Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

LukeSharp

Kevin Costner ještě ve formě ve velmi dobrém zpracování legendárního lupiče samaritána.Stojí však ve stínu Morgana Freemana,ale především Alana Rickmana,který byl výborný.Jako záporák je prostě dobrej.Celkově je film ve svižném tempu a je to asi jedno z nejlepších zpracování.80% ()

amyth

Už žádné ohleduplné stínání! A zruším vánoce! :-D Kevin Costner a Morgan Freeman v nejlepší formě. K tomu fantastický Alan Rickman jako šerif z Nottinghamu a Sean Connery jako Richard Lvi srdce. Co více si přát? Asi nejpovedenější adaptace Robina Hooda. Ústřední song Bryan Adams - Everything I do. Klasika ()

alpeew

Nejlépe zpracopvaná legenda, a že těch zpracování už bylo! Navíc Kevin Ciostner je správná volba na typ hrdiny i ostatní casting přesně sedí. A pekná hudba! ()

Romeroo

Podle mě nejlépe zfilmovaný Robin Hood, pěkná dobrodružná podívaná, která příjemně uteče a výborně se u ní bavíte...a ještě tu je skvělý Alan Rickman, kterému role záporaka padnou jako p*del na hrnec..80% ()

Pagliacci

Stejně jako Rocky, Mcclane, Murtaugh a Rigs je i Robin Hood klasikou která pro mě nikdy nezešedne. Nádherný příběh plný silných momentů, krásné přírody a v neposlední řadě písní které jsou nesmrtelné jako pro mě film. ()

Vanguard77

Vedle Robina Hooda a Men in tights určitě moje nejoblíbenější zpracování legendy o slavném Sherwoodském zbojníkovi, jenž chudým bral a bohatým dával... nebo tak nějak. Výpravné, zábavné, s charakterními herci a vynikající atmosférou, tomuhle Hoodovi opravdu schází málo. ()

kubas369

Asi nejlepší a nejoblíbenější filmové zpracování Robina Hooda také díky Alanu Rickmanovi, který si roli šerifa očividně užívá. Slabší 4 hvězdičky. ()

Alca

Po shlédnutí tohohle filmu se do Kevina Costnera musí zamilovat úplně každý! Je okouzlující a šarmantní Morgan Freeman mu zdatně sekunduje ()

helrohir

Zrejme najlepšie spracovanie príbehu o sherwoodskom zbojníkovi. Film má výborné obsadenie (skvelí boli najmä Rickman a Freeman, ale Kevin sa tiež dá) a pekný titulný song od Bryana Adamsa. Len tam mohlo byť trochu viac akcie a menej romantiky. ()

Wooke

A tu už Kevin Costner ukázal, že je úžasný herec. Aj keď to nie je až také geniálne, s Morganom Freemanom spolu tvorili veľmi dobrý pár. Mám rád Robina Hooda a všetko s ním späté. ()

ac1976

Vydarená Hoodovka s Kevinom Costnerom, zábava, napätie, romantika, šťastný koniec... Tak to má byť. Zábavný zloduch Rickman a na záver bonus Connery, akurát netuším kto rozdeľoval dabingové postavy, pretože Slaterov dabing je hrôza. ()

Rapaport

Tak tenhle film je moje srdcovka. Viděl jsem ho nesčetněkrát, a ani po letech neztrácí na svém kouzlu, kterým mě učaroval coby desetiletému hošíku, který byl poprvé sám v kině. Podle mého soudu je to nejlepší verze vládce sherwoodského lesa a nemyslím si, že bude někdy překonána. Když se řekne film o Robinu Hoodovi, většině se vybaví právě tenhle. Costner byl jakko Robin fajn, Freeman úžasný maur a Rickman jako šerif nepřekonatelný. Vše podtrhuje úžasná hudba. ()

subic

Toto je vůbec první film, který jsem někdy v roce 1992/93 viděl doma na VHS ve stereu. Z dnešního pohledu spíš dobrodružná komedie. 70% ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman