Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

forsberg

Považuji Kevina Costnera, až na vzácné vyjímky, za příšerné dřevo a v roli Robina Hooda je tak prkenný, až skoro splývá se Sherwoodskými lesy, ale naštěstí si celý film pro sebe ukradl Alan Rickman jako zhýralý, ohavný, panovačný, zákeřný....a naprosto neodolatelný šerif z Nottinghamu. A ještě malá poznámka k megahitu Briana Adamse, který film provází...takhle nějak si představuju peklo. ()

Madsbender

Ó áno, klasická legenda v epicky-hrdinsko-chrabro-dobrodružnom podaní. Mal by som neveľké výčitky k výprave a priveľkému množstvu pátosu, ale nestačia na to, aby mi pokazili zážitok z výborného filmu s Costnerom v najlepšej forme (Freeman+1). ()

sheen

Určitě nejlepší zpracování Robina Hooda, jaké jsme mohli zatím spatřit. Jeden z mých nejoblíbenějších dobrodružnáků. Co dělá tento film neodolatelným, je ta radost, která z něj přímo čiší. Krásné prostředí v kterých se odehrává, hrady, panství, les ve kterém "straší", hudební doprovod, dějové zvraty, všechno, co má výborný film obsahovat. Určitě také výborné herecké výkony jak Costnera a Freemana a ostatních zůčastněných. Jeden ovšem vyčnívá nad všemi a to Alan Rickman. A nakonec hezké překvapení v podání nezmara Conneryho. Klasika "starší" doby, takové už se bohužel netočí. Ještě před pár lety jsem měl v pokoji obrovský plakát (napnutý hořící šíp), přesně takový jako tady ten obrázek xD, bohužel při malování šel dolů. Dir Cut ()

salahadin

"Locksley, já ti srdce vyříznu lžící!" Tak jsem po čase opět změnil hodnocení, ach jak ty dětské klasiky stárnou. Tak předně akční scény typu překonávání hradeb katapultem a podobné chuťovky mě fakt braly za srdce. Za další - Kostík stojí za starou belu, jeho uvědomělý hrdina mi nějak chuťově nesedl, jednak snědl hodně moudré kaše a jednak ani nedá chudákovi šerifovi trochu času, aby zvýšil populační koeficient středověké Anglie. Nu což. Faráři v tomhle filmu stojí za to, jednoho netřeba komentovat, druhý evangelizuje lesní sebranku pivečkem. Vtipné. Za to jedna hvězda. Maur Azeem oslnil všechny svým tetováním, kterého jsem si skoro nevšiml. Wincott si svůj obličej doufám nechal patentovat. Slatera mám rád. Malý John naplnil mé představy o vizuální podobě této postavy. Ale stejně si celý film pro sebe ukradl neodolatelně slizký Rickman (druhá hvězdička). Nevzhledně protivná Mariana výsledek nezachránila, stejně jako divní Keltové. Čarodějnici pominu ze slušnosti. Nu a slaďák Everything I do mi způsobuje ušní exém. Vlastně čím jsem starší, tím méně mě baví filmy o lásce, respektive o takto podané lásce, povrchní a plné hormonů již dříve narozených lidiček. Tuhý patos, který z některých scén stříkal víc než krev v Ironcladu, naráží na věkem sešlou schopnost mé tolerance. Asi jsem z těchto dětinských filmů vyrostl, a tím se nechci nikoho dotknout, ale slova jako "naivní" či "dětinský" tento film charakterizují nejlépe. Při sledování jsem cítil beznaděj, že režisér vine film úplně jinou cestou, než po které chci jít sám. ()

Aky

Velkorysý, náramný, hvězdně obsazený spektákl o známé legendě. Hladí po duši, jak dobro po zásluze vítězí a zlo dostává jednu nakládačku za druhou. ()

666teen

Viděli jste ten samej film jako já? Costner je úděsná trubka, Mastrantonio je tak milá a půvabná, že Rickman musí bejt úplnej blázen, že jí Costnerovi nenechá na krku. No a Freeman je stejnej saracén jako já Král zbojníků. ()

Ruut

Ano v dnešní době to jako historický film chybějící velkolepostí neobstojí. Ale tohle je regulerní taškařice, pohádka pro dospělé. ()

Mi Nü-Chai

Koukala jsem Robina Hooda jen kvůli šerifovi z Nottinghamu a jeho prý údajně povedeným replikám, naneštěstí se tam výše zmíněný vyskytuje o dost méně často, než jsem doufala. Zbytek filmu už za mnoho nestojí. Postavy, včetně hlavního slizouna Robina, jsou nesympatické až běda, patosu nemálo (i na zrození nového života, pravé chlapské přátelství, věrného služebníka a šťastné rodinné shledání dojde), černý vzadu ovládá snad všechny vědy na světě a nejvíc mě dojala postupná dementizace lady Mariany - na začátku ovládá meč suverénněji než kdekterý žoldák a na konci se nezmůže na nic než na zoufalé vřeštění "Robiiiin!" Podobně neuvěřitelné je prostředí, les vypadá jako příměstský parčík a všechny tři hrady je nejspíš jedna a ta stejná papundeklová dekorace. Šerifovi i jeho zavilému bratránkovi sice všechna čest, leč záporná strana, to je to jediné, co je na tomto slaboučkém zpracování legendy o sherwoodském lapkovi povedené. ()

misterz

Tento film som videl nespočetne veľakrát a stále ma neprestal nudiť. Časom sa stal legendou, ku ktorej sa mnohí z nás radi vracajú. Určite najlepšie filmové spracovanie povesti o tomto zbojníkovi. Úžasné herecké výkony a skvelá dobrodružná zábava, čo viac dodať? Iba ak tak želanie, aby sa každý pri tomto filme bavil tak ako ja, rozhodne to za to stojí. ()

HAL

Už jsem za ty desítky let od neustálých repríz v televizi úplně zapomněl jak dokonale šílený tu Alan Rickman je, zvrhlý psychopat k pomilování, na úplně stejné úrovni jako jeho role z Die Hard, Pottera, nebo Galaxy Questu. Nebo ho snad v tomhle dotáhla až více než dvě a půl hodiny dlouhá režisérská verze, která rozhodně stojí za to - ta délka uteče rychle, a oproti televizní zůstane víc prostoru na rozvíjení postav, brutality, sexuálních narážek, a satanistických poťouchlostí mezi Šerifem a jeho Čarodějkou (a v DC verzi výrazně rozšířeného vztahu mezi nimi). Jeden z nejlepších dobrodružných filmů historie, a mám chuť si to hned pustit znovu. 9/10 ()

kingik

Skvělý Costner, dynamická režie Kevina Reynoldse a dokonalý hudební doprovod zesnulého Michaela Kamena, mají za následek solidní dobrodružný film. Přesto se film v celkovém pojetí rozchází s mými představami o zbojníku Robinu Hoodovi. Mé hodnocení: 60% ()

IQ Tiqe

Moje nejoblíbenější zpracování Robina Hooda. Bohužel dneska to dávali na MGM s nějakým "jejich" dabingem a úplně to zkazilo zážitek, Costner, Freeman i Rickman zněli divně. ()

HoneyBunny

Dumas se obrací v hrobě, ale za Alana Rickmana jsem musela dát pět hvězdiček (Proč lžíci? - Protože to víc bolí, ty tupče!). Ani jedna scéna navíc, ani jedna nechybí. Jednou větou: Dokonalost v romantickém žánru. Na začátku PRÝ (nemám to nijak ověřeno, ale zní to dobře) existoval jeden producentský tým, který se neshodl, a každý šel svým směrem. Jeden vytvořil Robina Hooda s Patrickem Berginem v hlavní roli a druhý tuhle lahůdku. Kevin Costner se pak na konci natáčení neshodl s režisérem Reynoldsem a celý film sám přestříhal. A povedlo se mu to, co říkáte? ()

Jordan

tento film som videl asi 20 - krát a keby som ho mal sledovať ešte raz, tak asi podpálim svoj byt a odídem žiť do hôr . . . a na tomto fakte nič nemení ani to, že je to film dobrý takmer po všetkých stránkach :) ()

Anderton

Ja viem, že všetci na to nadávajú, aký je Costner drevený, čo tam preboha robí Freeman, prečo tam Connery nie je dlhšie, prečo Hollywood znäsvecuje britskú legendu a tak podobne. Reynoldsovi sa ale podarilo vytvoriť výbornú atmosféru, ktorá presne zodpovedá tomu, čo si predstavujem pod pojmom "Robinove dobrodružstvá v lesoch a hradoch Anglicka". Costner je ako Robin uchádzajúci a Rickman bol vždy ako záporák bezchybný. ()

Kothy

Stará klasika ze Sherwoodu s Kevinem Costnerem. Hraje tu Robina, který se po křížové výpravě vrací domů a zjišťuje, že díky šerifovi z Nottingamu už žádný domov nemá. Toho hraje Alan Rickman a svou roli si dost užívá. Po cestě Robinovi pomáhá Morgan Freeman, kterému role Maura taky dost sedla. Postupně sbírá své vojsko a přepadává šerifovy jednotky v lesích. Je to asi nejlepší zpracování Robina Hooda, jaké znám. "Vezu pivo pro šerifovy vojáky." ()

Sašenka165

Jen to ne. Tahle verze je chvílemi vážně hodně trapná. Jediný, na koho se dá koukat je Rickman a to je přece škoda, když ve filmu hraje tolik "hvězd". ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman