Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

knihovna

Když jsem tenhle film viděl poprvé, hned jsem ho doporučil kamarádovi Milanovi a šel s ním na to podruhé, tak se mi líbil ( pro hnidopichy - ten film, né kamarád). A bavil mě i podruhé během těch 24 hodin. Šerif v podání Alana mě tak strašně bavil, že když jsme potom s naším ansáblem (asi 8 let potom) hráli Robina Hooda, jednoznačně jsem se nominoval na Nottighama. Oblek mi žena ušila přesně ( nebo hodně podobně ) podle tohoto filmu. Kamarád Milan ( ano, ten s kterým jsem byl podruhé v kině) po shlédnutí naší hry prohlásil: "Ty vole nikdy jsem nevěděl, že si taková sv..ě". Čímž mě potěšil - snažil jsem se, ale kam jsem se hrabal na Alana. No co dodat - Milan i Alan už jsou bohužel v nebi, my už divadlo nehrajeme, a tak nám zbyl alespoň tenhle parádní film. ()

mrclTV

Pohodová dobrodružno-romantická jazda, kde dostaneme aj povestnú kvapku napätia, za pomoci slušných výkonov známych tvárí. Tak prečo tak nízke hodnotenie? V skutočnosti ma to nikdy nechytilo a nie som ani istý, či som film videl niekedy celý a naraz. Radšej som vždy po chvíli v telke hľadal alternatívu. Tento žáner nie je moja šálka kávy. ()

PlayEasy

Jasně, je to mizerně odehrané béčko. Když se ovšem člověku film vryje do srdce, jsou mu takové maličkosti ukradené... 95% ()

Gamekeeper77

Hodně povedené zpracování tohohle příběhu se skvělým Costnerem, Freemanem a ještě skvělejším Rickmanem. Prvotřídní klasika bez jakýchkoli násilných a trapných pokusů o co největší originalitu, jak to bývá u poněkolikátém přeremakeování filmu obvyklé. Výborná hudba dělá zvláště z romantických pasáží opravdu romantické a dojemné a režisérská verze mi navíc po 27 letech odhalila jedno velké tajemství o původu šerifa z Nottinghamu. 90%. ()

tavvva

Ubohá parodie, která je v porovnání s Robin of Sherwood naprosto blbá a nudná. Šerif je teatrální blbeček k smíchu ... Guy byl zřejmě donucen mluvit "drsně", takže působí jak kretén, přitom mu v jiných filmech hraní šmejdů jde docela přirozeně. Costner s Freemenem se na své role taky vůbec nehodí. Vítězoslavné hudební motivy jsou úplně mimo. Prostě tenhle film je úplně zbytečný. "If you want to be free men," says Freeman :] Koketoval jsem s hodnocením "odpad", ale nakonec jsem tam tu hvězdu se zaokrouhlením nahoru vyškrábal. ()

horor2

Bohatým bere, chudým dává. Kevin Costner jako Robin z Locksley. Můj první viděný Hood, který je mou srdeční záležitostí. ()

Snagleo

Robina jsem jednou viděl v televizi, ale ne do konce. Rozhodl jsem se tedy, že to napravím. Viděl jsem a musím říct, že je to dost příjemný film. Scény jsou velmi dobře natočené. Herecké výkony jsou super. Kevin Costner a Morgan Freeman patří k nejlepším ve filmu. Dialogy jsou poměrně dobré. Musím tedy ještě pochválit hudbu, která zní krásně a snímek hezky doplňuje. Ze začátku mě film hodně bavil. Je totiž napínavý a dobře natočený. Dále to už jde trošku dolů, ale to nic nemění na tom, že Robin Hood s Kevinem v hlavní roli, je dobrý film, který stojí za tu pozornost. Uvažuji o 90%, ale dávám 80% a myslím, že to není málo. ()

MirkaP

Po letech zvedám hodnocení na plný počet. TOHLE je prostě nejlepší Robin a nejlepší šerif z Nottinghamu. ()

JosefTomas

Costner ve své nejlepší roli (hned po Bodyguardovi, samozřejmě) a Morgan Freeman, skvěle hrající a parchanty sekající. Masrantonio má své kouzlo a na Marianu se náramně hodí. To vše podtrženo akční režií, která nenechá hlavním hrdinům ani na chvíli vydechnout a vše zakončuje finále, které je jedno z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alana Rickmana, jeho výkon nemá obdoby. ()

ostravak30

Kevin Reynolds se na historické filmy zaměřuje. A asi bez diskuzí se shodneme na tom, že tato verze slavného zbojníka, který bohatým bral a chudým dával, je nejslavnější ze všech. Proslavil ji jistě Kevin Costner, v té době už slavný, ale ne nejslavnější, ale také píseň. Ovšem tato verze na mě působí asi zhruba stejně jako zatím poslední Pearl Harbor. Tyto dva filmy jsou důkazem toho, co se stane, když si slavnou předlohu vezme do ruky Hollywood. V tomto případě též, stejně jako v prvním, udělal z filmu především romantickou slaďárnu, kdy si na své přijdou ženy, pokud ovšem vydrží do konce celých 135 minut, aby se dočkaly happy endu. Najdeme zde i akční momenty, ale přeci jen při své stopáži jsem čekal víc. Opravdu víc. Film totiž možná působí značně výpravně, ale zase tolik není. Tvůrci si na nějakém složitější příběhu moc záležet nedali. A upřímně, nová verze s Russellem Crowem je na tom přesně opačně. Tam se filmaři pokusili o něco složitějšího. Takže smíchat ty dvě verze dohromady a možná by vznikl dobrý film o Robinu Hoodovi. Ovšem Alan Ricman je výborný záporák a jde mu to i věřit. Tato verze nám nabízí Robina Hooda jako Jamese Bonda tehdejšího Sherwoodu, který se nebojí se nechat i vystřelit přes zeď aniž by věděl kam dopadne. Najdeme zde i prvky humoru, ale při své délce a některým postavám zoufale málo. Takže ano, je to slavná verze a, neviděl jsem ovšem všechny, nejbližší tomu, jak bych si Robina a jeho příběh představoval, ale díky své délce a ději také místy docela nudná a nezáživná, málo akční a náročná. ()

Tlakomor

Se vznikem AI jsem zaznamenal trend vzniku různých fiktivních či opravdových postav vygenerovaných do prostředí 90’s medieval filmu. Pokud vás tyto AI generated obrázky zaujali a hledáte nějáký film který přesně zachycuje toto vyobrazené období jste tu správně. Adaptací o králi zbojníků existuje nespočetné množství a každá z nich je v něčem jiná. Adaptace z roku 91 vykresluje Robina jako obyčejného, prostého a kapku naivního mladého šlechtice. Každý by si v jeho roli nejspíše představil pohledného statného mladíka, a ne zde obsazeného „average looking ass dude“. Nechci zde hanit pohlednost Kevina Costnera ale mé představy o mladých hrdinech přímo nesplňuje. Casting filmu zde představuje srdce filmu. Záporák v hlavní roli Alan Rickman zde odvádí svůj životní výkon (hned po profesorovy snapovi :P) a krade si veškeré záběry pro sebe. Za zmínku stojí také výborně zahraný arab v podání Morgana Freemana či čarodejnice, která mi v mladším věku způsobovala velké problémy. Spojení dokonalého castingu s ostrou režií a kamerou přináší autentický zážitek o medieval době o který se většina filmu pouze pokouší. Díky Civale za připomenutí tohoto legendárního snímku! 90% ()

PlysovyMacko

Počas môjho detstva film bežal v televízii každú chvíľu, takže som ho videla stokrát a podľa mňa ide o najvydarenejšiu adaptáciu známeho príbehu. Za to je zodpovedný výborný scenár plný dramatických a akčných momentov doplnených krásnou hudbou. Záporák má svojský prejav a ušlo sa mu pár vtipných hlášok. Najlepšia scéna je finálny súboj jeden na jedného. ()

Squib

Když jsem film viděla poprvé, byla jsem docela nadšená. (Obzvláště kvůli úžasnému zloduchu Rickmanovi) Nicméně podruhé už to na mě bylo moc dlouhé, litovala jsem, že to je dabovaný, že to nejde přetáčet, že Costner, přes to, že zrovna tady neodvedl špatnou práci vypouští z úst takovéty patetické perly, ze kterých já osobně lezu pod stůl, jak se stydím to poslouchat...... ()

dejv01

Alan Rickman a jeho čarodějnická matka pasujou do děje perfektně úchylně. Jsou přímo boží. Morgan Freeman jako černý bojovník nemá chybu. A Kevin? Bez Keva by tento film byl o půlku chudší, poněvadž bohatým krade a chudým rozdává. ()

Weirdman

5/10... Nebyť posledných asi 45 minút tak svižných, boli by to len priemerné **... Jednoducho mi neskutočne prekážal ten priblbý a patetický scenár a zbytočné naťahovanie stopáže, pretože prekvapivé v celom filme nebolo prosím pekne vôbec nič... Na druhej strane už len charizmou bodoval Alan Rickman a krásne boli aj exteriéry (najmä počas Robinovho návratu domov)... ()

Lewaso

Moje první setkání s Hoodem-Kostnerem bylo fascinující. I Do It For You se holt nedá z hlavy vymlátit. Pohádka jak vyšitá plná ohně a řinčících zbraní, lásky a podrazů. Příjemný koktejl. ()

smrtubohem

Robin Hood je nesmrtelná klasika, která se tímto snímkem dočkala jistě svého nejlepšího zpracování(pominu stařičké a trochu hodně zazenitové zpracování z roku 1938). Má to šmrnc a všechny potřebné atributy pro dobrodružnou pecku. Kostner se navíc do hlavní role hodí výborně. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman