Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

Kejdlo

Briliantní gansterka, která je k tomu všemu hodně vtipná. Co scéna, to hláška, a ještě doplněná o skvělé herecké obsazení a fajn hudbu. Hodně dobré. 10/10 ()

Forsberg11

Možno to bude tým, že sa mi zdá, že som už takýchto filmov niekoľko videl. Možno tým, že som po nadšených reakciách, či komentároch a vysokých hodnotenia na filmových databázach čakal trochu viac. A možno je to jednoducho tým, že som to na prvý krát úplne nepobral, či nedocenil. Rozhodne tomu ešte niekedy v budúcnosti šancu dám, ale momentálne mám pocit mierneho sklamania. Nedá sa povedať, že by to bol nekvalitne remeselne natočený film, ani to, že by tu chýbali kvalitný herci, a ani to že by sa mi nepozdávala Ritchieho réžia. No na môj vkus je Snatch mierne prekombinovaná, dosť neprehľadná a miestami aj nudná krimi komédia, ktorá sa chce tak trochu hrať na britské Pulp Ficiton, a to sa jej príliš nedarí. Niektoré vtipné hlášky a slušná gradácia deja sa mi pozdávali ale nebiť Pitta, Stathama a Jonese idem s hodnotením asi ešte nižšie. Mierny nadpriemer, ale nič tak extra ako sa môže zdať. EDIT (18.9.2015) S odstupom času zvyšujem na 4*!! ()

Sdoom

Mohl bych sem takřka zkopírovat komentář z Lock Stock, ale menší odlišnosti tu jsou. Ritchie si mohl dovolit větší hvězdy do obsazení rolí po předchozím úspěchu a zužitkoval to fakt parádně. Brad Pitt v další z ne tak známých, ale o to lepších rolí a Del Toro jako obvykle stylový. I přesto mi to přijde malilinko slabší než o 2 roky starší bratříček. Nebylo to až tolik vtipné, i když hlášek je tu plno a vynikajících. Pěkné 4 hvězdičky. Edit 16.11.2017: I napodruhé vysoce zábavná podívaná, nicméně určitá povrchnost celého dění i postav je ještě zřetelnější. Do stovky nejlepších filmů bych Podfuck určitě nezařadil, do stovky top komedií určitě ano. (Blu-ray, orig.) ()

gutshoter

Slušná gangsterka, nikoliv brilantní. Ač jsem se v průběhu filmu nenudil, nemohu se zbavit pocitu, že je to silně přeceněná záležitost. Herecké výkony jsou sice výborné, občas jsem se pousmál, ale nic extra. 60% ()

sedm.1

V podstatě, příběhově je Podfu(c)k strašně absurdní ptákovina, sklouzávající chvílemi až k parodizování klasických gangsterských snímků, se scénami až tak nesoudně vygradovanými, že si divák musí klást otázku, zda-li tvůrci při natáčení nešňupali jednu lajnu za druhou, neboť tohle čistá mysl snad nemohla ani vymyslet. Ovšem pozor, stylově a formou zpracování jde o jeden z nejgeniálnějších a nejpřevratnějších filmových klenotů vůbec, který roztočí takový kolotoč událostí, že zároveň žádná jiná zápletka, než právě tato ulítlá šílenost, by neměla v tomto provedení šanci obstát a tak neskutečně pobavit. Guy Ritchie zde opravdu dal život nezapomenutelné podívané, plné těch nejúžasnějších postaviček, nejvyšperkovanějších dialogů, nejvýraznějších momentů a nejvtipnějších scének, co si jen divák, lačný luxusní zábavy, může přát. Od prvních minut to celé nasadí nezadržitelné tempo, legendární scény a hlášky se tu střídají jak na běžícím páse, veškeré postavy, respektive jejich představitelé se předhánějí v neskutečných výkonech, do toho kulervoucí hudba, úžasné kamerové vychytávky, s nevídaným množstvím originálních nápadů a vychytávek, prostě nářez a jednoznačně filmová povinnost pro každého!!! ()

JADIM

Film s kvalitami, ktoré neviem oceniť. Predstavenie mafiánskeho gangu, pričom som bol do príbehu vhodený niekde uprostred. Zložité riešenie jednoduchého problému. V príbehu nebolo jednoduché vyznať sa, a tak som sa pokúšal užiť si jednotlivé situácie a vtipné momenty, ale tých naozaj zábavných tam bolo iba pár, ledva sa to môže nazývať komédiou. Pre fanúšikov BUM-PRÁSK-SOM DRSNÝ filmov a mafiánskych hlášok (jedna z mála vecí, čo takéto filmy ponúkajú) asi raj na Zemi a zrejme v tom vidia aj pridanú hodnotu. Ja som sa bohužiaľ pre toto nenarodil. 3/10 (Videné 15.1.2020, SK dabing) ()

kenkaku

Tak z tohohle všichni uchcávají? Běží to 1/2 hodiny, tuna postav, dvě tuny keců a o čem to vůbec je? Je to o boxu? Nebo o ukradeném diamantu? Neskutečnej nabubřelej guláš… film se snaží glosovat každou kokotinu, ale jak se dostal Boris do kufru Jaguára to se vyřeší střihem. Hlavně že 1/2 zúčastněných je od krve. Co funguje skvěle (a poprvé za celou dobu co na to čumím mě pobavilo) je matematická úloha “3 x auto + mléko = mrtvola”. Každopádně, naprosto retardované tempo (a objem) vyprávění film zabíjí. ()

Kanibal

Bradu Pittovi toho cikána moc nevěřím, ale jinak je Podfuck hodně našlápnutá záležitost plná detailů, které dokonale dotvářejí atmosféru londýnského podsvětí. ()

misstake

Ten film je tak cool, že nejde s hodnocením jít níž než na 5. Po trochu zběsilém začátku, kdy je divák zahlcen množstvím roztodivných postav, už vás čeká parádní jízda, kde nemůžu si pomoct, je všechno tak strašně cool. Od bezchybného výběru hereckého ansámblu, přes charaktery postav po geniální scénář. ()

hudryhudry

Geniální film, který pobaví a příjemně potěší skoro každého filmového nadšence. Perfektní střih, výborná kamera a dobrá hudba se skloubí spolu s trošičku Tarantinovským, ale více komediálně laděným scénářem a vytvářejí jen těžko překonatelné dílo. Občas se mi sice stalo že jsem se maličko ztrácel v postavách, ale to spíše jen ze začátku. Překvapil mě Brad Pitt v opravdu nebvyklé roli cikána. Rozhodně se Guy Ritchie předvedl. ()

AZbest

Nelegálny box, Turkish (Airlines), Zee Germans, Gipsy - camp, Brad Pitt (ktorému nerozumieť ani pol slova), štvorprstý gambler, ruskí (technicky skôr uzbekistanskí) gangstri, židovskí gangstri, gangstri čo predstierajú že sú židia, gangster s farmou ošípaných (s ktorým by som VÁŽNE nechcel mať nič spoločné), gangstri s replikami zbraní a skillful getaway - driverom, pískajúci pes, flegmatická bookmakerka, dog - fights, gangster s Desert Eagle .50, nenormálne veľký drahokam, pošahaný karavan, Londýn (fish, chips, cup of tea, bad food, worse weather, Mary f.....g Poppins)...... a Guy Ritchie ako "mastermind" číslo 1. ()

Frankie

Kde je vtip? Kde je vypointovaná lehkost? Kde je nenucenost? Ptám se, jelikož mi Ritchie až příliš dobře zapadá do škatulky režisérů točících na pouhý efekt. ()

killjezor

Jedna z nejlapších gangsterských komedií posledních let. Tomu filmu snad není co vytknout, přehnaně překombinovaná zápletka, nesnášenlivost menšin mazi sebou, nevraživost amíků vůči británii a rusové přesně takoví,jak si je zbytek Evropy za studené války vždycky představoval. První role, ve které mi Pitt vyloženě sednul, do té doby jsem ho mírně nesnášel. ()

Rudinsky

1. Guy Ritchie je režisér, ktorý by aj s kamerou na Nokii3310 natočil hustý film. 2. Jason Statham a jeho britský, aristokratický prízvuk - masterpiece :). 3. Na tomto filme sa zasmejete dva krát - keď ho uvidíte nadabovaný a keď ho uvidíte v origináli. 4. Brad Pitt totálne vyvrátil jeho mediálnu nálepku. 5. Aj napriek tomu, že scenár je šokujúco absurdný sa tam predsa len veľa ľudí nájde. Bez váhania film z mojej Top20. ()

bari68

Kvalitne natočená zmes dobrého akčňáku ,napínavého thrilleru a ujetej komédie.Najmä Brad Pitt ako príslušník jednej z národnostnej menšiny je fakt dokonalý. :) ()

Benedygtus

Dalsi skvely vykon rezisera Guye Ritchieho. Takoveto filmy opravdu miluju a tento nebyl vyjimkou super vtipy a hlasky na ktere opravdu jen tak nezapomenu a i dej a vyvoj filmu se mi velice libil! Opravdu skvost :) ()

Miksilak

Výborná, excelentní a nářezová gangsterka s perfektními hláškami, ale podle mě trochu slabší než Sbal prachy a vypadni. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)