Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Alf

na rozdíl od mnohých pro mně není pojem "hollywoodský film" synonymem braku, tohle je ale přinejlepším typické hollywoodské béčko, film - s docela slibným začátkem - přelidněný celým hejnem postaviček, se kterými je tolik švandy, až se mi zvedá žaludek (pozor - tady jsou legrační i záporné postavy), Kevin Costner ve své typické libové roli nepřekvapí, selhal bohužel i Rickman - jeho plochá karikatura zloducha je skutečně odstrašujícím výkonem... ()

Macik

Asi nezjnámější filmové zpracování Robina Hooda s vynikajícím obsazením. No jo no kde jsou ty časy kdy Kevin takhle zářil....:( ()

Miguel

Hodně dobré filmové zpracování příběhu o Robinu z Locksley s krásnou výpravou, nádhernou hudbou a výbornými výkony všech herců kromě Alana Rickmana - ten byl totiž podle mě téměř dokonalý :) ()

kebom

Asi moje najväčšie filmové sklamanie deväťdesiatych rokov. Koncom tých osemdesiatych som žil na anglickom seriáli Robin of Sherwood, ktorý je pre mňa dodnes neprekonaný. Potom som sa dopočul, že v kinách bude nový film o Robinovi Hoodovi. Vo svojej detskej naivite som predpokladal podobné razenie filmu. Namiesto toho som videl obstarožného (už v tej dobe som si všimol, že Robin Hood teda K. Costner je jednoducho na túto úlohu starý a myslím si to dodnes) a vypaseného Hooda so svojimi hollywoodskymi kámošmi, ako sa preháňajú po pozametanom a vykosenom lese. Trapas desaťročia... ()

Yardie

Dle mého určitě nejzábavnější verze Robina Hooda (neviděl jsem ale toho s Crowem). Kevina Costnera moc nemusím, ale tady mi seděl a líbil se mi. Film má tempo, občas vtip a herci se povedli také - hlavně Rickman, který je dokonalý záporák a i Freemanovi to sedlo. Prostě taková super zábavka, u které se odreagujete, má svou kvalitu a dá se na ni koukat vícekrát. Howgh! ()

Marina111

Skutočné historické veľkofilmy ešte len mali prísť ... Gladiátor, Gangy NY, Schindlerov zoznam ... Ale tento Robin Hood bol ich dobrou predzvesťou. Balansovanie medzi romantikou, tragédiou, legendami a históriou nie vždy musí skončiť šťastne, ale Kevin Reynolds a Kevin Costner to dokázali - udržali rovnováhu a dôstojne sa prebalansovali k filmu, ktorého miestami nadštandardná naivita a pátos síce nijako nepomáhajú k zvučnému menu, ale dajú sa zniesť a v zmesi všetkých tých dobrodružstiev a zápletiek dokonca i tolerovať (či až stratiť ?). Skrátka, hoci Robin Hood pre mňa nie je kráľom zbojníkov - o tento titul vo mne už dávno vedú spor Jánošík a Pacho - jeho legenda mi je vďaka tejto filmovej verzii aspoň o čosi bližšia. ()

Movie Gourmet

Velká slaďárna, ale dobře napsané i zahrané. Hlavně díky sympaťákovi Kevinovi, Morgan(u) Freeman(ovi) a samozřejmě Alan(u) Rickman(ovi). Legendární je song k filmu od Bryan(a) Adams(e) s názvem "Everything I Do I Do It For You". Verdikt: 5* a 85 %. PS. Všechna další budoucí zpracování jsou úplně jinak pojatá a nelze je s tímto snímkem moc srovnávat, proto lze tento považovat za nejvíc hollywoodský a svým způsobem nejvíc povedený. ()

mira007

Legendární story zpracovaná na americký způsob alá sladkobol. Koukatelné to bylo a stalo se to i hitem, ale největší pecka je ten song od Adamse. ()

Klajnik

Viděl jsem to v dětství a v paměti mi to nijak zvlášť neutkvělo. Dal jsem tedy ve svých 24 letech rewatch a první hoďka relativně bavila, ale ta další hodina a půl už nudila (viděl jsem Director's Cut). Příběh je velmi naivní, takže mi postavy i jejich cíle začaly být volné. Ta naivita tkví konkrétně v tom, že ke klíčovým bodům příběhu se dochází skrze náhody či neschopnost postav, spíše než kvůli tomu, že jedna postava předčí druhou svou důmyslností. Je však fajn, že se film odehrává ve skutečných/věrohodných kulisách (víme, jak to o 30 let později občas vypadá), ale je fakt, že tehdy neměli tvůrci moc na výběr. Formálně je to ale na můj vkus příliš schématické/průměrné. Viděl jsem podstatně starší filmy, které dokázaly z prostředí a kamery vyextrahovat podstatně silnější atmosféru. Klíč k divákovi však tkví primárně ve scénáři a mě takovéhle neškodné pohádky prostě netankují. Přesto bych byl velmi překvapen, kdyby existovala jiná filmová adaptace, která tuhle trumfne. Někdy ještě zkusím tu Scottovu s Crowem, ()

hacho

Proste krasna pohadka. A nevyzvedavala bych ani tak Costnera jako spis Alana Rickmana, ktery na me za tu chvili opravdu zapusobil. ()

Kroupa

Vypočítávat zápory tohohle filmu by pro mě bylo na dlouho, tak se raději obrátím na klady. Naprosto úchvatný lotr v podání Alana Rickmana je asi tím hlavním tahákem filmu. Hlavní herečka není ani moc krásná, ani moc dobrá herečka, Kostner nabízí hlavně akční nebo sentimentální scény. Historicky je příběh naprosto nevěrohodný a bizarní (na druhou stranu si divák může udělat představu, jak vnímají středověk Američané). Bohužel to není ničím vyváženo, navíc katastrofálně kontaminováno americkým ideologickým prostředím. ()

Greg25

100% Jeden z mých nejoblíbenějších historických snímků, ačkoliv film obsahuje některé nepravděpodobné historické prvky, který historický film, ale ne? Navíc Robin Hood je točený již se záměrem ne ve všem odpovídat legendě, která se ale viditelně liší podle toho jaký historik ji vypráví. Zkrátka vynikající film s výbornými hereckými výkony (Costner, Freeman, Slater, Rickman, Mastrantonio), dobrým scénářem i režií, to vše prosyceno jednou z nejznámějších legend a korunováno více jak dvěma hodinami nefalšované zábavy. ()

JanPancir

Proč 5 hvězd filmu, který si zaslouží tak 3 nebo 4. No protože to je můj úplně první co jsem viděl v kině. Bomba, asi tak další dva roky jsem běhal po lese s mečem a lukem a hrál si na Robina Hooda. Kamarádka ze školy hrála laidy Marianu a já byl maximálně šťastnej a bezstarostnej. Nádhera! S tímto filmem mam spojený dětství. Do dneska mam v hlavě plakát filmu na, kterým je Costner jak střílí z luku hořícím šípem a za nim vybuchuje sud s prachem. Myslím, že tohle všechno stačí na 5 hvězdiček nebo ne? Jak mě film celoživotně poznamenal uvidíš na www.medieval.wz.cz :)) ()

JK-Stinger

Pravděpodobně nejlepší ztvárnění příběhu o legendárním Robinu Hoodovi. Minimálně je jediné, které si pořádně pamatuju už z dětství, hlavně proto, že jsem si ho na VHS nesčetněkrát pouštěl. Nicméně jeho kouzlo vydrží i v dnešní době, zvlášť, když jsem to konečně viděl s originálním dabingem a dokonce s některými scénami, které byly dříve vystříhány. Co z filmu dělá tak parádní zážitek je bezesporu hvězdné obsazení především Robina-Costner, Azeema-Freemana a Nottinghama-Rickmana. Celý snímek je akční, romantický i komediální zároveň a tak není nouze o střídání nálad diváka a celková nuda taktéž nehrozí. Nutno připomenout také výborný soundtrack v čele s baladou od Bryana Adamse - Everything I Do. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman