Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Bakemaster

Jako Mary Elizabeth Mastrantonio je hnusná, ta borka v dostavníku co jí ukradl Kostner prsten je o třídu hezčí, měli to changenout. Závěrečná bitka Costner vs Rickman dostala Oscara za trapnost. ()

Zevon

Americká fantasy pitomost ("už mu teče rajská" - kdeže v té době rajčata byla - to bylo to nejmenší...) s vynikajícím hereckým výkonem Alana Rickmana, se spoustou jeho vynikajících postřehů, sním botky, že občas i mimo oficiální scénář, např. zničeho nic se otočí ke dvěma ženám, ukáže na jednu a říká "ty přijdeš ke mně o půl jedenácté", ukáže na druhou "a ty v jedenáct i se svým přítelem".. ()

dessa

Film na čtyři hvězdy, ale za píseň od B. Adamse, která má pro mě sentimentální význam, dávám o jednu víc. ()

waska

Jeden z těch lepších dobrodružných filmů. Velkofilm o nejšlechetnějším zbojníkovi všech dob, Robinu Hoodovi. Kevin Costner ve své snad nejlepší roli (samozřejmě po Tanci s vlky), skvělý Morgan Freeman, ďábelsky ničemný Alan Rickman a i když jen nakrátko, role na míru, Sean Connery. Lady Marianu jsem si představoval teda trochu hezčí, ale budiž :-) moc pěkná podívaná. ()

Acrobat

treba uznat, ze nie je to take zle. Silu pribehu tvoria urcite kvalitny herci, ktori podavaju dobru hru vztahov. Moslim v katolickom stredoveku je prijemne ozivenie, legendarny motiv od B. Adamsa pre romanticke duse :) tiez potesi. Skratka vyprava je vhodna tak pre rok, v ktorom sa to natacalo. Vrcholne nenadchne nejaka uzasna vyprava alebo bojova scena. preto je potesitelne, ze aspon zaver je skor ako megalomansky, dobre scenarovo napisany a postupne napatie pri vyvrcholeni kompenzuje zrejme pri tychto typoch filmov ocakavanu zaverecnu bitku. Jednoducho linia takehoto pribehu je splnena: romantika, pomsta, cest, uzasny hrdina, zly zaporak, stipka humoru. Ak vam toto vyhovuje, na nejaky sobotny vecer mate program. ()

RajAthen

Film ve kterém se sešla parta dobrých herců a vzniklo asi nejlepší pojetí tématu Robin Hood, jakkoli však musím druhým dechem dodat, že notně volné (čarodejnice, Maur...), idealizové, nehistorické a zkrátka románek po americku, kde máme karty rozdané předem. Což ovšem je u Robina Hooda vlastně samozřejmé. (Snad by někdo mohl natočit nějakou temnější verzi - chudým brát a bohatým...taky a víc) Jen bych si rýpnul, že Mariana tedy do mých snů ani náhodou nevstoupila... Upozornil bych pak na velmi podmanivý soundtrack, což ale všichni uši-mající jistě uslyší sami. ()

zberatel

Kevin je Robin Hood. Legenda nelegenda, tento snimok ma vsetko, od skvelych hereckych vykonov, cez kostymy a vypravu az po skvely soundtrack. ()

Ceberus

Poté, co jsem zhlédl novějšího Robina Hooda s Russelem Crowem, konkurenčního Robina Hooda s Patrickem Berginem a nejnověji i modernizovaného Robina Hooda pro teenagery, tím více si vážím této verze s Kevinem Costnerem. Zatímco Ridley Scott natočil spíše akční řežbu, tohle je svěžejší pohádkovější verze bližší svému sokovi z téhož roku - a pochopili to všichni herci na place, takže od Robina s Marianou přes mnicha Tucka až po šerifa z Nottinghamu mají všechny postavy komediálnější nádech než ve Scottově novější verzi. Vše navíc podtrhuje skvělý Freemanův Azeem. Chcete-li si u Robina Hooda oddechnout, tohle je ta pravá verze ke zhlédnutí. ()

danny_21

Pro mě bez váhání nejlepší filmové zpracování anglosaského hrdiny. Příjemná, vtipná, výpravná, dobrodružná romance, s hereckým obsazením jsem naprosto neměl problém ( obzvlášť Alan byl skvělý ), zajímavá hudba Michaela Kamena a hit Briana Adamse jen dokreslují celkovou pohodu - 85% ()

Brinkley

Moji nechuť ke Kevinu Costnerovi naštěstí bohatě vyvážil Alan Rickman, ale i tak.... Srdceryvný Bryan Adams dílo zkázy dokonal, takže subjektivní pouhé 3 hvězdy. ()

Rawar

- You know it's true, everything I do - I do it for you - Příběh o lásce, velké odvaze a přátelství. Kosťa jako sympatický šlechtic, pomáhající zrádcům Albionu od přebytečných zlaťáků a strážící půdu pro návrat Richarda lvího Srdce, jeho maurský přítel a společník Morgan Freeman, krásná Elizabeta z propasti jako lady Marion a naprosto bezkonkurenční zloduch Rickman ala šerif z Nottinghamu. A vůbec všichni ostatní včetně mnicha Tucka jsou zábavní a budete je mít rádi tak, či onak. " ooooo Robin Hood, ROBIN HOOD, pane bože, myslel jsem že jste obyčejní lupiči, dobrá, dobrá, nechte mě laskavě projet pane prosím, nechtě mě projet " " Jestli si přeješ aby pili víno boží, tak jen přes mou mrtvolu " ()

Armin82

Kevin Costner, Morgan Freeman i Alan Rickman. Tři jména, která tento kousek řadí do toho nejlepšího. Tedy alespoň co se týče zfilmovaných Robinů. Všichni tři velké ikony a všem role sedla. Kevin je prostě Kevin, už měl za sebou pár pecek, včetně oscarovýho tance s vlky, takže to byla sázka na jistotu, Morgan byl sice starší a něco už za sebou měl, ale ty největší parády měl teprve před sebou a Alan Rickman? To je záporák každým coulem, jemu prostě tyhle role sedí :) naopak Lady Mariana byla velmi špatná volba. Nehezká, neuměla hrát a mezi ostatníma mi přišla jako pomeranč mezi citronama. Ale tak všichni nemohli bejt dobří. Mimo téhle malé kaňky, parádní verze Robina Hooda a pro mě ta nejlepší ---->90% ()

Kritik.

No nie sú tie domčeky na stromoch romantické? :) Táto, dnes už stará, avšak stredovekou atmosférou nabitá, historicko-dobrodružná Love Story o Robinovi a Lady Marianne, je jednoducho vždy "príjemná podívaná". Príbeh o dobrom srdci, priateľstve, láske, zrade, odvahe, nových začiatkoch... ()

ZnalecH

Mám rád Robina Hooda a to nejen díky jeho heslu "bohatým brát, chudým dávat", ale i z důvodu boje lukem a jeho drzosti. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman