdce a navodí Vám příjemnou atmosféru. Nejlepší herecký výkon předvedla beze sporu Charlize Theron. Každopádně Will Smith a Matt Damon těsně za ní. Každopádně bych chtěl ještě vyzdvihnout náprosto famozní režii Roberta Redforda a mistrovski zvolenou hudbu v podání Rachel Portman. Celek utvořeny těmito všemi hvězdami je v mých oblíbených filmech zapsán. ()

mentos.

U mě to tenhle film vyhrál už tím, že tři hlavní role ztvárnili 3 velcí herci. Má milovaná Charlize, skvělý Matt a vždy příjemný Will. Příjemný snímek o golfu a nejen o něm. 80% [viděno 19.12.2012] ()

bergeron

Vynikajuce pomalo svizne sportove drama, zo zaciatku pochaby dej v ktorom sa to vsetko rozbieha, ale nasledne pride na scenu WIll Smith, a Matt Damn, tito dvaja herci sa vo filme nasli, obaja zahrali kvalitne, co sa tyka Smitha, to bol 1 z najlepsich vykonov kariery, film ma svoje dobre golfove vykony ktore sa striedaju so zlou naladou, ale vsetky tieto deje su vyplnovane UZASNOU HUDBOU ktora Vas nadche, a ak nie, tak je prijemnym efektom. Robert Redford natocil kusok, v ktorom nechyba nic, originalita, zvuk , herci, a hlavne ironia a sarkazmus jedneho caddyho Smitha, ano, ano, ooo ano, to dodava smrnc a usmev na vasej tvari. Oplati sa pozriet, a bude sa stale a stale..!! 5 hviezdiciek ()

doogiemus

Nikdy som príliš nerozumel tomuto športu Tigra Dreveného, ale bol to celkom pekný film. Pri tej narácii a opisovaní športu to bolo ako pri Million Dollar Baby, akurát, že sa film skončil celkom inak a nikto nedostal po papuli. Bol to však milý film. Páčili sa mi tiež rozhovory, niektoré spoločenské prejavy, ktoré dnes už celkom vymreli a malo to aj svoj odkaz. Celkovo je doogiemus spokojný. ()

jakup57

"Problém" všetkých týchto športových filmov spočíva vtom, že je od začiatku jasné o čo pôjde a ako to skončí. Napriek tomu sa na to vždy dobre pozerá...70 % ()

Bobotie_Bob

Will Smith tady hraje parádního vágusáka, který zná golf líp, než kdokoliv jiný. :D Golf moc nesleduju, ale tenhle film rozhodně stojí za to vidět :) 85% ()

Robino15996

Musím povedať, že toto bola moja prvá skúsenosť z Robertom Redfordom ako režisérom...a môžem s kludom povedať, že pán Redford zrežíroval majstrovské dielo. Všetky tri hlavné postavy boli vynikajúce, soundtrack tak isto takže inak ako 5 hviezdami to ani nemôžem ohodnotiť.90% ()

Vydrain

Miluju tehle film. Uz jen proto, ze se mi stala velmi podobna situace, kdy ma Junuh hrat z lesa a trefit ranu do svetle mezery kdesi v oblacich. Pred par lety jsem to v bedne zahledla zahrat v Auguste Mickelsona. Vsichni jsme se vyhrali ven:) Skoda, ze tenhle film neni tolik znamy, je kvalitni po vsech strankach. Pokud potrebujete pohladit po dusi a nechcete zamilovanou klasiku, je tohle to prave. ()

SantaCruz

V predchozim zivote jsem pravdepodobne zil v Jizni Caroline, to slunne podnebi s krajinou co ma dusi a se stromy jez maji pamet do hluboke historie me pokazde vyrazi dech. Ale bohuzel ani souznejici hudba a ani oblibeny herec Will a okouzlujici Charlize nezabrani memu hodnoceni, ktere ubralo prvoplanove klise :-( ()

Bogrant

Režisérsky, herecky, dobovo a nasadením jetento film príjemným pohľadením na duši, pri ktorom sa človek akosi samovoľne nechá nad jej krehkosťou unášať a vôbec mu to nevadí. Golfových laikov (vrátane mňa) by to odradiť nemalo, pretože o golf zasa až tak nejde. Redford to vedel, krásne sa s tým pohral a na čele s osvedčeným hereckým zoskupením nezachybovali. Škoda len, že v rámci tvorby všetky hlavných hviezd je tento film niekde na úzadí pozornosti. ()

RoyBatty444

Veľmi sugestívne natočené s dobrými hereckými výkonmi a správnou hudbou. Niečo mi tam, ale chýbalo alebo možno bolo na viac. To filozofovanie okolo golfu keď človek nevie, či ide o hru alebo život. Taktiež ma mierne odrádzala fantasy rovina. ()

Jasmín

Film o golfu, který není úplná blbost má u mě vždy za pět hvězd. Sice švih protagonistů má daleko do dnešního tvrdě sportovního swingu profíků, ale ty scény jsou tak vymazlený, nádherný a mě zaručeně naprosto vtáhly. Až se člověk diví, jak to tenkrát mohli s takovýma klackama hrát tak dobře. Rozhodně musím napsat, že jsem mile překvapen pozitivním hodnocením ostatních přispěvatelů. Myslel jsem si, že pro negolfisty to bude spíše rozvleklý, nudný a předvídatelný filmeček s flákáním do míčku ... a vida zapůsobil i svojí mimogolfovou stránkou, což mě strašně těší. Willa Smithe zde opěvuje každý, takže v tom nemá cenu pokračovat ... mě potěšil i Jack Lemmon svou úvodní a závěrečnou scénou - bohužel jeho poslední role. ()